Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozwój rozumu-rezygnacj z człowieczeństwa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-07-2006 00:02Smakuś (100 punktów)Rozwój rozumu-rezygnacj z człowieczeństwa
Znowu pytam o Lema czy ktoś czytał Golema XIV albo Dialogii?Poruszane jest tam mnóstwo intrygujących kwestii, a jedna z nich dotyczy perspektyw rozwoju rozumu-Jesteśmy jedynie pośrenjim etapem w ewolucji inteligencji, budulec neuronowy w jaki nas wyposażyła ewolucja jest balastem w pięciu się na nowe poziomy zaawansowania rozumowania, potęzniejsze rozumy będą z innych tworzyw, nie będą także osobami(bo osobowość to zespół cech wytworzonych w trakcie ewolucji,decydujących o zachowaniu się osobnika), myśliciele przyszłośći będą pozbawieni indywidualnych cech i namiętności a ich postępowanie będzie stricte racjonalne problem w tym kto to zbuduje i czy człowiek o ograniczonej "mocy rozumowania" może pojąć coś tak skomplikowanego jak działanie mózgu w stopniu wystarczającym by zbudować coś doskonalszego od siebie, może stanie się to stopniowo przy pomocy komputerów.Sprawa bardziej z fantastyki naukowej niż nauki i może niejasno zaprezentowana.Co tutejsi "uczeni w nauce" mają do powiedzenia na ten temat?Hmm, to chyba lepiejby pisać jako publikację naukową a nie temat do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365