 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-08-2014 16:26 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Kim był Jezus ? | hej, Nie chcę tutaj poruszać kwestii czy był Bogiem  Chcę porozmawiać o jego misji - tak jak jest to przedstawiane w pismach Jezus nie przyszedł na świat po to by mówić nam o miłości , współczuciu i życzliwości lecz aby objawić nam bliski , nadciągający Koniec świata i nieodwołalnie mu towarzyszący Sąd ostateczny . Ten kto się nawróci czyli uwierzy , że Jezus mówi prawdę otrzyma życie wieczne a ten zaś , który nie uwierzy zostanie przeklęty i wrzucony w piekielną otchłań na całą wieczność . To jest chyba fundament i naczelny przekaz jego misji . Naczelnym przekazem nie są wypowiedzi dotyczące moralności - to jest dodatek albowiem najważniejsze jest przyjęcie wiary w prawdziwość jego Misji . Moralne nauki Jezusa nie wystarczyłyby do napisania podręcznika do etyki ... Szkoda , że tak krótko żył - gdyby żył dłużej może powiedziałby nam o wiele więcej i mądrzej ? Wiecie komu zależało na jego śmierci ? Czyj to był plan ? makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
A dlaczego nie zaczniesz od zasad interpunkcji?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
4 na 4 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | >Wiecie komu zależało na jego śmierci ?
Jego wyznawcom. W czasach antycznych zmartwychwstanie było tak powszechne w kulturze masowej jak obecnie atak zombie i każdy szanujący się bóg czy bożek musiał mieć w swojej mitologii taki epizod, a warunkiem koniecznym do zmartwychwstania jest śmierć, dlatego tak opowiadano/napisano.
Oczywiście zakładam, że pytasz o postać literacką, a nie o osobę na której istnienie nie wskazują żadne przesłanki.
|
|
-1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | > hej,> Nie chcę tutaj poruszać kwestii czy był Bogiem  > Chcę porozmawiać o jego misji - tak jak jest to przedstawiane w pismach> Jezus nie przyszedł na świat po to by mówić nam o miłości , współczuciu i życzliwości lecz aby objawić nam bliski , nadciągający Koniec świata i nieodwołalnie mu towarzyszący Sąd ostateczny .> Ten kto się nawróci czyli uwierzy , że Jezus mówi prawdę otrzyma życie wieczne a ten zaś , który nie uwierzy zostanie przeklęty i wrzucony w piekielną otchłań na całą wieczność .> To jest chyba fundament i naczelny przekaz jego misji .> Naczelnym przekazem nie są wypowiedzi dotyczące moralności - to jest dodatek albowiem najważniejsze jest przyjęcie wiary w prawdziwość jego Misji .> Moralne nauki Jezusa nie wystarczyłyby do napisania podręcznika do etyki ...Pleciesz makuś, pleciesz... wystarczy przecież wziąć Biblię, znajdziesz w niej dziesiątki wypowiedzi na temat tego, co jest fundamentem. Co oznacza: wierzę w boga? Stan ten oznacza nawrócenie, zrozumienie, i przebaczenie, jeśli wcześniej nagrzeszono. A oto przykłady: Mt 19:16 16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?" 17 Odpowiedział mu: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania". 18 Zapytał Go: "Które?" Jezus odpowiedział: "Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!" Mt 22:34 34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»8 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». Weź makuś Biblię i poczytaj sobie...
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | hej, Mam wrażenie , że bardzo świadomie unikasz kontekstu Ten kontekst jest wyraźny w scenie kiedy Jezus ( konając na krzyżu ) jednemu przestępcy wybacza a drugiemu nie a czyni to ze względu na przyjęcie wiary a nie na uczynki . Jezus objawił nadejście nieuchronnego końca świata i sądu ostatecznego - to jest ten najważniejszy kontekst a nie bycie dobrym - Jeżeli nie uwierzycie to spotka was kara - i nie chodzi o uwierzenie w to , że bycie dobrym jest wartościowe ale o uwierzenie w to , że Bóg jest jedynym Bogiem . Czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie : Co odpowiedziałbyś Bogu na miejscu Abrahama ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|