> Mam ogromną prośbę..  > Czy możecie napisać krótkie wypracowanie na takie temat:> Uzasadnij, że filozofia to dziwnie się światem. Na> podstawie książki " Świat Zofii" Naprawdę nie wiem ja> mam zacząć, a co dopier mowić o rozwiajniu myśli...> Z góry dziękuję !Ponoć główną bolączką polskiej edukacji jest brak umiejętności interpretacji tekstów przez naszych rodaków. Widzę, że i ciebie ten brak dotyczy. Z mojego punktu widzenia jest tak, że człowiek nie rodzi się z jakąś umiejętnością. Nawet jeśli ma do czegoś smykałkę i tak musi wiele się nauczyć aby osiągnąć biegłość. Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z tematem pracy, oznacza to, że musisz zacząć ćwiczyć tą umiejętność. Im szybciej, tym lepiej. Jeśli dzisiaj napisze to ktoś za ciebie i jutro też, nigdy nie będziesz potrafiła zrobić tego samodzielnie. Proponuję zacznij już dziś. Może nie zostaniesz literatką ale będziesz potrafiła napisać coś sama. Będziesz bardziej niezależna od innych. Bardziej wolna. Warto się postarać. Zastanówmy się razem. (Książkę czytałaś mam nadzieję) Bohaterka książki jest młodą osóbką, przypuszczam, że i ty jesteś młoda. Na pewno masz jakieś poglądy na temat świata i życia, ma je też bohaterka. Bohaterka zagłębiając się w czytanie o kolejnych poglądach filozoficznych zaczyna coraz bardziej być ich ciekawa. Są inne niż te które ma sama. Nie zaprzecza im jednak. Nie rzuca lektury w kąt, tylko chce czytać coraz więcej. A jak ty czytałaś tą książkę podobała ci się? Zgadzałaś się z niektórymi rzeczami, a z innymi nie? Bohaterka jest ciekawa i często zaskoczona. Może miałaś podobne odczucia? W książce nie ma mowy o modzie, kwiatkach czy romansach. Jest tam krótki i przystępny kurs filozofii (moim zdaniem bardzo przekłamany, zbyt uogólniony itd, ale to inna sprawa) Aby uczyć się filozofii, a być może później ją uprawiać trzeba właśnie być ciekawym, chcieć się dziwić, że ten świat jest tak poukładany, a może inaczej. Ten kto się potrafi dziwić odkrywa ciągle świat na nowo i ciągle coś nowego w nim znajduje. Ten kto jest zawsze pewien siebie i wydaje mu się, że już wszystko wie, ma bardzo nudne życie. To takie luźne dywagace. Możesz je wykorzystać i rozwinąć, ale cieszyłąbym się gdybyś sama coś wymyśliła. Powodzenia
|