Racjonalista - Strona głównaDo treści
Filozofia to dziwienie się światem...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
24-09-2006 18:44AniaFilozofia to dziwienie się światem...
Mam ogromną prośbę..
Czy możecie napisać krótkie wypracowanie na takie temat: Uzasadnij, że filozofia to dziwnie się światem. Na podstawie książki " Świat Zofii" Naprawdę nie wiem ja mam zacząć, a co dopier mowić o rozwiajniu myśli...
Z góry dziękuję !

placownik (17853 punktów)

   Podobno w szkołach jest teraz przedmiot pod nazwą przedsiębiorczość. Czy to jakieś ćwiczenie z tego przedmiotu?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Beatus (2528 punktów)
>Mam ogromną prośbę..
>Czy możecie napisać krótkie wypracowanie na takie temat:
>Uzasadnij, że filozofia to dziwnie się światem. Na
>podstawie książki " Świat Zofii" Naprawdę nie wiem ja
>mam zacząć, a co dopier mowić o rozwiajniu myśli...
>Z góry dziękuję !
Ponoć główną bolączką polskiej edukacji jest brak umiejętności interpretacji tekstów przez naszych rodaków. Widzę, że i ciebie ten brak dotyczy.
Z mojego punktu widzenia jest tak, że człowiek nie rodzi się z jakąś umiejętnością. Nawet jeśli ma do czegoś smykałkę i tak musi wiele się nauczyć aby osiągnąć biegłość. Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z tematem pracy, oznacza to, że musisz zacząć ćwiczyć tą umiejętność. Im szybciej, tym lepiej. Jeśli dzisiaj napisze to ktoś za ciebie i jutro też, nigdy nie będziesz potrafiła zrobić tego samodzielnie.
Proponuję zacznij już dziś. Może nie zostaniesz literatką ale będziesz potrafiła napisać coś sama. Będziesz bardziej niezależna od innych. Bardziej wolna. Warto się postarać.
Zastanówmy się razem. (Książkę czytałaś mam nadzieję) Bohaterka książki jest młodą osóbką, przypuszczam, że i ty jesteś młoda. Na pewno masz jakieś poglądy na temat świata i życia, ma je też bohaterka. Bohaterka zagłębiając się w czytanie o kolejnych poglądach filozoficznych zaczyna coraz bardziej być ich ciekawa. Są inne niż te które ma sama. Nie zaprzecza im jednak. Nie rzuca lektury w kąt, tylko chce czytać coraz więcej. A jak ty czytałaś tą książkę podobała ci się? Zgadzałaś się z niektórymi rzeczami, a z innymi nie? Bohaterka jest ciekawa i często zaskoczona. Może miałaś podobne odczucia? W książce nie ma mowy o modzie, kwiatkach czy romansach. Jest tam krótki i przystępny kurs filozofii (moim zdaniem bardzo przekłamany, zbyt uogólniony itd, ale to inna sprawa) Aby uczyć się filozofii, a być może później ją uprawiać trzeba właśnie być ciekawym, chcieć się dziwić, że ten świat jest tak poukładany, a może inaczej. Ten kto się potrafi dziwić odkrywa ciągle świat na nowo i ciągle coś nowego w nim znajduje. Ten kto jest zawsze pewien siebie i wydaje mu się, że już wszystko wie, ma bardzo nudne życie.
To takie luźne dywagace. Możesz je wykorzystać i rozwinąć, ale cieszyłąbym się gdybyś sama coś wymyśliła.
Powodzenia
Sojka (97 punktów)
>Ten kto jest zawsze pewien siebie i wydaje mu się, że już wszystko wie, ma bardzo nudne życie.
>To takie luźne dywagace. Możesz je wykorzystać i rozwinąć, ale cieszyłąbym się gdybyś sama coś wymyśliła.

Można by było zacytować jak z reklamy o lekarstwie już nie pamiętam na co -
"NO SPAniale"
Widać iż 10 przykazań Russella było przerobione
Należało by jeszcze dodać gwoli "filozofii" iż przychodzi z czasem

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365