Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dinozaury przeżyły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
28-01-2011 15:53plodzien (7378 punktów)Dinozaury przeżyły
Ocena 6 na 6
www.sfora.(*)ze-kilkaset-tysiecy-lat-a28666

Ale sensacja!
Walnęło tak, że woda zagotowała się w najdalszych zakątkach globu a jajka zamiast wykluć się zgodnie z ustalonym odwiecznym porządkiem – ugotowały się na twardo, bez sensu zresztą, bo pisanek nie miał kto robić. Rozżarzone zaś tektyty pierwszy raz w historii Ziemi dostarczyły pieczonego mięsa na tak masową skalę, że KFC mogłoby pozazdrościć.
I co? Ano niektóre dinozaury urągając boskiej mocy - przeżyły. Przyszło nowe a im dane było żyć w tej nowej bidzie, wyglądając coraz śmieszniej i po wsze czasy zyskując miano „dinozaurów”.
Dlaczego o tym piszę? Otóż wydaje mi się, że nic w tym dziwnego nie ma i wiadomość taka nie zasługuje na miano sensacyjnej.
Procesy takie zdarzały się bowiem również później, więcej nawet – trwają obecnie.
Do XVIII w. istniał świat urządzony na wzór dinozaurzy, w którym odwieczne prawa zdawały się obowiązywać po kres ludzkości i wydawało się, że nic nie jest w stanie ich naruszyć. W kategorii prawd objawionych uplasowały się poglądy rozmaitych Tomaszów i Augustynów. Chłop w ramach gimnastyki odginał kark po to tylko, by tłustą dłoń proboszcza ucałować, a jak nie miał chleba – mógł jeść ciastka.
Szaro było, strasznie i nędznie, ale przytłaczająca większość nie mając żadnego odniesienia – nawet o tym nie wiedziała.
Ale tykała już bomba oświecenia, która miała wkrótce gwarantom starego porządku upiec jaja.
Nowe trwa już 300 lat. W nienasyconym pędzie do zaspokajania ciekawości wciąż dokonuje odkryć, sięga do cząstek drobniejszych niż atom a ocalałe z pogromu „dinozaury” wciąż dziamdziają swoje.
Optymistycznym akcentem artykułu jest wiadomość, że w końcu wymarły nawet te resztki ocalałych dinozaurów.
Nie daj Boże jednak, by i w tym przypadku trwać to miało 700 tyś lat.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sylwek (15472 punktów)
Po prawdzie, to dinozaury żyją do dzisiaj - kury, strusie, orły. Mało to ich? Nawet gołębie zasrywające miasta to też dinozaury, choć być może sforze się to w głowie nie mieści...
30-01-2011 18:38 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>Po prawdzie, to dinozaury żyją do dzisiaj - kury, strusie, orły. Mało to ich? Nawet gołębie zasrywające miasta to też dinozaury, choć być może sforze się to w głowie nie mieści...

Tak a propos...
30-01-2011 21:03 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
> Po prawdzie, to dinozaury żyją do dzisiaj - kury, strusie, orły. >
No jasne. To takie dinozaury, którym meteoryt wybił wszystkie zęby i doprowadził do pneumatyzacji kości w jeszcze większym stopniu, niż to występowało u niektórych dinozaurów.
Szkoda, że nie przeżył homo sapiens idaltu.


Dziewczyna tego gatunku z pewnością była bliżej z nami spokrewniona niż ptaki z dinozaurami, ale do łóżka bym jej nie wziął.
> Mało to ich? Nawet gołębie zasrywające miasta to też dinozaury, choć być może sforze się to w głowie nie mieści... >

Sfora nie chciała popisywać się odkrywaniem Ameryki, że posiada wiedzę na temat pokrewieństwa ptaków i dinozaurów. Sfora napisała jeno, że upadek meteorytu przeżyła grupa hadrozaurów, czyli dinozaurów "klasycznych", że tak powiem, a nie stworów z dinozaurów wyewoluowanych.
Sylwek (15472 punktów)
Znaczy, ptaki nie są dinozaurami, tylko wyewoluowały z dinozaurów?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365