hej, Wyznanie wiary sprowadza się do stwierdzenia : Wierzę w jedynego prawdziwego boga Niczego więcej nie trzeba , nic ponad to nie jest konieczne czy niezbędne Wyłącznie to twierdzenie wystarcza Reszta jest swobodnym dryfem , fantazją , spekulacją , żonglowaniem teoretycznymi możliwościami ewentualnych potencjałów Reszta to rytuał , ceremonia , tradycja i nieświadome , odruchowe , bezrozumne uczestnictwo i odtwórstwo Może być Zeus , Odyn , Wisznu , Światowid , Wielki Gęgacz ... ale warunkiem jest to , że musi być jedynie prawdziwy ... To czego będzie wymagał , za co nagradzał a za co karał jest kompletnie pozbawione znaczenia , jest całkowicie nieistotne OnOnaOno ma prawo wszystkiego żądać i wszystko czego zażąda jest jednako święte , doskonałe i najlepsze Albowiem OnOnaOno jest jedynym prawodawstwem ! Wizja czegoś co niczym nie jest ograniczone prócz swego kaprysu . kaprysu , który jest doskonałą świętością jest intelektualnie i etycznie niezwykle prymitywna , prostacka i niebezpieczna albowiem pozwala na wdrukowanie w takie coś wszystkiego co najgorsze ..coś takiego nie posiada żadnych zabezpieczeń Jedynym zabezpieczeniem jest naturalny agnostycyzm , który jest najbardziej rozpowszechnioną postawą Fundamentaliści i fanatycy , którzy nie posiadają zdolności do rozumienia metafory , alegorii , przenośni i nie posiadają zdolności do zdystansowania sie wobec swych wyobrażeń są dość nieliczni - niestety są bardzo głośni i mają moc szantażowania i zastraszania obojętnej większości Szantażowania i zastraszania fantazjami - jaki absurd ... Śmiejmy się z tego - ale śmiejmy się poważnie i merytorycznie , pokazując jak niebezpieczny jest fanatyzm . makuś |