 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-11-2011 11:09 | aspagnito (538 punktów) (zablokowany) | Abrecepatia | W obliczu tendencji do zmiany terminu "schizofrenia" na "zaburzenia postrzegania rzeczywistości" chciałbym zaproponować termin ABRECEPATIA. Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że termin schizofrenia, który sugeruje coś w stylu "rozpad połączenia serce, umysł, przepona" jest nieadekwatny i krzywdzący pacjenta. Termin ten, z tego, co wiem także sugeruje odniesienie do jakiejś starej przypowieści hinduskiej, kiedy to w tych cześciach ciała Bóg ukrył w człowieku największy sekret, czyli to, że kiedy cierpi, przestaje chcieć być człowiekiem, a chce być Bogiem. To tym bardziej krzywdzące.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Dlaczego wrzuciłeś to do działu Nauka? Tymczasowo przerzucam do Bazgrołów.
Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.
|
|
 | aspagnito (538 punktów) (zablokowany) | Ręce opadają. Powiem tak... tu jest taki wątek.. który sygeruje, że część użytkowników na tym forum to "talibany". Prawa do zdroworozsądkowego wnioskowania Wam nie odbieram, ale jak wspomniałem... ręce opadają. Przy okazji Święta Niepodległości straciłem wiarę... w to forum.
Jego Najjaśniejsza Mość Imperator Świata, Wszechświata i Okolic o imieniu ponad wszelkie imiona.. którego Wszechświat sięga tak daleko, jak Jego wyobraźnia. Ten, który zwykł mawiać "Jam Prawem ponad Prawem i Lewem. Wiem wszystko, bo nie wiem nic...
|
|
|  | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Nie myślisz, że wątek lepiej apsuje do działu "Społeczeństwo i kraj", albo "O wszystkim i o niczym"? Czy może "Religie" lub "Kultura"?
Mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego ma być w dziale Nauka - co jest w nim naukowego - a nie gdzie indziej?
Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.
|
|
| jasenka (1863 punktów) | > Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że terminschizofrenia, który sugeruje coś w stylu "rozpad połączenia serce, umysł, przepona" jestnieadekwatny i krzywdzący pacjenta.
Eeee, to tylko w końcu termin medyczny, nie widzę tu nic krzywdzącego. Krzywdzące to jest nazywanie ludzi chorych na schizofrenię czy podobne przypadłości - "świrami", "psycholami" itp. Równie dobrze można się czepiać terminu "cukrzyk", bo sugeruje coś w rodzaju obsesji na punkcie cukru, a jak wiadomo, o coś innego chodzi w tej chorobie. Mam już po dziurki w nosie poprawności politycznej, niech ona nie infekuje także medycyny.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|