Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawda zawsze wychodzi na wierzch

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-11-2016 21:16Celecrin (6386 punktów)Prawda zawsze wychodzi na wierzch
Ocena 3 na 5
To jest wątek o śmigłowcach. (do wszystkich co liczyli na wątek religijny).
Tak prawda zawsze wychodzi na wierzch, w tym przypadku Krzysztof Krystowski dyrektor naszego "polskiego" Świdnika dał się zaorać prawdą, która mu nagle wskoczyła do jego rzeczywistości.
twitter.com/K2krystowski/status/794228973324664832
Mam nadzieję, że link dla wszystkich działa.
Chodzi o to, że cenę za Caracale reklamowano jako bardzo dużą. Nie uwzględniając że wśród 50 śmigłowców są te bardzo drogie (SAR, CSAR i ASW - search and rescue, combat search and rescue i anti submarine warfare), a także że w cenie uwzględniono szkolenia.
Ostatnio Arabia Saudyjska podpisała kontrakt na 10 (słownie dziesięć) SH-60 Seahawk SAR/CSAR/ASW
i uwaga:
The total contract value, including mission kits, weapons, and support, was approved on May 20 this year for $1.9 billion (SR7.13 billion).
Drodzy państwo i mamy 10 Blackhawków za 1,9 miliarda dolarów, a 50 Caracali za 2,9 miliarda dolarów (wyjaśnienie, Arabia Saudyjska nie ma VAT więc cena jest czysta, natomiast w cenie 13,5mld złotych jest 22% VAT, który wróciłby do Polski, zatem policzyłem około 10,5mld dla Airbusa)
Skrót rozmowy:
KK (Krystkowski): Te 1,9 mld za 10 Seahawków to bzdura. Niech Pan sprawdzi źródło.
Marcin: Tak? www.us-sabc.org/custom/news/details.cfm?id=1730 … @pikus_pol
KK: @BorysMarcin @pikus_pol Błędne źródło
Bartek B: @K2krystowski To pan poda prawidłowe. Czekamy. @BorysMarcin

Po pewnym czasie

KK:@JacekSiminski @Prukfi @Ten_Obcy @BorysMarcin Panie Jacku to jest nieporozumienie. Kwota nie dotyczy tylko śmigłowców
Marcin: @K2krystowski Nareszcie To ile kosztował Caracal? @JacekSiminski @Prukfi @Ten_Obcy
Jacek Siminski: @BorysMarcin @K2krystowski Czy zechce Pan odpowiedzieć może? @Prukfi @Ten_Obcy
Marcin:@JacekSiminski Też czekam na odp. @K2krystowski ? @Prukfi @Ten_Obcy
Maciej Wieligor: @BorysMarcin @JacekSiminski @Prukfi @Ten_Obcy chłopaki jesteście debesciaki stawiam wam browara
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

04-11-2016 05:53Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

A na co komu taka prawda, co bezwstydnie łazi sobie ze wszystkim na wierzchu?
To jest nuda, a nie veritas!
Na to powinny być paragrafy!



"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365