>>włożona praca jest równa zmianie całkowitej energii posiadanej przez ciało .
Zmiana może być od zera do prędkości uzyskanej przez ciało. Przyrost energii kinetycznej rośnie liniowo ze wzrostem prędkości (i upływem czasu) (dE/dt mv^2/2 = mv), ale liczy się całkowita energia jaką w końcu osiągnie ciało. Zasada zachowania energii mówi W=E co w przypadku rozpędzania ciała od zera do jakiejś prędkości jest jednoznaczne z W=dE
>>a przy opisie silnika samochodowego oporów autor nie pomijał. Gdybysmy mieli sposób na ruch bez oporów, to każdy napęd byłby dobry...
Dla klarowność przykładu. Z tego co pisze autor gdyby wykluczyć opory ruhu w przypadku samochodu to i tak przyspieszałby coraz wolniej - to jest prawda
>w dodatku nie zrozumiałem, w jaki sposób ruch kuli w torusie miałby wprawić w ruch całe ciało.
Też nie do końca rozumiem. Szkoda, że brak jakiegoś doświadczenia.
|