Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tajne komplety

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-12-2017 17:28Wera (1540 punktów)Tajne komplety
Jak myślicie, jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Wróciło dawno, ale nauczaniem bym tego nie nazwał. Tyle w kwestii nazwy.

Co do nauczania-nauczania - myślę, że w razie potrzeby (istnieją takie
pomruki) i tak nie wróci; bardzo chciałbym się mylić.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Jak myślicie, jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?

A jaki powód mógłby być, by takie przypuszczenia snuć? Wyjaśnij może bliżej skąd u Ciebie takie spostrzeżenia? Mnie to określenie kojarzy się jednoznacznie z okresem okupacji niemieckiej. Nie mogę jakoś pokojarzyć sobie z jakiej przyczyny tak dziwnie zapytałaś.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Irracja (4721 punktów)
>Jak myślicie, jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?

... nigdy nie ustało. Za komuny trwało (vide: choćby nauka o Katyniu). Teraz też trwa. Nauczanie nieformalne wobec "oficjalnego programu nauczania"...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?
W dobie informatyki tajne nauczanie nie ma racji bytu.

Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?
>W dobie informatyki tajne nauczanie nie ma racji bytu.

Ma, bo nie ma odgórnego przykazu, żeby procedury czy środki
komunikacji czy wyniki w nauczaniu były jakkolwiek związane
akurat z informatyką (a być może w podtekście: z siecią).
Zresztą jeśli słyszało się o szyfrowaniu, no to tym bardziej.

Ale racja bytu nie oznacza sensu. Zresztą wśród zabawno-spiskowych
kanałów na YT był kiedyś właśnie nazwany "TajneKomplety",
czy jakoś tak - wychodzi koleś i mówi, że głosi oto najprawdziwszą
prawdę, że kto ma kasę, ten nakradł i służby mu pomagały, a do
dziś ciemiężą nas żydomasonocyklistokomunisty. No i o - uczymy
się, wstajemy z kolan, etc.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?
>>W dobie informatyki tajne nauczanie nie ma racji bytu.
>Ma [...] wśród zabawno-spiskowych kanałów na YT był kiedyś właśnie nazwany "TajneKomplety"
A to sorry - ma.

Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>W dobie informatyki tajne nauczanie nie ma racji bytu.
>>Ma [...] wśród zabawno-spiskowych kanałów na YT był kiedyś właśnie nazwany "TajneKomplety"
> sorry

Nie ma za co.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie ma za co.
Przecież wiem.


Cza być oszczędnym.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365