Esej jest na racjonaliście: Dlaczego nie jestem chrześcijaninemJa spotkałem się z tym tekstem we wspaniałej publikacji Religia i ja zawierającej eseje Kotarbińskiego, Infelda, Russella. Poza wspomnianym świetny tekst "Przykład indywidualny kształtowania się postawy wolnomyślicielskiej" tego pierwszego oraz równie ciekawy tekst Leopolda od którego zbiór wziął swój tytuł "Religia i ja". Wszystkie trzy teksty, zawierające bardzo osobiste wspomnienia wybitnych autorów. Już polecałem na forum. Moim zdaniem obowiązkowa lektura każdego, kto choć po części interesuje się wolnomyślicielstwem. Podaję pierwszy lepszy link do Religia i ja.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|