Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polski skok (cywilizacyjny)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
09-01-2018 13:40Arminius (25555 punktów)Polski skok (cywilizacyjny)
Ocena 1 na 1
Przez kraj jak długi i szeroki przetoczyło się tsunami "Stochomanii". Nie jest to fenomen bynajmniej nowy, bo wcześniej już doświadczaliśmy histerycznych ekscytacji związanych z występami polskich piłkarzy, Kamysza, Justyny Kowalczyk. Za każdym razem, gdy tak się dzieje - doświadczam przejmującego wrażenia, iż uczestniczę w prymitywnej ekspresji zwierzęcych, emocjonalnych instynktów - w której nie ma odrobiny miejsca na luksus racjonalnej refleksji. To że Stoch zdobył jakieś tam medale - ma jakieś tam znaczenie. Ale przecież w jakiejkolwiek mierze nie zmienia poziomu i warunków życia przeciętnego śmiertelnika w kraju nad Wisłą. W kraju gdzie na banalne USG w publicznej służbie zdrowia czeka się 8 miesięcy i gdzie prawie 2/3 mieszkańców nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. W zamian jest długi skok, mający za zadanie rekompensować wszelkie braki. Politycy jak jeden mąż - w ramach starej jak świat zasady panem et circenses ( i trochę nowszej z zakresu cybernetyki społecznej) - krzepko huknęli w podniosłe tony na różnych facebookach i twitterach - nakazując maluczkim dumę i uznanie z osiągnięć polskiego ciała i ducha
Ja jednakże - w swej przekorze i instynktownej nieufności względem naszej klasy politycznej - wolę epatować dumą narodową z innych, trochę może bardziej prozaicznych, tym niemniej jednak, w mym odczuciu, zdecydowanie ważniejszych powodów.
I tak wbiję się cały w dumę biało - czerwoną, kiedy to wędrując po wioskach Podhala (skąd pochodzi większość skoczków - herosów) - nie zauważę stosów śmieci wysypywanych przez "lokalsów" do łożysk potoków tamtejszych. A co Was wbije w dumę jak wyżej???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
SKOK stulecia: www.youtube.com/watch?v=4QULdE3YcYc
Skok na skoki: www.youtube.com/watch?v=0F6DiXn-JfU

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-01-2018 14:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)rekordowy SKOK
>SKOK stulecia: www.youtube.com/watch?v=4QULdE3YcYc
>Skok na skoki: www.youtube.com/watch?v=0F6DiXn-JfU

Fakt, SKOK to rekordowy.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: rekordowy SKOK
No, no, prawe i sprawiedliwe źródła finansowania słusznych poczynań
władzy winny być poddawane wyłącznie konstruktywnej krytyce, co wy
tu, Genosse, wyczyniacie!
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Polski skok (cywilizacyjny)

>na banalne USG w publicznej służbie zdrowia czeka się 8 miesięcy i [...] prawie 2/3 mieszkańców nie czyta w ciągu roku ani jednej książki
Uznaj więc, że te 8 miesięcy to właśnie czas dany na czytanie książek.

> Politycy [...] huknęli w podniosłe tony [...] nakazując maluczkim dumę i uznanie z osiągnięć polskiego ciała i ducha
Może politycy (Kurski?) zauważyli, że sport ma lepsze notowania niż religia?

>A co Was wbije w dumę jak wyżej?
Laickie państwo i rosnący ateizm.


Cza być oszczędnym.
10-01-2018 09:39 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ideolo?
>>A co Was wbije w dumę jak wyżej?
>Laickie państwo i rosnący ateizm.
>
Cza być oszczędnym.


Czyli nadal na częstotliwości ideolo - tylko zasadniczo odmiennej???
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: ideolo?

>Czyli nadal na częstotliwości ideolo - tylko zasadniczo odmiennej???
Podobnie jak postulowane w postcie inicjującym książkowe czytelnictwo.

Cza być oszczędnym.
10-01-2018 10:29 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)niepodobnie
>>Czyli nadal na częstotliwości ideolo - tylko zasadniczo odmiennej???
>Podobnie jak postulowane w postcie inicjującym książkowe czytelnictwo.

Czy w postulacie jak wyżej jest mowa o tym, iż należy czytać jedynie książki o określonym profilu - na przykład ateistyczne lub - przeciwnie - powieści hagiograficzne???
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: niepodobnie

>>>Czyli nadal na częstotliwości ideolo - tylko zasadniczo odmiennej???
>>Podobnie jak postulowane w postcie inicjującym książkowe czytelnictwo.
>Czy w postulacie jak wyżej jest mowa o tym, iż należy czytać jedynie książki o określonym profilu - na przykład ateistyczne lub - przeciwnie - powieści hagiograficzne???
Brak takiego wskazania dowodzi, że idzie o ideę czytelnictwa jako takiego; wybujałe domysły warto brzytwą Ockhama potraktować.

Cza być oszczędnym.
Arminius (25555 punktów)traktowanie brzytwą
>Brak takiego wskazania dowodzi, że idzie o ideę czytelnictwa jako takiego;

Czyli neutralnego ideologicznie.



>wybujałe domysły warto brzytwą Ockhama potraktować.

Proszę więc traktować, nie oszczędzając także swoich.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: traktowanie brzytwą

>>Brak takiego wskazania dowodzi, że idzie o ideę czytelnictwa jako takiego;
>Czyli neutralnego ideologicznie.
Postulujesz "ideę ideologicznie neutralną"?

>>wybujałe domysły warto brzytwą Ockhama potraktować.
>Proszę więc traktować, nie oszczędzając także swoich.
Zaistniały tu moje domysły, czy tylko się ich domyślasz?

Cza być oszczędnym.
10-01-2018 14:44 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)jakie są idee?
>>>Brak takiego wskazania dowodzi, że idzie o ideę czytelnictwa jako takiego;
>>Czyli neutralnego ideologicznie.
>Postulujesz "ideę ideologicznie neutralną"?

Tak. Albo jak Pani woli zdecydowanie mniej napakowaną treścią jednoznaczną ideologicznie. Rzecz nie w tym żeby spierać się o desygnaty słów.

>Zaistniały tu moje domysły, czy tylko się ich domyślasz?

Pani o nich wprost napisała, o "rosnącym ateizmie". Niczego nie trzeba było domniemywać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: jakie są idee?

>>>>Brak takiego wskazania dowodzi, że idzie o ideę czytelnictwa jako takiego;
>>>Czyli neutralnego ideologicznie.
>>Postulujesz "ideę ideologicznie neutralną"?
>Tak.
Czyli żadną.

>Rzecz nie w tym żeby spierać się o desygnaty słów.
A w czym, żeby mi postawić wyssany z palca zarzut?

>>Zaistniały tu moje domysły, czy tylko się ich domyślasz?
>Pani o nich wprost napisała, o "rosnącym ateizmie".
Tylko gdzie tu są domysły?
10-01-2018 11:21 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polski skok (cywilizacyjny)

>Laickie państwo i rosnący ateizm.

"Aby Polska rosła w siłę, a ludzie dostali żytniej"?

Co to znaczy rosnący? Wskutek wykruszania się klientów wiadomego
molocha, czy nawracanie planujesz?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Laickie państwo i rosnący ateizm.
>"Aby Polska rosła w siłę, a ludzie dostali żytniej"?
Nie można dostać żytniej?

>Co to znaczy rosnący?
Że przybędzie ateistów.


Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>Laickie państwo i rosnący ateizm.
>>"Aby Polska rosła w siłę, a ludzie dostali żytniej"?
>Nie można dostać żytniej?

Oryginał brzmiał "...a ludzie żyli dostatniej" - powyższe było - jak
słyszałem - przeróbką w wykonaniu ludu.

>>Co to znaczy rosnący?
>Że przybędzie ateistów.

Hm. Względem wierzących - tj. procenty się zmienio? Czy tak w ogóle
na świecie, czy w Polszcze?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Laickie państwo i rosnący ateizm.
>>>"Aby Polska rosła w siłę, a ludzie dostali żytniej"?
>>Nie można dostać żytniej?
>Oryginał brzmiał "...a ludzie żyli dostatniej" - powyższe było - jak
>słyszałem - przeróbką w wykonaniu ludu.
OK.

>>>Co to znaczy rosnący?
>>Że przybędzie ateistów.
>Hm. Względem wierzących - tj. procenty się zmienio? Czy tak w ogóle
>na świecie, czy w Polszcze?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,759527#w759552

Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)

>>Hm. Względem wierzących - tj. procenty się zmienio? Czy tak w ogóle
>>na świecie, czy w Polszcze?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,759527#w759552

E, w ten sposób to jasne, że można sobie poczytać, osiem miesięcy
jak z bicza strzelił.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Hm. Względem wierzących - tj. procenty się zmienio? Czy tak w ogóle
>>>na świecie, czy w Polszcze?
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,759527#w759552
>E, w ten sposób to jasne, że można sobie poczytać, osiem miesięcy jak z bicza strzelił.
Linkuję Ci, że uwaga o ateizmie jest odpowiedzią na pytanie co by mi się w Polsce spodobało, więc nie ma co doszukiwać się w tym realiów.


Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Rozumię - czysta teoria. Obawiam się (biorąc pod uwagę, w co i komu są
w stanie ludzie uwierzyć), że tak już pozostanie. ("Do samego końca;
mojego lub jej")
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Co do meritum - zgadzam się. Choć uprawianie przez was, redaktorze,
stadionowej historii nauki - trochę mi się z tym wszystkim nie zgadza.
Taki tam - dysonansik. Niemniej - rokujecie pewne nadzieje.

PS Obejrzałem w swoim długim życiu aż jeden mecz kopanej ("kopanem
et circenses"!) - półtora roka temu, kiedy polscy kopacze w bieganinie
za nadętym skórzanym kapciem wygrali ze szwajcarskimi kopaczami. Emocje
- jak w szachach (dla laika oczywiście).
10-01-2018 11:33 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)sekciarstwo???
>Co do meritum - zgadzam się. Choć uprawianie przez was, redaktorze,
>stadionowej historii nauki - trochę mi się z tym wszystkim nie zgadza.

Pan jest mało elastyczny, szablonowy, wręcz dogmatyczno - sekciarski - co często charakteryzuje osobników którzy jeszcze do końca nie wyszli z dziecięcej choroby lewicowości w komunizmie.
A życie to nie komunizm - operuje półtonami i zaskakuje kompromisami, które osobników jak wyżej ścina z nóg.
10-01-2018 11:39 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: sekciarstwo???
>>Co do meritum - zgadzam się. Choć uprawianie przez was, redaktorze,
>>stadionowej historii nauki - trochę mi się z tym wszystkim nie zgadza.
>Pan jest mało elastyczny, szablonowy, wręcz dogmatyczno - sekciarski - co często charakteryzuje osobników którzy jeszcze do końca nie wyszli z dziecięcej choroby lewicowości w komunizmie.
>A życie to nie komunizm - operuje półtonami i zaskakuje kompromisami, które osobników jak wyżej ścina z nóg.

Zagadkowe - to samo bym napisał redaktorowi. Co do powyższego - nie poczuwam
się.

PS Nie - żadnej "choroby lewicowości". Raczej brunatne klimaty i spiskowość,
coś między wyznawcami św. Antoniego od brzóz a całunem toruńskim.
Arminius (25555 punktów)ćwiek zabity???
>Zagadkowe - to samo bym napisał redaktorowi. Co do powyższego - nie poczuwam
>się.
>PS Nie - żadnej "choroby lewicowości". Raczej brunatne klimaty i spiskowość,
>coś między wyznawcami św. Antoniego od brzóz a całunem toruńskim.

W każdym razie lepsze to od stalinowskiego dogmatyzmu i jego konsekwencji w postaci łagrowego żniwa.
A Pan ma zabitego ćwieka i winien Pan go sobie odszpuntować. Czynność powyższą proszę potraktować jak rozwiązywanie zagadki intelektualnej - które uczyni Pana bystrzejszym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: ćwiek zabity???
>>Zagadkowe - to samo bym napisał redaktorowi. Co do powyższego - nie poczuwam
>>się.
>>PS Nie - żadnej "choroby lewicowości". Raczej brunatne klimaty i spiskowość,
>>coś między wyznawcami św. Antoniego od brzóz a całunem toruńskim.
>W każdym razie lepsze to od stalinowskiego dogmatyzmu i jego konsekwencji w postaci łagrowego żniwa.

Na temat lepszości Hitlera od Stalina czy na odwrót - nie jestem
gotów dyskutować.

Dodam tylko, że Józefów dookoła jakoś dużo jest, a Adolfów coś jakby
mniej. I nie martwi mnie to...

>A Pan ma zabitego ćwieka i winien Pan go sobie odszpuntować. Czynność powyższą proszę potraktować jak rozwiązywanie zagadki intelektualnej - które uczyni Pana bystrzejszym.

Pomylił pan okna, redaktorze.
Arminius (25555 punktów)nie gotów
>Na temat lepszości Hitlera od Stalina czy na odwrót - nie jestem
>gotów dyskutować.

To wiadomo, pańska wiedza na temat jest bliska zeru. Ale zapunktował Pan trafną samooceną.

>Dodam tylko, że Józefów dookoła jakoś dużo jest, a Adolfów coś jakby
>mniej. I nie martwi mnie to...

Pan tak jakby sam do kategorii tych "Józefów" jak wyżej przynależał...???

>Pomylił pan okna, redaktorze.

Panu zaś myli się partyjny dogmat z prawdą.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie gotów
>>Na temat lepszości Hitlera od Stalina czy na odwrót - nie jestem
>>gotów dyskutować.
>To wiadomo, pańska wiedza na temat jest bliska zeru. Ale zapunktował Pan trafną samooceną.

Swojej wiedzy w tej kwestii nie ujawniam póki co. Jak rozumiem - jako
posiadacz duplomu histerii z uniwiersitietu w Koziej Wólce - ferujesz
oceny, przy czym sam sobie ocen z fizyki - ferować nie pozwalasz.
Mój komentarz: nie wiem, jaka jest twoja wiedza z fizyki, ale samoocena
zdaje się być, delikatnie rzecz ujmując, cokolwiek chybiona.

>>Dodam tylko, że Józefów dookoła jakoś dużo jest, a Adolfów coś jakby
>>mniej. I nie martwi mnie to...
>Pan tak jakby sam do kategorii tych "Józefów" jak wyżej przynależał...???

Och, trzy pytajniki. Mój hakowaty nos wyczuwa, że coś was, redaktorze,
ciekawi.

Pytajcie - ale konkretnie - bez "jakby" itp. śmiecia.

>>Pomylił pan okna, redaktorze.
>Panu zaś myli się partyjny dogmat z prawdą.

Nie należę do żadnej partii. Mówię o sobie per resortowe dziecko, bo
tak...

Pozdrówcie, redaktorze, prokuratora przy wódeczce.
Wera (1540 punktów)Odp: Polski skok (cywilizacyjny)
Polacy na ogół mają poczucie niższości (narodowej), dlatego gorączkowo łapią się wszystkiego, co może ich (nas) przedstawić w pozytywnym świetle na arenie międzynarodowej.

Może i mamy fatalną służbę zdrowia, ale skoczków mamy wyborowych!

Stąd też na przykład niepoparte żadnymi statystykami twierdzenie, że Polki słyną ze swojej piękności.
Arminius (25555 punktów)wyborowe?
>Może i mamy fatalną służbę zdrowia, ale skoczków mamy wyborowych!

W tym cały problem. Chodzi o to żeby - przynajmniej - było na odwrót.

>Stąd też na przykład niepoparte żadnymi statystykami twierdzenie, że Polki słyną ze >swojej piękności.

Fakt, żadnymi statystykami to nie jest poparte - i jest ów pogląd, najpewniej, przejawem leczenia polskiego kompleksu.
Wera (1540 punktów)Odp: wyborowe?
>>Może i mamy fatalną służbę zdrowia, ale skoczków mamy wyborowych!
>W tym cały problem. Chodzi o to żeby - przynajmniej - było na odwrót.
>>Stąd też na przykład niepoparte żadnymi statystykami twierdzenie, że Polki słyną ze >swojej piękności.
>Fakt, żadnymi statystykami to nie jest poparte - i jest ów pogląd, najpewniej, przejawem leczenia polskiego kompleksu.

Pomarzyć zawsze można.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365