Czekam na egzemplarz recenzencki tej książki, a że jeszcze jej nie czytałem, więc nie chcę się o niej wypowiadać, ale zaniepokoiło mnie natomiast co innego w jej kontekście. W blogu sceptycznym ukazała się jej niepochlebna recenzja: mlodyfizyk(*)nzja-ksiazki-Fizyka-zycia.htmlW odpowiedzi na nią napisałeś coś, co nie zachęca do udziału w spotkaniach kawiarni racjonalistycznej pracowników naukowych: Cytat:To że autor nie ma prof przed nazwiskiem nic nie znaczy. Osobiście organizuje filozoficzne spotkania racjonalistyczne, na które często przychodzą przeróżnej maści prof i dok i muszę przyznać, że większość z nich nie jest wstanie przyjąć zanegowania ich teorii choćby wywieść z niej sprzeczność, a wartość informacyjna jaką wprowadzają do dyskusji jest najczęściej bardzo nikła. Myślę, że niedobrze by się stało, gdyby spotkania racjonalistyczne wiązały się z jakąś niechęcią do akademickiej nauki...
|