Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiaderko z choinką :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-12-2008 16:57Adamiak (36436 punktów) Wiaderko z choinką :)
Ocena 6 na 6
Choć śniegu nie ma - dni coraz krótsze,
Kobita chodzi po mleko w futrze.
(I tu zagadka dla tych, co się znają:
Dlaczego mleko w futrze sprzedają?.)

Choinka, ścierwo, w wiadrze się chwieje,
Na Racjonale też coś się dzieje:
Wrzawa bitewna i masa huku,
Bo wszyscy kłócą się do...rozpuku.

Chciałbym Wam życzyć coś wesołego,
Dziś nie przypiekać... nie do żywego.

Lecz co by wprędce wymyślić, zgoła,
Dla tylu takich, co każdy sobie
buduje przyszłość... w trzeciej osobie?
Głowa za mała, toć nie stodoła!

Co można życzyć tak różnym gustom?
Każdy chce inny grzybek z kapustą:
Mentrak z Awitu na piwko dyga,
Śmigiel z Zazulką pod rękaw śmiga.

Witwos zabiega o względy Muz
A Muzy na to: za duży mróz.

Osnowa z Dokiem zakłada wątek
Z Glingorem znowu kłóci się Piątek.

Z Bozenką koty drze pół parafii,
(Bo tylko Ona tak tu potrafi).

Do Małgorzaty ktoś oczkiem strzelił
(Wojtek się mało co nie ocielił ).

J.Szulc w przedszkolu ma swoje racje,
Faustyna wszędzie wietrzy dewiacje.

Wojtkiewicz z Jeżem zakłada spółę
(Jeż błogosławić będzie tę...bułę).

Duda z Lotrekiem są za komuną
Choć z demokracji już nie wyfruną.

Placownik z Wojtkiem walczą o bany,
A z czym ja walczę?- wiatrak???- o rany!

Dni coraz krótsze, niedługo pojutrze:
Pojutrze będzie już szybciej dniało,
(Chyba, że mnie się cóś poplątało )
Więc życzę: niech Miki do WSZYSTKICH dotrze!

Wszyscy, co w tekście ich nie ująłem,
Też niech się w święta pchają z mozołem!

Wszystkich, dla których zbrakło literek,
Niech też owieje życzeń wiaterek.
A komu mało życzliwych słówek,
Niech kupi flaszkę za garść złotówek.

Bo lepszy w grudniu przy drzewku Miki
Niż przy "Syrence" trzy koksowniki.

Wesołych Świąt.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365