Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy jestem stalinowcym?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-12-2007 16:38szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
Czy jestem stalinowcym?
0 na 2

Był rok,pięcdziesiaty trzeci
chyba w marcu to sie stało.
szedłem razem z grupom dzieci,
Polskie Radio nadawało.

Odszedł od nas człowiek stali-
ten co faszyzm rozbił w walce,
myśmy pieśni mu śpiewali
tak pamiętam,palił fajkę.

Tak,pamiętam,nosił wasy,
nie miał złota na swej piersi,
był człowiekiem wielkim prostym,
dziś zamilkły o nim pieśni.

Tak pisałem maja 8-lat
Piekary Śąskie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

piątek (1035 punktów)Odp: Czy jestem Stalinowcym?
tak 100%

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
14-12-2007 16:56 
 Ocena-1 na 1
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>tak 100%
>
"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"


Szanowny Panie ty nie nie znasz,
alterego
>Szanowny Panie ty ("m")nie nie znasz,
Dlatego właśnie w Ciebie nie wierzy. I dlatego modli się do Ciebie.
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>Był rok,pięcdziesiaty trzeci
>chyba w marcu to sie stało.
>szedłem razem z grupom dzieci,
>Polskie Radio nadawało.
>Odszedł od nas człowiek stali-
>ten co faszyzm rozbił w walce,
>myśmy pieśni mu śpiewali
>tak pamiętam,palił fajkę.
>Tak,pamiętam,nosił wasy,
>nie miał złota na swej piersi,
>był człowiekiem wielkim prostym,
>dziś zamilkły o nim pieśni.
>Tak pisałem maja 8-lat
>Piekary Śląskie
>

Powiedziałem wierszu POLSKIE RADIO czyli PR nas karmiło tak jak dzisiaj, to robi Telewizja czy Radio nas nie było stać na czytanie gazet,może to sam podawały "pokarm"
Drobner
Podziwiam!

Pisać wiersze (i posty) w języku, którego się nie zna....

Nigdy bym się na to nie odważył.

Drobner, polskojęzyczny raczej.
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>Podziwiam!
>Pisać wiersze (i posty) w języku, którego się nie zna....
>Nigdy bym się na to nie odważył.
>Drobner, polskojęzyczny raczej.

Ja już zaznaczyłem że pisze i Gwarą Śląksą. A co do odwagi ta. Na Kongresie Kultury Języka Polskiego w Szczecinie 7-9 grudnia mówiłem gwarą, co Wybitni Polscy Poloniści, odebrali ją jako głos walki wszystkie gwary jaki są w POLSCE
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>Podziwiam!
>Pisać wiersze (i posty) w języku, którego się nie zna....
>Nigdy bym się na to nie odważył.
>Drobner, polskojęzyczny raczej.

Szanowny Droner Znam JĘZYK ŚLĄSKI jestem { mistrzem ) jego Gwary.

I laureatem 'złotej Szpilki" 1983 rok za upowszechnianie Gwary Śląskiej
Drobner
>Szanowny Droner Znam JĘZYK ŚLĄSKI jestem { mistrzem ) jego Gwary.

Aaa, to dlatego nie rozumiem!
Jesteś jednak na polskojezycznym forum, nie śląskojęzycznym. Nie dziw się że Cię nie rozumiem.
PO CO produkować napisy NIEZROZUMIAŁE dla Czytelników?
Ale nawet wewnątrz Pańskiej 'gwary' popełnia Pan najprostsze błędy opuszczając to pojedyńcze litery (co mogę zrozumieć), ale tęż podmioty swoich zdań, a czasmi nawet orzeczenia swoich zdań, które to opuszczeia NIE SĄ zwyczajem gwarowym, a uniemozliwiają całkowicie rozumienie wypowiedzi.

Twierdzę więc, że albo pisze Pan te wypowiedzi nie będąc trzeźwym, albo pozostaje mi wątpić w Pańską znajomość języka polskiego, i w ogólejakiegokolwiek języka. I zkażdym kolejnym Pańskim postem wrażenie moje się pogłębia.

Zasłanianie się gwarą nie usprawiedliwia rażących błędów logicznych, tak w konstrukcji zdań, ale zwłaszcza w konstrukcjach całych postów.

Drobner, rzadko bywający TAK śmiały.
15-12-2007 21:08 
 Ocena-1 na 1
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
Pisałem w Szpilka 4.5 Gwarom i mnie czytano Warszawie Szczecinie czy w Krakowie.Co innego cię boli. A co do Forum Gwara Śląska jest oddechem języka polskiego,po prostu nie czyta olej ją. I nie udawaj Polaka Bardzo cię proszę odbierz mi 10-30 punktów,za prawdę.
Drobner
> Pisałem w Szpilka 4.5 Gwarom i mnie czytano Warszawie Szczecinie czy w Krakowie.Co innego cię boli. A co do Forum Gwara Śląska jest oddechem języka polskiego,po prostu nie czyta olej ją. I nie udawaj Polaka Bardzo cię proszę odbierz mi 10-30 punktów,za prawdę.

1. Przeczytaj TEN swój wpis jutro, na trzeźwo. Jest CAŁKOWICIE NIEZROZUMIAŁY.
I wyślij mi informację: CO MOŻNA Z NIEGO ZROZUMIEĆ.
Nie musisz mi przysyłać jutro. Na analizę masz dużo czasu.
Jest NIEZROZUMIAŁY nie ze względu na używanie gwary, a ze względu na absolutne lekceważenie zasad języka polskiego i logiki wypowiedzi.

2. racjonalista z Suwałk lub Szczecina, nic nie mający do czynienia Z TWOJĄ GWARĄ nie zrozumie NIC z Twoich bajań. To po co je tworzyć....?

Rozumiem potrzebę gloryfikacji 'gwary śląskiej'. Jest ona znana w Polsce, choć może za mało znana. TY źle przyczyniasz się do propagowania TEJ GWARY z dwóch powodów: 1. nie szanujesz TEJ GWARY - nie wszystko co piszesz jest w tej gwarze: ona nie upoważnia do opuszczania orzeczeń zdań ani podmiotów zdań.
15-12-2007 22:11 
 Ocena-2 na 2
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>> Pisałem w Szpilka 4.5 Gwarom i mnie czytano Warszawie Szczecinie czy w Krakowie.Co innego cię boli. A co do Forum Gwara Śląska jest oddechem języka polskiego,po prostu nie czyta olej ją. I nie udawaj Polaka Bardzo cię proszę odbierz mi 10-30 punktów,za prawdę.
>1. Przeczytaj TEN swój wpis jutro, na trzeźwo. Jest CAŁKOWICIE NIEZROZUMIAŁY.
>I wyślij mi informację: CO MOŻNA Z NIEGO ZROZUMIEĆ.
>Nie musisz mi przysyłać jutro. Na analizę masz dużo czasu.
>Jest NIEZROZUMIAŁY nie ze względu na używanie gwary, a ze względu na absolutne lekceważenie zasad języka polskiego i logiki wypowiedzi.
>2. racjonalista z Suwałk lub Szczecina, nic nie mający do czynienia Z TWOJĄ GWARĄ nie zrozumie NIC z Twoich bajań. To po co je tworzyć....?
>Rozumiem potrzebę gloryfikacji 'gwary śląskiej'. Jest ona znana w Polsce, choć może za mało znana. TY źle przyczyniasz się do propagowania TEJ GWARY z dwóch powodów: 1. nie szanujesz TEJ GWARY - nie wszystko co piszesz jest w tej gwarze: ona nie upoważnia do opuszczania orzeczeń zdań ani podmiotów zdań.

Chłopie p*****lis ,udajesz tu filozofa, A jesteś to co Ziobro 00
15-12-2007 22:31 
 Ocena 3 na 3
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Gupieloku skuńczuny, przeca nie bez ta gwara, coś ji ani nie liznoł, wykopali cie ze Zobrza do samygo Lublina. Tam sie idzie za Ślunzoka podawać choby takiymu gizdowi, jak ty. Możeś ty na Cidrach kajś robiuł, tam kaj gołymbie lotajom ze szłapami do góry, coby im obrunczek gizdy nie pokradli.
.
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>   Gupieloku skuńczuny, przeca nie bez ta gwara, coś ji ani nie liznoł, wykopali cie ze Zobrza do samygo Lublina. Tam sie idzie za Ślunzoka podawać choby takiymu gizdowi, jak ty. Możeś ty na Cidrach kajś robiuł, tam kaj gołymbie lotajom ze szłapami do góry, coby im obrunczek gizdy nie pokradli.
>.
Podobo mi sie jak pieron ,aby tak dali
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>   Gupieloku skuńczuny, przeca nie bez ta gwara, coś ji ani nie liznoł, wykopali cie ze Zobrza do samygo Lublina. Tam sie idzie za Ślunzoka podawać choby takiymu gizdowi, jak ty. Możeś ty na Cidrach kajś robiuł, tam kaj gołymbie lotajom ze szłapami do góry, coby im obrunczek gizdy nie pokradli.
>.
Hamuj uju
sztejkat (4743 punktów)
Nie czepiając się Pańskiego języka - Pańskie gwarowe wypowiedzi są dla mnie niemalże niemożliwe do zrozumienia.

Ale jeśli Panu to nie przeszkadza - nie mam nic przeciw temu.

Tomasz Sztejka
prokaczystowska_racjonalistkaOdp: Czy jestem stalinowcym?
Piękne słowa,dla bodajże najsłynniejszego wolnomyśliciela i ateisty w dziejach ludzkości.
Gruzin który mógł pójść do seminarium duchownego dla prawosławnych,natomiast trwał przy ateizmie.

Mielizna ateizmu.
gurgul (651 punktów)
>Piękne słowa,dla bodajże najsłynniejszego wolnomyśliciela i ateisty w dziejach ludzkości.

Jak stalin był "wolnomyślicielem" to ja jestem przystojnym, wysokim blondynem...
alterego
>Jak stalin był "wolnomyślicielem" to ja jestem przystojnym, wysokim blondynem...
A jesteś? Zamachowski mówi, że jest, bo się tak czuje. Ja podzielam jego zdanie.
14-12-2007 23:29 
 Ocena 1 na 1
radek (767 punktów)
Odpowiednie szkolenie dostal od religijnej rodzinki.
Ocykan (3528 punktów)
>nie miał złota na swej piersi,

Ależ miał! Nie pamiętasz tych orderów na jego piersi? Może nie były ze szczerego złota, ale pozłoty to sporo tam było...

szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>>nie miał złota na swej piersi,
>Ależ miał! Nie pamiętasz tych orderów na jego piersi? Może nie były ze szczerego złota, ale pozłoty to sporo tam było...
>

Gdy miałem 8-latek , skod miałem wiedzieć ze miał tyle medali, wystarczyło coś wierszu zmienić, Ale nie mogłem oszukiwać siebie, historia w oczach młodego dziecka musi być przekazywana taka jak pamiętam. Dziękuje za fotkę,na pewno wrócę do nie i nie długo na pisze o Stalinie inaczej jak wymaga tego dzisiaj moja wiedza.
alterego
>nie miał złota na swej piersi,
A czy autor wątku napisał, że jest autorem wierszyka lub zgadza sie z jego treścią? Były i inne fajne wierszyki:
"W lesie rozkwita paproci kwiat,
Słowik wyciąga swe trele,
Ach, jaki piekny jest Świat
Ze Związkiem Radzieckim na czele".
To też wierszyk przedszkolny, też ładny i też jest kawałkiem historii. Historia nie jest ani słuszna, ani niesłuszna. Ona po prostu jest. Prawdziwa. A te wszystkie wierszyki mają swoich autorów, którym wolno było kochać kogo chcą. To, czego robić nie było wolno, to narzucać innym swoich uczuciowych preferencji, ale bardzo rzadko robili to autorzy wierszyków. Częściej rozmaite panie przedszkolanki i panowie "przedszkolankowie". Dziś też nie wierszokleci to robią.
15-12-2007 16:29 
 Ocena 1 na 1
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>>nie miał złota na swej piersi,
>A czy autor wątku napisał, że jest autorem wierszyka

Tak jestem autorem tego wierszyka. pisałem go 1953 rok
Tak sobie myślę Gdybym był Stalinowcym nie wykluczyli by mnie miesięc przed z Stanem Wojenym z PZPR
Nie kiblowałbym na Rakowiecki w Warszawskim Mokotowie 1963-64
Czy kardynał Karol Wojtyła by dziękował Stalinowcowi za COŚ...Co" miało sie stać" w Piekarach Śląskich jako Jan Paweł II miał odwiedzić Śląska Madonna?
alterego
>>>nie miał złota na swej piersi,
>>A czy autor wątku napisał, że jest autorem wierszyka
>Tak jestem autorem tego wierszyka. pisałem go 1953 rok
>Tak sobie myślę Gdybym był Stalinowcym nie wykluczyli by mnie miesięc przed z Stanem Wojenym z PZPR
>Nie kiblowałbym na Rakowiecki w Warszawskim Mokotowie 1963-64
>Czy kardynał Karol Wojtyła by dziękował Stalinowcowi za COŚ...Co" miało sie stać" w Piekarach Śląskich jako Jan Paweł II miał odwiedzić Śląska Madonna?
Nie wiadomo co by było i nie wiadomo co by kto mówił. Ja uważam, że nie dostrzeganie zbrodni (szczególnie gdy ma się 5lat lub 8) to żadna zbrodnia. Co więcej, nie widzę zbrodni w kochaniu zbrodniarza. Zbrodnię widzę WYŁĄCZNIE we współpracy ze zbrodniarzem, czyli kochaniu nie jego, ale tego co on robi. Żaden system nie jest zbrodniczy, bo w żadnym nie istnieją tylko zbrodniarze i ich ofiary. W każdym istnieją także Ci, którzy bez nienawiści do zbrodniarzy, przeciwstawiają się temu, co oni robią. Są też tacy, którzy nic nie robią, a starają się tylko przeżyć zbrodniarza. Są i tacy, którzy zamiast eskalować nienawiść i jej zawsze opłakane skutki, starają się tym skutkom zapobiegać. Żaden człowiek nie stoi nigdy po stronie zbrodniarzy lub ich ofiar. Każdy stoi po własnej i w każdej chwili życia staje się ofiarą lub katem.
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>>>>nie miał złota na swej piersi,






>Nie wiadomo co by było i nie wiadomo co by kto mówił. Ja uważam, że nie dostrzeganie zbrodni (szczególnie gdy ma się 5lat lub 8) to żadna zbrodnia. Co więcej, nie widzę zbrodni w kochaniu zbrodniarza. Zbrodnię widzę WYŁĄCZNIE we współpracy ze zbrodniarzem, czyli kochaniu nie jego, ale tego co on robi. Żaden system nie jest zbrodniczy, bo w żadnym nie istnieją tylko zbrodniarze i ich ofiary. W każdym istnieją także Ci, którzy bez nienawiści do zbrodniarzy, przeciwstawiają się temu, co oni robią. Są też tacy, którzy nic nie robią, a starają się tylko przeżyć zbrodniarza. Są i tacy, którzy zamiast eskalować nienawiść i jej zawsze opłakane skutki, starają się tym skutkom zapobiegać. Żaden człowiek nie stoi nigdy po stronie zbrodniarzy lub ich ofiar. Każdy stoi po własnej i w każdej chwili życia staje się ofiarą lub katem.

Nie wiem kim jesteś Panie ale daleko mi do ciebie,Jako robol kłaniam sie twojej wypowiedzi
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>>>>>nie miał złota na swej piersi,

Szanowny alterego, napisałem Satyryczny tekst z "twoją" wierszyk jak go wysłać i gdzie.
mój lp.pw@ikswojam.naj.liam-E
Ocykan
>>nie miał złota na swej piersi,
>A czy autor wątku napisał, że jest autorem wierszyka

O ile umiem czytać, to sądzę, że napisał. Pisze przecież wyraźnie:

>Tak pisałem maja 8-lat
alterego
>>>nie miał złota na swej piersi,
>>A czy autor wątku napisał, że jest autorem wierszyka
>O ile umiem czytać, to sądzę, że napisał. Pisze przecież wyraźnie:
>>Tak pisałem maja 8-lat
Już to wyjaśnił, ale nie każdy jest autorem tego co pisze. W dodatku jak widzisz "zjadł" parę liter, więc można było chyba nie być pewnym co miał na myśli?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365