Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kozaczek ma mały problem, prosi o radę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
16-09-2005 01:43Kozak (140 punktów)Kozaczek ma mały problem, prosi o radę
Mam do was mądrzy ludzie małą prośbę.
Otóż w sobotę 17 września mój syn będzie brał ślub kościelny.
W zasadzie jest człowiekiem niewierzącym.
Nigdy do kościoła nie uczęszczał, był ochrzczony dzięki zabiegom mojej żony.
Było mi to obojętne, żona chciała to się stało.
Jego przyszła żona pochodzi z rodziny katolickiej i to dzięki tej rodzinie i jej namowie wezmą ślub kościelny. Podchodzę do całej sprawy spokojnie i bez emocji światopoglądowej.
To ich ślub i ich decyzja, ja oczywiście na ślubie będę, w kościele też.
Chociaż jestem ateistą to na ceremonię kościelną pójdę, chociaż nie umie się modlić i czynię wtedy to, co inni, wstaję siadam itd.
Syn mój żył z Izą (imię jego przyszłej żony) w konkubinacie parę ładnych lat.
A teraz wyjaśniam, na czym polega moja prośba.
Otóż istnieje tradycja żegnania syna i córki przez rodziców.
Oni będą walić gadkę typu, kościół Bóg wiara.
Ja chciałbym też dać im rady na życie w szczęściu bez wzmianki o tych wartościach, co wyżej, jednocześnie nie chciałbym nikogo urazić.
Mam parę myśli nie uczesanych, ale może ktoś ma lepsze.
Proszę się ze mną podzielić swymi pomysłami.
Dziękuję.
Kozaczek3
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

outsider (2469 punktów)
Na ślubie mojego syna ksiądz (niegłupi) dedykował młodym fragmenty z Małego Księcia - moze to odpowiednia propozycja? Watek Rózy, watek Lisa?


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
cap kościelny (1 punktów)
>Na ślubie mojego syna ksiądz (niegłupi) dedykował młodym fragmenty z Małego Księcia - moze to odpowiednia propozycja? Watek Rózy, watek Lisa?
>
>Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
>(Nieboska komedia}

Andrzej Morsztyn/Morstin/ na zślubiny Króla/nie pamiętam którego/napisał taką oto fraszkę/fragment/"
"k***y, precz a domu mego!
Mój kuś poświęcony!
Od dzisiaj własnej
Będzie już pilnował żony..."
Pan Andrzej został skazany na banicję,ale nie za tą fraszkę.Za całokształt.Wylądował we Francji.
Pozdrawiam-cap kościelny.
p.s. gratuluję wyboru teściowej...
outsider (2469 punktów)
Witaj Barnabo - kopę lat!

Jak sie domyślasz, nie należę do tych, którzy wybieraja dzieciom tesciowe.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
Kozak (140 punktów)
Okazało się że, ta katolicka rodzina wcale nie jest ortodoksyjna.
Mama pani młodej odprawiła ten ceremoniał jakby w pośpiechu, jakby w ukryciu.
Wstawiła mowę cichą, a ten krzyż na czole był bardzo szybki i prawie niezauważalny.
Ja poprosiłem młodych aby powstali z kolan.
Nie chciała.
Powiedziałem zdecydowanym głosem aby tak się stało, bo ja tego sobie życzę.
Powiedziałem że, klęczenie jest cechą poddaństwa, a niewolnictwo już nie istnieje
Wstali.
Ja im powiedziałem że, miałem przygotowaną mowę, ale tak się wzruszyłem że, wszystko zapomniałem.
Nie będę wam dawał nic do pocałowania, bo wy macie tyle wspaniałych miejsc do tego aby to czynić!!!!!!!!!!!!!!
Powiedziałem pielęgnujcie tę waszą miłość i pieście ją .
Amen.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365