Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg, Bóg, Bóg, Bóg oraz Bóg Bóg i Bóg.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-02-2011 22:41Kowalska (14008 punktów)Bóg, Bóg, Bóg, Bóg oraz Bóg Bóg i Bóg.
Ocena 10 na 10
   Ja nie jestem mściwa. Ja nie jestem pamiętliwa. Ja nie jestem mądra. Ani czepialska, ani i ogólnie te takie tam.

Ale,

niesiona falą wątków o Bogu na forum, i ja postanowiłam założyć swój własny. Pytań mam od groma.

1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga?
2. Dlaczego Bóg jest?
3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła?
4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu?
5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi?
6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie?
7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi?
8. Kto zapłaci za to wszystko?
9. Czy księża bez baranów byliby ojcami?
10. Kto zakopał całe dobro, a teraz udaje idiotę?

No, na razie dziesięć. Reszta jak odpowiecie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcin1902 (3438 punktów)

>1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga?
Jasne, że tak. Bóg ma jeszcze jajka małodzienne, ale się nimi nie popisuje.
>2. Dlaczego Bóg jest?
Bóg jest po to, aby być, bo gdyby go nie było, to nie było bycia, a bez bycia mógłby być, a nawet był, a był bo tak.
>3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła?
Tak.
>4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu?
Koniec świata będzie dzień przed końcem WOŚP.
>5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi?
Nienawidzi nas z miłości, dla naszego dobra.
>6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie?
Nie, w zależności od ilości spowiedzi dostaniesz lepszą chatę. Za jedną spowiedź masz pokój w akademiku z ruskimi studentami.
>7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi?
Nie wszystkiemu! Bo prócz nich winni są: Ruskie, pedały, cykliści, masony, PO, Komoruski, Tusk, Oni, Komuchy, drogowcy, urzędnicy itd.
>8. Kto zapłaci za to wszystko?
Podatnik.
>9. Czy księża bez baranów byliby ojcami?
Tak.
>10. Kto zakopał całe dobro, a teraz udaje idiotę?
Żydzi.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga?
Tak. Tradycja nam to mówi. Na wsiach daje się takie jajko strażakowi stojącemu przy grobie (tradycja grania słoczyńcy przy grobie) do zjedzenia i ten od razu trzeźwieje! A i w pokera w pakamerze od razu mu karta po wahcie lepiej idzie.
>2. Dlaczego Bóg jest?
Zależy gdzie jest. Bóg jest zawsze tam, gdzie może zebrać owacje i uszczknąć cudzej chwały. Gdzie są problemy, tam go nie ma, albo przemyka chyłkiem niewidoczny. Dokładnie jak idealny polityk.
Dlaczego polityk jest?
>3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła?
Tak i odwrotnie.
>4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu?
W 2040. Problemy z falami elektromagnetycznymi i ogólne niedogodności z wiatrem słonecznym zwiewającym nam atmosferę spowodują przez parę minut dość spory chaos.
>5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi?
Bo nie dość, że jest od nas zależny, to jeszcze przycinamy mu co durniejsze pomysły.
>6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie?
Nie. W niebie nie ma mieszkań, a w piekle nie ma na nie przydziałów.
>7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi?
Bo nasz (chrześcijański, z naszego kręgu kulturowego) bóg jest Żydem.
>8. Kto zapłaci za to wszystko?
Każdy płaci za siebie.
>9. Czy księża bez baranów byliby ojcami?
Im więcej baranów, tym częściej są ojcami.
>10. Kto zakopał całe dobro, a teraz udaje idiotę?
Faraon.

Pozdrawiam

Ginosaji - nowa ikona popkultury.
Z łyżeczką!
spellbinder (8577 punktów)
>1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga?

Obstawiałbym, że jednak nie. Jajko jest Króliczka Wielkanocnego, który z kolei jest owocem nieznanych lat życia Jezusa Chrystusa. Aż strach pomyśleć gdzie się mesjasz szlajał i w jakie dziury zaglądał...

>2. Dlaczego Bóg jest?

Tu jest tylko jedna poprawna odpowiedź - nie znam szczegółów, ale niewykluczone, że powołano go do istnienia na którymś soborze...

>3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła?

Pozostanie praktycznie bez zmian, tyle że wszyscy rezydenci piekła z tej okazji dostaną po jajeczku.

>4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu?

Będzie wtedy, kiedy księża zaczną się masowo spowiadać...

>5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi?

Bo nadużywa alkoholu ten nasz srogi ojciec. Na bani pas mu się wyostrza.

>6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie?

Teoretycznie jak pójdziesz do seminarium - wprawdzie mieszkań nie dają, ale za dożywotni, nieograniczony przydział opłatków można chyba mieszkanie kupić... i to niejedno.

>7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi?

Powinno chyba być: "dlaczego wszyscy winni są Żydom?"?

>8. Kto zapłaci za to wszystko?

No Żydzi przecież...

>9. Czy księża bez baranów byliby ojcami?

Tak. Ale księża bez bękartów nie byliby ojcami.
stanik (453 punktów)
>1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga
Nie kurze lub kacze
>2. Dlaczego Bóg jest?
Żeby było na Niego jak się coś nie uda.
>3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła
Nie, na majówkę pojadą.
>4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu?
Będzie koncert grania na trąbach wg Św Jana
>5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi?
Jego miłość jest nieodwzajemniona.
>6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie?
Nie, niebiański deweloper padnie
>7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi?
To mózgowcy i knują.
>8. Kto zapłaci za to wszystko?
Tajemniczy sponsor.
>9. Czy księża bez baranów byliby ojcami?
Tak, tylko biedniejszymi.
>10. Kto zakopał całe dobro, a teraz udaje idiotę?
Kret
Kowalska (14008 punktów)
   Odpowiedzi były, więc zgodnie z obietnicą następna dycha pytań.

1. Skąd anioły biorą pióra?
2. Czy biskup przewiązany w pasie ma mniejszy brzuch niż mu się wydaje?
3. Dlaczego Jezus nosił długie włosy?
4. Po co Polska jest narodem wybranym przez Boga?
5. Czy każdy ksiądz wierzy w to co mówi?
6. Kto w niebie gotuje? ( Z góry uprzedzam, że odpowiedzi w stylu Magda Gessler będą kasowane)
7. Jak ludzie różnych wyznań dogadują się w tym wspólnym niebie?
8. Czy w dobie satelit jest w niebie możliwość odbioru telewizji i jak na to zapatruje się Bóg?
9. Jak chodzimy ubrani w niebie? W tym w czym nas pochowano?
10. Dlaczego w piekle jest weselej?


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
09-02-2011 11:42 
 Ocena 4 na 4
marcin1902 (3438 punktów)

>1. Skąd anioły biorą pióra?
Od Parkera
>2. Czy biskup przewiązany w pasie ma mniejszy brzuch niż mu się wydaje?
Biskupowi się nie wydaje, Biskup wie! (i to zawsze lepiej)
>3. Dlaczego Jezus nosił długie włosy?
Był luzakiem.
>4. Po co Polska jest narodem wybranym przez Boga?
Jak powyżej, bóg nas nienawidzi...
>5. Czy każdy ksiądz wierzy w to co mówi?
Oby nie...
>6. Kto w niebie gotuje? ( Z góry uprzedzam, że odpowiedzi w stylu Magda Gessler będą kasowane)
Zakonnice i Kobiety...
>7. Jak ludzie różnych wyznań dogadują się w tym wspólnym niebie?
Oj... Ty chuju, to najdelikatniejsze określenie...
>8. Czy w dobie satelit jest w niebie możliwość odbioru telewizji i jak na to zapatruje się Bóg?
Tak, ale tylko sportowe kanały będą dostępne.
>9. Jak chodzimy ubrani w niebie? W tym w czym nas pochowano?
Na golasa.
>10. Dlaczego w piekle jest weselej?
Bo tam pędzi się bimber
09-02-2011 17:32 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>1. Skąd anioły biorą pióra?
Od kaczek.
>2. Czy biskup przewiązany w pasie ma mniejszy brzuch niż mu się wydaje?
Zależy czy ściśnie, czy popuści.
>3. Dlaczego Jezus nosił długie włosy?
Trudno stwierdzić
>4. Po co Polska jest narodem wybranym przez Boga?
Pierwsze słysze. O ile wiem, bóg nigdy się z tym nie ogłaszał.
>5. Czy każdy ksiądz wierzy w to co mówi?
Jak każdy.
>6. Kto w niebie gotuje?
Słońce.
>7. Jak ludzie różnych wyznań dogadują się w tym wspólnym niebie?
Wymuszenie.
>8. Czy w dobie satelit jest w niebie możliwość odbioru telewizji i jak na to zapatruje się Bóg?
Jest. Przymyka oko, w końcu to jedyna rozrywka.
>9. Jak chodzimy ubrani w niebie? W tym w czym nas pochowano?
Nadzy.
>10. Dlaczego w piekle jest weselej?
Więcej wolności mają ludzie.

Pozdrawiam

Ginosaji - nowa ikona popkultury.
Z łyżeczką!
marcin1902 (3438 punktów)
Skoro tak się bawimy, to podaję odpowiedzi i proszę wstawić do nich pytania.

1. Kapusta! bo środek w niej jest twardy.
2. Nie można, wchodzi się tyłem, ale tylko od przodu.
3. Nogi muchy.
4. Bo to on ma ten sygnet z brylantami.
5. Tylko dwójkami! chyba, że zachodzi inna potrzeba.
6. Tak.
7. Nie.
8. Między innymi Notlob, ale też i inne.
9. Tak, ale w zależności ile Snickersów masz od proboszcza.
10. Z krzyżykiem oczywiście.
09-02-2011 17:18 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>Skoro tak się bawimy, to podaję odpowiedzi i proszę wstawić do nich pytania.

Jak sobie chcesz. Proszszsz......

>1. Kapusta! bo środek w niej jest twardy.

Kto był przywódcą Solidarności?

>2. Nie można, wchodzi się tyłem, ale tylko od przodu.

Jakie najmądrzejsze zdanie wypowiedział Lech Wałęsa?

>3. Nogi muchy.

Co w Kingsajzie zamawiał ubek?

>4. Bo to on ma ten sygnet z brylantami.

Dlaczego nie zabija się ojca chrzestnego?

>5. Tylko dwójkami! chyba, że zachodzi inna potrzeba.

Jak się chodzi do toalety na obozie tak zwanym letnim?

>6. Tak.

Czy Kowalska jest mądra?

>7. Nie.

Nie.

>8. Między innymi Notlob, ale też i inne.

Profesor Trójkątny napisał ostatnio bardzo ciewkawy artykuł o tych rzeczach.

>9. Tak, ale w zależności ile Snickersów masz od proboszcza.

Czy dotykali was księża? I dlaczego jesteście tacy grubi? To jakas zależność?

>10. Z krzyżykiem oczywiście.

Z czym masz dziś kanapkę?

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
10-02-2011 22:15 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)

>>9. Tak, ale w zależności ile Snickersów masz od proboszcza.
>Czy dotykali was księża? I dlaczego jesteście tacy grubi? To jakas zależność?

To mi się podoba, Koleżanka ładnie zapytała...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365