Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przypowieśc o chlebie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-02-2008 21:24Karol Wiolka (7 punktów)Przypowieśc o chlebie
Ocena 2 na 2
Ojciec mój, z którym często rozmawiałem o rzeczach niemożliwych świata tego, jako człowiek prawy i szlachetny brzydzący się wulgaryzmami, bardzo cierpiał z powodu przepowieści " O parasolu i niemożliwości jego...", którą zapewne wszyscy znacie. Postanowił więc propagowac idee niezwulgaryzowanej, odpowiedniej dla ludzi kulturalnych, wrażliwych i niecierpiących chamstwa w życiu, wersji "Przypowieści o parasolu" cytuję nową przypowieśc ojca. " Niemożliwe jest upieczenie chleba o miękkiej skórce i chrupiącym środku". ©

Proszę o komentarze, dziękuję.

Karol Wiolka lat 12
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

IQ955 (2355 punktów)
>Proszę o komentarze, dziękuję.

Innych podobnych niemożliwości jest nawet jeszcze sporo:

"Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka." [przysłowie angielskie]
"Palcem szkła nie przekroisz." [przysłowie rosyjskie]
"Jeszcze się ten nie urodził,
Co by wszystkim dogodził." [przysłowie polskie]
"Jeśli uważasz, że nie ma rzeczy niemożliwych, to
spróbuj wcisnąć pastę do zębów na powrót do tubki." [amerykańskie]
"Kwadratura koła"
"Zawracanie Wisły kijem"

Ode mnie, na razie tyle. Może inni coś dorzucą...

Choć, z drugiej strony, była podobno firma, która reklamowała się tak:

"Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki - cuda w 24 godziny."


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
20-02-2008 21:43 
 0 na 2
diogenes (42753 punktów)
>"Zawracanie Wisły kijem"

I, rzecz jasna, odwrotnie...

>Ode mnie, na razie tyle. Może inni coś dorzucą...

J.w.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
> Ojciec mój, Dorzucę od siebie:
"Nie można hełmu odwrócić na lewą stronę (chodziarz są tacy, co uważają odwrotnie).
JATO
PS. "+" na powitanie. Witam serdecznie.
JT


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
15-02-2008 21:14 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   >chodziarz
    - to była dotąd specjalność piątka, dwa błędy w jednym słowie. Ale i tak gratuluję.
   Korzeniowski aż skręca się z zazdrości.
.
16-02-2008 11:04 
 Ocena 1 na 1
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>   Korzeniowski aż skręca się z zazdrości.
>.
Czyli wszystko zgodnie z przysłowiem "Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy".
Serdecznie pozdrawiam.
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Scorp (5381 punktów)
>
Piękne było też Vonneguta:

Jeśli chcesz wiedzieć, co to Bakanon
Spróbuj obrać ze skórki bankę mydlaną
Andrzej.51 (15814 punktów)
> Ojciec mój, z którym często rozmawiałem o rzeczach
>niemożliwych świata tego, jako człowiek prawy i szlachetny
>brzydzący się wulgaryzmami, bardzo cierpiał z powodu
>przepowieści " O parasolu i niemożliwości jego...",

Są tacy co twierdzą, że otworzyć się tam da, gorzej z wyciągnięciem go stamtąd już otwartego.
Ponieważ IQ955 podał poniżej, że niemożliwa jest "kwadratura koła", ja dodam też coś z matematyki. Niemożliwa jest również "trysekcja kąta", czyli podział dowolnego kąta na trzy równe części wyłącznie za pomocą linijki, cyrkla i ołówka (czyli bez kątomierza).
21-02-2008 02:00 
 Ocena 2 na 2
IQ955 (2355 punktów)
>Ponieważ IQ955 podał poniżej, że niemożliwa jest "kwadratura koła", ja dodam też coś z matematyki. Niemożliwa jest również "trysekcja kąta", czyli podział dowolnego kąta na trzy równe części wyłącznie za pomocą linijki, cyrkla i ołówka (czyli bez kątomierza).
No to ze swej strony dorzucę jeszcze podwojenie sześcianu i mamy "komplet klasycznych niemożliwości". Nawiasem mówiąc - istnieją przybliżone konstrukcje geometryczne pozwalające na "kwadraturę koła" z bardzo niewielkim błędem rzędu 0,00002 promienia.

Aha, zapomniałem o najważniejszej niemożliwości!
Już o tym pisałem, ale jest to:

INTERNET WOLNY OD BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH!!

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
21-02-2008 13:38 
 Ocena 2 na 2
Krzysztofosław (57 punktów)
O ile się nie myle - w metryce taxi kwadrat jest kołem (nie okregiem!)
21-02-2008 14:39 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>O ile się nie myle - w metryce taxi kwadrat jest kołem (nie okregiem!)
W metryce taksówkowej okrąg (jak zwykle) definuje się jako zbiór punktów równoodległych od punktu wybranego jako środek - wychodzi więc rzeczywiście coś w rodzaju kwadratu. Dodatkowo ciekawie przedstawiają się też w tej metryce inne własności okręgów, jak na przykład ta, że dwa okręgi (jeśli nie są takie same i nie mają wspólnego środka) mogą mieć co najwyżej dwa punkty wspólne.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Krzysztofosław (57 punktów)
...a to dlatego, że to koło wygląda jak kwadrat obrócony o 45 stopni (kierunek dowolny
Wtedy dwa brzegi mają tylko dwa punkty... pod warunkiem, że brzeg jednego, nie jest brzegiem drugiego (np. stykają się brzegami)

A tak ogólnie pozdrawiam dr Kale i cały zakładm matematyki na AR Poznań

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365