Obydwoje są niesamowicie skuteczni. Więc jak najbardziej jest to możliwe. Przyznam jednak, że rozważam to jako dość mroczną możliwość. Skuteczność nie jest bowiem dla mnie tym, czego przede wszystkim od polityków oczekuję. Skuteczność, rozumiana oczywiście, jako mistrzowskie i perfekcyjne wykonywanie zawodu polegającego na dążeniu i utrzymaniu się przy władzy. Choć z drugiej strony muszę przyznać, że mając coś do zaoferowania łatwiej jest osiągnąć konsensus z politykiem skutecznym niż politykiem ideowym. Jednakowoż - każdemu, w każdej chwili i w każdą stronę. Z utęsknieniem czekam więc na zatrzymanie pana P i komitywy. W końcu posiadał i zażywał, co utrwalono, i czemu świadkami byli funkcjonariusze. Można jedynie gdybać, czy dość by być upalonym ( karne.pl/narkotyki.html ), jednakowoż chociaż interwencja i sprawdzenie należy się jak psu buda. A może są zwierzęta równe i równiejsze? A może można uzyskać zezwolenie na spożywanie narkotyków w miejscu publicznym? Jak to tam było? Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|