Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polaczenie z tradycja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-12-2009 14:42big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Polaczenie z tradycja
Ocena 10 na 10
Świąteczne tradycje i "tradycje" oraz ich absurdy i paradoksy są w różnych miejscach Forum intensywnie wałkowane już od paru dni, jednak zdecydowałem się otworzyć jeszcze jeden wątek, gdyż kwiatuszek, jaki mam do zaprezentowania, w pełni, mym zdaniem, na to zasługuje.

Oto dosłowna treść smsa otrzymanego przeze mnie wczoraj od operatora sieci telefonii komórkowej:

Nikt sie nie oprze tradycji, a Last Christmas w nowym wykonaniu ozywi Twoj telefon na swieta z kazdym przychodzacym polaczeniem! Slij LACH pod ***** (2,44zlzVat)

Bareja by tego nie wymyślił... .
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
... ***** (2,44zlzVat)
>Bareja by tego nie wymyślił... .

   No pewnie, bo vat wprowadzili już po śmierci Barei, tak się go bali.

    Coś dzisiaj na świąteczną łatwiznę idziesz, Bigu.
26-12-2009 09:21 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
> tak się go bali.

VAT-u czy Barei?
Adamiak (36436 punktów)
>> tak się go bali.
>VAT-u czy Barei?

   Strachu.
   
Adamiak (36436 punktów)
>... Slij LACH...
>Bareja by tego nie wymyślił... .

   Aaa... Teraz się kapłem - przecie powinno być POŚLIJ LACHOM!!!
23-12-2009 16:11 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Aaa... Teraz się kapłem - przecie powinno być POŚLIJ LACHOM!!!

Eee tam, pudło. Powinno być: LACH CHRISTMAS. Dopiero takie polaczenie tradycyjne byłoby. Chyba. Nie wiem, zresztą - a-ja-to-Lach, czy co?
lukaszewicz (5674 punktów)
> a-ja-to-Lach, czy co?

Nie podszywasz Ty się aby?

Marek.
30-12-2009 04:39 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>> a-ja-to-Lach, czy co?
>Nie podszywasz Ty się aby?

   Jak znam big_zyda, to się podfastrygował, On tak zawsze.
   Ale go nie znam.
23-12-2009 17:43 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Powinno być: LACH CHRISTMAS. Dopiero takie polaczenie tradycyjne byłoby.

   Dobra, dobra, nie ściemniaj, tylko gadaj, jak się prawidłowo pisze: "Lachstwo" czy "Lachajstwo"

>Chyba. Nie wiem, zresztą - a-ja-to-Lach, czy co?

   Ja się odpowiedzi nie imam.
gama (1062 punktów)
>Nikt sie nie oprze tradycji, a Last Christmas w nowym wykonaniu ozywi Twoj telefon na
>swieta z kazdym przychodzacym polaczeniem! Slij LACH pod ***** (2,44zlzVat)


Irytujące jest to słówko "polaczenie".
Polaków rozmowy?
pavvel (8272 punktów)
Gdybyś wybrał jednak Cichą Noc musiałbyś słać CINO. Dobrze, że nie ma żadnych kolęd o cichych lub ciemnych pasterzach.
Meretseger (61860 punktów)

>swieta z kazdym przychodzacym polaczeniem!
Świętujący wszystkich krajów, polaczcie się!
28-12-2009 09:15 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)

>Świętujący wszystkich krajów, polaczcie się!

Widocznie operator, przy jego niewątpliwej subtelności, nie ośmielił się na sformułowanie " .. laszcie się" (bo chyba nie 'lachujcie')
28-12-2009 11:41 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Widocznie operator, przy jego niewątpliwej subtelności, nie ośmielił się na sformułowanie " .. laszcie się" (bo chyba nie 'lachujcie')
Subtelność (przechodzącą w pewną taką nieśmiałość) operatora podkreśla fakt, że co prawda Last Christmas uznał za nieodłączny element bożonarodzeniowych tradycji LACHów, ale oryginalnego wykonawcy już wolał nie ryzykować... .

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365