Wczoraj wpatrywałem się w ekran telewizora dokładnie analizując przedstawiany obraz
Stąd zainspirywany zaczołem rozważać pewne możliwości
Energie kojażymy najczęściej z elektrycznością lub ciepłem
Dla określenia ciepła musimy mieć punkt odniesienia w postaci zimna
Dla elektyczności różnice potencjałów
Jest to nijakie i przypomina kij z dwoma końcami
Gdy realizujemy jakiś projekt - umeblowanie mieszkania, gotowanie zupy, budowanie domka dla ptaków czy może rozpisanie nowego długopisu to angażujemy w te czynności pewien zasób własnej inwecji twórczej, zapału czy jak tam to zwał
Najlepszym przykładem bedzie w tym miejscu uwodzenie ślicznej niewiasty
Kłębowisko myśli w niemal códowny sposób absorbujące cały umysł
Czy można przedstawić mysl jako energie ?
Przejdźmy do cyferek
Mówią że ludzki muzg to ileś tam neuronów które wysyłają impulsy elektryczne i działa to miej wiecej jak wielka bardzo szybka maszynka do liczenia
Tyle że tego typu ustrojstwo działające na zasadzie wymiany informacji poprzez elektrycznośc pobiera zdumiewająco mało prądu
I tak naprawde to ludzie wcale nie umieją liczyć
Wiecie ile to jest 2 razy 2 . .
A ile to jest 14 razy 37 . . . .
Założe się że drugie zadanie było na tyle trudne że zajeło wam co najmiej naście sekund
A przecież prowadząc auto w sytuacji zagrożenia co lepsi kierowcy są w stanie przewidzieć kilka wariantów możliwosci w ułamku sekundy, analizując znacznie więcej danych i w dodatku zmiennych
Czy nie uważacie że coś tu nie gra ?
Z innej beczki - teoria wiekiego wybuchu i takie tam
No dobrze, wybuchło tylko po co i dla czego
W swoim życiu (bardzo techniczne) zawsze coś mi każe kierować się (źle ujołem)
w każdym bądź razie zawsze zadaje sobie pytanie jak to działa i czemu tak jest
Jeżeli przyjmiemy że nasz zapał związany z wykonywaniem jakieś czynności (pod warunkiem oczywiście że oddamy się temu zadaniu bo nam sie poprstu chce chcieć) to nic innego jak tylko czysta postac energii ktorą dzięki ciału jesteśmy w stanie użeczywistnić, to można by twierdzić że obecna techniczna cywilizacja jest efektem przeobrażenia energii w to co widzimy
Zmieżam do tego że świadomość to najczystsza, pierwotna forma energii którą można przeobrazić w dowolne struktury
Daltego możemy ugotować smaczną zupe, której to żadna maszyna nam nie zrobi gdyż bezduszne żelasto liczy to co my poprostu odczuwamy
Dlatego też ganiamy za babą tylko po to aby ją zdobywać
I dla tego też może istnieje to miejsce w którym żyjemy
Wiem - bardzo nie klarowny opis
A może to celowo
