Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gwoli rozrywki: kwiat poezji polskiej :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
30-08-2011 21:53liliac (147340 punktów)Gwoli rozrywki: kwiat poezji polskiej :)
Ocena 21 na 21
Z okazji ekshumacji Wassermanna i dla ubarwienia wieczoru chciałabym przypomnieć wszystkim hit prawicowej poezji okołosmoleńskiej. Ze względu na prawa autorskie zacytuję tylko fragment, który wszakże doskonale oddaje dramatyczny ton całości:

Cytat:
oni wracają choć bardzo zmienieni
bez rąk i nóg i bez twarzy
na okrutnej smoleńskiej ziemi
leżą strąceni Ikarzy

stratosferyczni po niebieskiej toni
do ojców lecieli Ikarzy
spaleni śmiertelną bronią
już nic złego im się nie zdarzy

ze swych ciał potrzaskanych wysiadają
kto ma rękę lub nogę szczęśliwy
jak to trupy pożegnalnie nas witają
i próbują mówić jak to żywi

rozerwani jeszcze o coś proszą
machają odrąbanymi rękami
choć jak bagaż wstydliwy się noszą
idąc z oderwanymi głowami

...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

fiedorek.t (5805 punktów)
>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
Zaangażowanej w jedynie słuszną prawdę. "Lot Trznadla"
confessus (324 punktów)
>"Lot Trznadla"

"Lot Trznadla nad kukułczym gniazdem"
30-08-2011 22:18
 Ocena 10 na 10
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Gdybyś nie podała linka, to byłbym pewny, że to jakiś żart. Może iść bez zmian do kabaretu
30-08-2011 22:24 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>Gdybyś nie podała linka, to byłbym pewny, że to jakiś żart. Może iść bez zmian do kabaretu

Też nie mogłam uwierzyć, że to nie dowcip
Ale pan Trznadel zdaje się być dumny ze swego dzieła - wystawia je u siebie na stronie głównej
30-08-2011 22:28 
 Ocena 3 na 3
fiedorek.t (5805 punktów)
>Też nie mogłam uwierzyć, że to nie dowcip
>Ale pan Trznadel zdaje się być dumny ze swego dzieła - wystawia je u siebie na stronie głównej
I ten dziki wzrok poety
Odpowiedni do "dzieła".
01-09-2011 00:31 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Ale pan Trznadel zdaje się być dumny ze swego dzieła
Ale naprawdę powalający jest życiorys poety.
Gdyby ten wiersz był napisany przez jakiegoś młodego, wiejskiego poetę, protegowanego takiej np. Anny Sobeckiej, to trudno. Ale przez doktora polonistyki, lektora na Sorbonie?
01-09-2011 07:48 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Nawet tytuł profesora nie chroni przed głupotą

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-09-2011 10:05 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ale naprawdę powalający jest życiorys poety.

Ze szczególnym uwzględnieniem członkostwa w PZPR w latach 1956-70.

Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
01-09-2011 21:05 
 Ocena 2 na 2
fiedorek.t (5805 punktów)
> >>Ale pan Trznadel zdaje się być dumny ze swego dziełaAle naprawdę powalający jest życiorys poety.
>Gdyby ten wiersz był napisany przez jakiegoś młodego, wiejskiego poetę, protegowanego takiej np. Anny Sobeckiej, to trudno. Ale przez doktora polonistyki, lektora na Sorbonie?
No właśnie, chyba lepiej dla niego byłoby, gdyby napisał to tzw. wiejski głupek, a tak śmiech na auli. Mógł napisać coś o przyrodzie, życiowych rozterkach choćby o dupie Maryni, ale nie, poświęcił się spiskowej wizji jedynie prawdziwych Polaków.
Ja zaś na poezji znam się jak pies na gwiazdach, aleć jak poczytałem to pomyślałem, wielkim poetą to i fiedorek mógłby byc
Piękny Lolo (2082 punktów)
>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?

Nie uważam.
   
30-08-2011 22:32 
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)
>>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
>Nie uważam.
>   

Za mało urody czy zbyt nikłe zaangażowanie?
30-08-2011 22:35 
 Ocena 3 na 3
Piękny Lolo (2082 punktów)
>>   Za mało urody czy zbyt nikłe zaangażowanie?

Nie wiem. Chciałem się tylko zaangażować. W wątek.
   
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
>>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
>Nie uważam.
>   
Nawracające pytania?
To jest piękny wiersz.

Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
IllusiveMan (2786 punktów)

Cytat:
...
spaleni śmiertelną bronią
...

Czyżby nawiązanie do rzekomego działa jonowego, które było jedną z możliwych urządzeni które prawdopodobnie strąciły samolot tzw. ikarów.
Patrząc na polskie realia nie zdziwiłbym się, gdyby za rok na maturze z polskiego ten kwiat poezji polskiej był do zanalizowania ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
30-08-2011 23:11 
 Ocena 3 na 3
NorahYorke (329 punktów)

>Patrząc na polskie realia nie zdziwiłbym się, gdyby za rok na maturze z polskiego ten kwiat poezji polskiej był do zanalizowania ;]

Wypluj to. Ja będę tę maturę pisać. Obawiam się, że moja
interpretacja przytoczonego dzieła nie pokryłaby się z kluczem.

I believe there is something out there watching over us - unfortunatelly it's the government (Woody Allen)
30-08-2011 23:58 
 Ocena 12 na 12
Lizergus (691 punktów)
Z tym działem jonowym jest coś na rzeczy...


31-08-2011 08:27 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
To po prawej jakoś dziwnie mi przypomina to:




Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
31-08-2011 10:29 
 Ocena 5 na 5
IllusiveMan (2786 punktów)
Czyli podsumowując w katastrofę smoleńską były zaangażowane - wywiad rosyjski, rząd polski, imperium galaktyczne i widma. Taka wersja na pewno znalazła by poparcie u prezesa.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
31-08-2011 12:24 
 Ocena 12 na 12
Elka I Ponura (7473 punktów)
>To po prawej jakoś dziwnie mi przypomina to:

Proszę Cię, Mere, to wyżej do Niszczyciel klasy Imperial-II, a to Twoje to wraith cruiser. Oba niby służą formalnie jako krążowniki (w każdym razie Han Solo określał Niszczyciele "imperialnymi krążownikami"), ale wraith cruiser jest o wiele słabiej uzbrojony. Całkowity dochód systemu potrafi być niewystarczający, żeby sfinansować budowę Niszczyciela - 50 baterii ciężkich turbolaserów, 50 ciężkich dział turbolaserowych, 20 dział jonowych, 10 emiterów promienia ściągającego, 6 dywizjonów myśliwców, 37085 osób załogi. Taka siła ognia kosztuje.

Jasne, cruiser jest w stanie przeprowadzić efektywny atak na jednostkę swojej wielkości i jest ogólnie większy niż Niszczyciel (2500 m - 1600 m długości całkowitej kadłoba), ale cruisery nie mają żadnych osłon ani poważniejszego sprzętu do prowadzenia dłuższego starcia - powszechnie wiadomo, że cruisery najczęściej zwiewają z pola walki, jeśli tylko się da. To raczej flota patrolowa i statki niewolnicze niż siły ofensywne. I nawet legendarna agresja widm (swoją drogą: nie wiem, czemu ich nie tłumaczą jako np "upiór". Widmo? Co jest strasznego w widmie? Ringwraith - Upiór Pierścienia i paczcie państwo, o ile to lepiej wygląda...) nie jest w stanie nic z tym zrobić - ewentualnie najwięcej by narobili, gdyby się wbili w jednostkę przeciwnika, jeśli musieliby coś zrobić.

Ergo: jeśli coś miałoby atakować, to Niszczyciel.

Tadaam! A teraz wyjdę z nerd-mode i pójdę się schować w szafie. Kurtyna


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
31-08-2011 12:35 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>Proszę Cię, Mere, to wyżej do Niszczyciel klasy Imperial-II, a to Twoje to wraith cruiser.
I wystarczy. Atakowanie imperialnym niszczycielem takiego celu, jak TU-154 wydało mi się przesadną rozrzutnością. Na to nawet dart bym wysłała, po co od razu cruiser...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
31-08-2011 20:57 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>I wystarczy. Atakowanie imperialnym niszczycielem takiego celu, jak TU-154 wydało mi się przesadną rozrzutnością. Na to nawet dart bym wysłała, po co od razu cruiser...

Ale, ale, ale... ale to nie są jednostki ofensyyywneeee...
A ponadto - wraith'y by ich nie strąciły, tylko przejęły i zjadły, o. I nie tylko ich, zresztą. To podpiera tezę Niszczyciela - po prostu chłopaki się zgubiły w hyperspace, któremuś kanonierowi na mniejszym działku puściły nerwy (ech, to już nie czasy oryginalnego 501, prawdaż) i masz. Znów wszystko wina Imperium...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
31-08-2011 22:22 
 Ocena 4 na 4
IllusiveMan (2786 punktów)
>Ale, ale, ale... ale to nie są jednostki ofensyyywneeee...
>A ponadto - wraith'y by ich nie strąciły, tylko przejęły i zjadły, o. I nie tylko ich, zresztą. To podpiera tezę Niszczyciela - po prostu chłopaki się zgubiły w hyperspace, któremuś kanonierowi na mniejszym działku puściły nerwy (ech, to już nie czasy oryginalnego 501, prawdaż) i masz. Znów wszystko wina Imperium...
>
Atheism is a non-prophet organization.

>George Carlin

To też nie jest odpowiedź bo przecież Imperium miało podobne poglądy co pisowscy politycy na pokładzie samolotu.To by było za proste rozwiązanie. Widma też by inaczej załatwiły sprawę po prostu zabierając pasażerów wiązką, a ciała przecież były. Może akurat wtedy kiedy samolot leciał na Smoleńskiem Atlantyda walczyła z Hive Shipem na orbicie ziemskiej i po prostu tupolew dostał przez pomyłkę.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
31-08-2011 22:47 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>To też nie jest odpowiedź bo przecież Imperium miało podobne poglądy co pisowscy politycy na pokładzie samolotu.

Nonono, wypraszam sobie takie insynuacje! Ukochany Imperator nie ma aż tak zboczonych, wypaczonych, dzikich poglądów. Jedyne słuszne, prawda, ale bez przesady!

>To by było za proste rozwiązanie. Widma też by inaczej załatwiły sprawę po prostu zabierając pasażerów wiązką, a ciała przecież były.

No toż mówię - zjadłyby. Nie marnuje się jedzenia.

>Może akurat wtedy kiedy samolot leciał na Smoleńskiem Atlantyda walczyła z Hive Shipem na orbicie ziemskiej i po prostu tupolew dostał przez pomyłkę.

No, to jest jedyne możliwe wytłumaczenie zakładające udział widm. Ale i tak wolę myśleć, że może niedaleko mnie przebywał Niszczyciel pełen stormtrooperów... *wzdych*

Ponadto - tylko on jeden i żadne inny w powietrzu? Iiiiii tam


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
31-08-2011 23:32 
 Ocena 3 na 3
IllusiveMan (2786 punktów)
>No, to jest jedyne możliwe wytłumaczenie zakładające udział widm. Ale i tak wolę myśleć, że może niedaleko mnie przebywał Niszczyciel pełen stormtrooperów... *wzdych*
>Ponadto - tylko on jeden i żadne inny w powietrzu? Iiiiii tam

Kto wie co się chowa za księżycem. Może gwiazda śmierci z obstawą, może flota daleków , zgraja basestarów i niebieska budka.




For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
01-09-2011 05:46 
 Ocena 3 na 3
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Kto wie co się chowa za księżycem. Może gwiazda śmierci z obstawą, może flota daleków , zgraja basestarów i niebieska budka.

I Transformersy, nie zapominajmy o Transformersach! Wklej-no tam, dobry człowieku, na to dzieło jakiego Decepticona. Może być Soundwave (cyber-jet) albo Starscream (F-15, F-22, MiG 29), moje pieszczoszki kochane

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
01-09-2011 07:15 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
A ten jak zwykle spóźniony i stąd katastrofa...




Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-09-2011 22:16 
 Ocena 4 na 4
fiedorek.t (5805 punktów)
>A ten jak zwykle spóźniony i stąd katastrofa...
Oj tam, szukacie spisku Imperium, lub udziału Cylonów w tym niecnym czynie, a w rzeczywistości apjać o gorzałkę i ko.. wróć, o brzozę poszło

Rafał Poniecki (7132 punktów)
Ło Jezusicku, co za bzózka! To lepse niz ksiundz doktór Natanek.
01-09-2011 13:58 
 Ocena 2 na 2
Przemek J. (3008 punktów)
A może cyloni?

Zostawili nam klon, oryginał trzeba było wyeliminować, bo zaczynał coś podejrzewać. Żeby zamaskować własną interwencję wybrali taki sposób, żeby łatwiej było wskazać innego wroga gotowego na taki zamach. Pamiętajcie, że cyloni już raz próbowali w Gruzji, tylko że wtedy udało się ich powstrzymać jakiemuś anonimowemu bohaterowi.
01-09-2011 14:38 
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)
>A może cyloni?

OMG, jaszczuroludzie!
No nie, teorie spiskowe zaczynają się łączyć w globalną sieć, jest źle...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
01-09-2011 15:49 
 Ocena 3 na 3
Przemek J. (3008 punktów)
A czemu nie?

Za wikipedią:

"Cyloni posiadają swoją monoteistyczną religię, w odróżnieniu od religii ludzi bazującej na mitologii greckiej i rzymskiej. Cyloni swoje działanie motywują właśnie pobudkami religijnymi, tj. wypełnianiem woli bożej."
01-09-2011 17:20 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

> "Cyloni posiadają swoją monoteistyczną religię, w odróżnieniu od religii ludzi bazującej na mitologii greckiej i rzymskiej. Cyloni swoje działanie motywują właśnie pobudkami religijnymi, tj. wypełnianiem woli bożej."
Ksiądz Natanek jest Cylonem, a niech to! Wiedziałam, że coś z nim nie tak...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-09-2011 09:29 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Ale, ale, ale... ale to nie są jednostki ofensyyywneeee...
A jak nie! Uzbrojenie darta (2 działka energetyczne) wystarczy, żeby trafić tupolewa aż nadto. Jak mu się dobrze ustawił na ogonie (one mogły strzelać tylko na wprost), to ho, ho.
>A ponadto - wraith'y by ich nie strąciły, tylko przejęły i zjadły, o.
Jak był tylko jeden, to dużo nie mógł.
>Znów wszystko wina Imperium...
A gdzie tam, ja Imperium uniewinniam definitywnie.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-09-2011 12:49 
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)
>A jak nie! Uzbrojenie darta (2 działka energetyczne) wystarczy, żeby trafić tupolewa aż nadto. Jak mu się dobrze ustawił na ogonie (one mogły strzelać tylko na wprost), to ho, ho.

To, że mają jakąś broń, nie znaczy, że są ofensywne... *naburmusza się jak pięciolatek z podkówką włącznie*

>>A ponadto - wraith'y by ich nie strąciły, tylko przejęły i zjadły, o.
>Jak był tylko jeden, to dużo nie mógł.

A wcale, że nie. Bo by ich sobie zabrał. One zawsze tak robią, że nie przegapiają okazji. I (tzw) w ogóle jak jest jeden, to znaczy, że jest cała flota przygotowana do przejęcia planety. I o!

>>Znów wszystko wina Imperium...
>A gdzie tam, ja Imperium uniewinniam definitywnie.

No ja myślę! Niech żyje Imperator!


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
01-09-2011 16:48 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>A wcale, że nie. Bo by ich sobie zabrał.
Co? 96 osób? Do darta? On wprawdzie częściowo organiczny, ale nie gumowy...
>One zawsze tak robią, że nie przegapiają okazji. I (tzw) w ogóle jak jest jeden, to znaczy, że jest cała flota przygotowana do przejęcia planety. I o!
Aj tam, aj tam. Zabłąkała się jedna sierota po zmarłej królowej, szukało toto z obłędem w oczach najbliższych wrót, przestraszył się naszej maszyny i wygarnął w panice.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
02-09-2011 00:20 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Aj tam, aj tam. Zabłąkała się jedna sierota po zmarłej królowej, szukało toto z obłędem w oczach najbliższych wrót, przestraszył się naszej maszyny i wygarnął w panice.

Przepraszam, muszę wyczyścić monitor - wyobraziłam sobie zagubionego i zasmarkanego z nieszczęścia wraitha. Z takimi zapłakanymi oczami szczeniaczka, jak w mangach...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
01-09-2011 23:23 
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)
02-09-2011 00:26 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
Awww, YT puścił mi przed klipem reklamę, przy której się wzruszam do łez - jedną z serii "Brothers to the End" Gears of War 3...

A muza niezła. Będę propagować


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
31-08-2011 01:21
 Ocena 11 na 11
Artur@R (7115 punktów)
>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?<

Jedno trzeba przyznać - jakkolwiek się poprzestawia wersy lub powykreśla to wychodzi niezła "psychodelka" :

Cytat:
...machają odrąbanymi rękami (...)
(kto ma rękę lub nogę szczęśliwy)(...)
i próbują mówić jak to żywi (...)
idąc z oderwanymi głowami


Popróbujcie...niezła zabawa
31-08-2011 01:44 
 Ocena 6 na 6
MarcinK (9189 punktów)

>Popróbujcie...niezła zabawa

Cytat:
bez twarzy
jeszcze ustami ruszają choć niemi
idąc z oderwanymi głowami


Liliac jeszcze pominęła wątek sensacyjny:

Cytat:
przenikają w nas wiedzą podziemną
znają twarz strasznego mordercy

31-08-2011 03:09 
 Ocena 8 na 8
Artur@R (7115 punktów)
>znają twarz strasznego mordercy <


katiad (283 punktów)
>...machają odrąbanymi rękami (...)
>(kto ma rękę lub nogę szczęśliwy)(...)
>i próbują mówić jak to żywi (...)
>idąc z oderwanymi głowami.

>Popróbujcie...niezła zabawa

"Prawda, pojęcia o Bogu nie mają - ale wiele z noworodków jest już genetycznie wyposażonych w potężną, neuronową sieć uczuciowości i emocjonalności mistyczno- magiczno- religijnej, która po kilku- kilkunastu latach będzie aktywizowana. A więc dzieci te rodzą się już potencjalnie religijne. Natomiast brak uczuciowości i emocjonalności mistyczno- magiczno- religijnej w wyposażeniu genetycznym noworodka czyni go potencjalnym ateistą." J. Kijewski

Coś w tym jest, coś w tym jest...
31-08-2011 10:17 
 Ocena 5 na 5
Berenika (102 punktów)
>Jedno trzeba przyznać - jakkolwiek się poprzestawia wersy lub powykreśla to wychodzi niezła "psychodelka" :
>Popróbujcie...niezła zabawa

Mogę i ja? Mogę???

...bez rąk i nóg i bez twarzy
po kolei znakiem tajemnym
płyną we krwi uprane obłoki
choć na baczność leżą na trawie...

Stratosferyczny Trznadel w rzeczy samej na kolana (auć!) mię powalił.
Choć gwoli uczciwości przyznać muszę, że ostatni wers ("wiecznie żywe w korabiu wysokim") wyabstrahowany z reszty jest naprawdę ładny, aż jakby nie z tej beczki (śmiechu). Może dałoby się dopisać do niego jakiś normalny poemat?

"Nie masz bowiem na tej Ziemi szaleństwa bestii, którego by nie przewyższył nieskończenie obłęd człowieka" H. Melville
31-08-2011 10:31 
 Ocena 1 na 3
peroxydum (113 punktów)
>Choć gwoli uczciwości przyznać muszę, że ostatni wers ("wiecznie żywe w korabiu wysokim") wyabstrahowany z >reszty jest naprawdę ładny, aż jakby nie z tej beczki (śmiechu). Może dałoby się dopisać do niego jakiś normalny >poemat?

Nie sądzę. Jak to rzecze poeta: "Chciałby na wyżyny człek - a tu ciągle niż. Nie uciągnie pusta głowa ciężkiej dupy w zwyż."
31-08-2011 12:51 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
> Nie sądzę. Jak to rzecze poeta:
> "Chciałby na wyżyny człek - a tu ciągle niż. >
> Nie uciągnie pusta głowa ciężkiej dupy w zwyż." >

Nielot gąsior lubo kaczor na płot sobie wzleci
i na orła tęsknie patrzy - jak ten - nie poleci!
31-08-2011 17:55 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>Popróbujcie...niezła zabawa

Cytat:
Oni wracają choć bardzo wkurwieni
bez uśmiechu na twarzy
na okrutnej polskiej ziemi
leży gromada przegranych piłkarzy

Ambitni ze Smudy woli
na Euro wysłalim piłkarzy
spaleni ze wstydu bramki bronią
nie wyszli z grupy, nic złego im się nie zdarzy

ze swych pozycji uciekają
kto nie dał dupy szczęśliwy
jak to trupy pijane do nas gadają
i próbują mówić jak to trzeźwi

przegrani jeszcze o kasę proszą
machają brudnymi rękami
choć jak paw po porażce się noszą
idąc ze skopanymi dupami



"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
brzezińska43 (1294 punktów)
Ze szczególną satysfakcją przeczytalem fragment o Ikarach.O ile pamiętam Ikar spadl, bo nie zastosowal się do praw obowiązujących w lataniu.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Bardziej by pasował tytuł - Danse macabre! a nie stratosferyczni. Poza tym samoloty latają chyba w troposferze? Ale - licencja poetica! Może chodziło o to aby stratosfera kojarzyła się ze STRATĄ!
A porównanie z Ikarem jest chybione!
Ikar jest symbolem zdobywania nowych obszarów i przestrzeni. Ikara zabiła ciekawość i młodzieńcza brawura, chociaż ojciec go ostrzegał, aby nie leciał zbyt wysoko, zbyt blisko słońca!
A gen. Błasik jako Dedal z procentami się nie sprawdził!


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
31-08-2011 19:07 
 Ocena 3 na 3
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Ikara zabiła ciekawość i młodzieńcza brawura, chociaż ojciec go ostrzegał, aby nie leciał zbyt wysoko, zbyt blisko słońca!
A gen. Błasik jako Dedal z procentami się nie sprawdził!

Jak to się nie sprawdzil? Przecież kazal lecieć nisko, bardzo nisko.
Meretseger (61860 punktów)
Ręce i spodnie opadają...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
31-08-2011 10:38 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)
>Ręce i spodnie opadają...

No, teraz wszystko jasne! Ktoś podsunął to dzieło pani minister Hall, jako propozycję do nowego programu szkolnego, efekt znamy...
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Ręce i spodnie opadają...
Ręce i piersi opadają!

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
peroxydum (113 punktów)
Z całą pewnością jest to wiersz bardzo niskich lotów... ;>
31-08-2011 08:57
 Ocena 20 na 20
plodzien (7378 punktów)
> stratosferyczni po niebieskiej toni
> do ojców lecieli Ikarzy
> spaleni śmiertelną bronią
> już nic złego im się nie zdarzy >

Już nic złego im się nie zdarzy!
Grób to ostatnia ich stacja.
No, chyba że parę razy
Czekać ich będzie ekshumacja.

> rozerwani jeszcze o coś proszą
> machają odrąbanymi rękami
> choć jak bagaż wstydliwy się noszą
> idąc z oderwanymi głowami

Porównajcie ten dowcip sami:
"Idą dzieci polem minowym
I zamaszyście machają nóżkami
W zasięgu kilometrowym."
perun (8610 punktów)

>...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
>
No baa ! Myślę , że to bezkonkurencyjny kandydat do nagrody Nobla
31-08-2011 10:18 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
Do wynalazku, do wynalazku, nie do nagrody...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
diogenes (42753 punktów)
Czy toto z urzędu nie podpada pod jakiś paragraf?
Profanacja zwłok? Może należałoby donieść do prokuratury?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Rafał Poniecki (7132 punktów)



Byl już kwiat malarstwa polskiego.
Kowalska (14008 punktów)
   Co Wy tam wiecie o prawdziwej poezji.... Poezja musi uderzać, być jak młot w ręku drwala czy siekiera u hutnika wykuwającego most na rzece Kwaii pod okiem tyrana, który jak cesarz chiński pisze poezję w ogrodach.

   W poezji trzeba być dosłownym, a oderwane głowy, spalenie czy rozerwanie jest tylko konkretnym środkiem wyrazu.

Mam nadzieję, że poeta tak wybitny dostanie nagrodę, a jego twórczość zostanie doceniona.

EDIT: Tak sobie pomyślałam, że żeby nie marnować takiego dzieła, trzeba do niego skomponować melodię i specjalną uchwałą powołać ten utwór na hymn narodowy. Przed meczami piłkarskimi będzie brzmiał szczególnie dobrze.


"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
confessus (324 punktów)
>Tak sobie pomyślałam, że żeby nie marnować takiego dzieła, trzeba do niego skomponować melodię i specjalną uchwałą powołać ten utwór na hymn narodowy. Przed meczami piłkarskimi będzie brzmiał szczególnie dobrze.

I tu jest BIG problem. Przyjrzałem się temu dziełu i stwierdziłem, że żaden kompozytor nie podoła wyzwaniu - niezgrabne rymy (toni-bronią, szczęśliwy-żywi, tajemnym-podziemną, serca-mordercy ...), całkowicie rozwalona rytmika (ilość sylab: 11-8-9-8, 11-9-8-9, 11-10-12-10, 10-11-11-10,...).
To nie nadaje się ani do śpiewania ani do deklamowania.
04-09-2011 11:13 
 Ocena 1 na 1
Chlodwig (10939 punktów)
>I tu jest BIG problem. Przyjrzałem się temu dziełu i stwierdziłem, że żaden kompozytor nie podoła wyzwaniu - niezgrabne rymy (toni-bronią, szczęśliwy-żywi, tajemnym-podziemną, serca-mordercy ...), całkowicie rozwalona rytmika (ilość sylab: 11-8-9-8, 11-9-8-9, 11-10-12-10, 10-11-11-10,...).
>To nie nadaje się ani do śpiewania ani do deklamowania.
A nie. Muzykę, nawet całkiem składną można do tego zrobić - tylko po co?
04-09-2011 16:41 
 Ocena 2 na 2
aspagnito (538 punktów)
(zablokowany)
a jednak...
www.youtube.com/watch?v=QXz52OSBf0s

Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
10-09-2011 11:58 
 Ocena 2 na 2
confessus (324 punktów)
ło bosze. Dwa razy to odsłuchałem, przy drugim razie zacząłem rozglądać się za jakimś sznurem...
Gdyby to puścić przed meczem na jakimś stadionie, to mogłoby dojść do tragedii wielokrotnie większej od tej smoleńskiej.
confessus (324 punktów)
>To nie nadaje się ani do śpiewania ani do deklamowania.
> A nie. Muzykę, nawet całkiem składną można do tego zrobić - tylko po co?

Nie chodziło mi jakiś podkład muzyczny, przy którym ktoś z płomiennymi oczami wydeklamuje ten wiersz. Chodziło mi o jakąś skoczną bądź marszową melodię, która pozwoli to wyśpiewać.
Chlodwig (10939 punktów)
>Nie chodziło mi jakiś podkład muzyczny, przy którym ktoś z płomiennymi oczami wydeklamuje ten wiersz. Chodziło mi o jakąś skoczną bądź marszową melodię, która pozwoli to wyśpiewać.
O skoczną bądź marszową to trudno, ale jakąś awangardę?
Kurczewski (2471 punktów)
Rymy ze wszech miar Częstochowskie

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365