czy musimy być zakompleksionym o zrobaczywiałych umysłach narodem?Dziś w Wiki. natknąłem się na błędny przekład[z polskiego na nasze]pierwszego pisanego po Polsku zdania
Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj. Daj, teraz ja pomiele a ty sobie odpocznij. A powinno być[Bralczyk lub Miodek] Daj ać[Acan Waćpan]ja podupcę a ty odpoczywaj[lub-pocziywaj-patrz -podziwiaj [ w domyśle niedojdo]. Dlaczego do dziś nie potrafimy,bez domysłów,nazywać rzeczy po imieniu. |