Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sztuka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-11-2007 00:39Miau (116 punktów)Sztuka
Wasz racjonalne umysły są wrażliwe na sztukę? Czy są artyści, którzy Was inspirują? Jak oceniacie odbieranie piękna w ogóle? Chyba daje się tu zaobserwować brak logiki.

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

> Chyba daje się tu zaobserwować brak logiki.
   Bystra uwaga! Logika to śmierć sztuki. I wszelakiego artyzmu. Dokładniej: ma to swą własną logikę. A także: logika to swoista sztuka, posiada własny artyzm.
   Odróżnienie tego to sztuka szczególna.

>Pozdrawiam.
   Też.
Miau (116 punktów)
>> Chyba daje się tu zaobserwować brak logiki.
>   Bystra uwaga! Logika to śmierć sztuki. I wszelakiego artyzmu. Dokładniej: ma to swą własną logikę. A także: logika to swoista sztuka, posiada własny artyzm.
>   Odróżnienie tego to sztuka szczególna.

O ile się nie mylę, ma Pan pewne osiągnięcia w sferze artystycznej. Gratuluję

Pewna logika jest potrzebna jak sądzę. Trzeba znaleźć wspólny język z odbiorcą. Sztuka przecież nie istnieje dla sztuki samej w sobie. Czy np. action painting to wciąż sztuka? Czy już śmierć malarstwa?

>>Pozdrawiam.
>   Też.

I raz jeszcze.
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Wasz racjonalne umysły są wrażliwe na sztukę?

Mój tak.

>Czy są artyści, którzy Was inspirują?

Mnie inni niż Ciebie. Nie inspirują np. ci, którzy napisali biblię, zwłaszcza stary testament.
Miau (116 punktów)
>>Wasz racjonalne umysły są wrażliwe na sztukę?
>Mój tak.
>>Czy są artyści, którzy Was inspirują?
>Mnie inni niż Ciebie. Nie inspirują np. ci, którzy napisali biblię, zwłaszcza stary testament.
>

Chodziło mi bardziej o wymianę tych inspiracji. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że jestem chcrześcijanką. W każdym razie Bibila może stanowić wartość (artystyczną) nie tylko dla wierzących. Mam ciekawe spotrzeżenie, o ile odrzucacie religię jako nieracjonalną, o tyle nie przeszkadza wam nielogiczność sztuki.

Pozdrawiam
ks.Gucio
>Wasz racjonalne umysły są wrażliwe na sztukę? Czy są
>artyści, którzy Was inspirują? Jak oceniacie odbieranie
>piękna w ogóle? Chyba daje się tu zaobserwować brak logiki.
>Pozdrawiam.
____________________
,,,,,,,,,,,,,,,a mnie inspiruja ladne kobiece nogi i rozlozyste biodra,
zaraz bym chcial "ciupac".Czy to grzech?
,,,,,,,,,,,,,,,a moze inspiracja do wielkiej sztuki?
Zaraz bym pisal wiersze .Odczuwam wowczas potrzebe
"nurzania" sie w poezji.Ciekaw jestem co by powiedzial
na to Ojciec Dyrektor o kostycznym usposobieniu,ktory
"za grosz" nia ma poczucia humoru?
Czy to nie jest pewien rodzaj wrazliwosci na sztuke.?
Z bozym pozdrowieniem.

__________________________________
sztejkat (4743 punktów)
Mnie inspiruje profesjonalizm. Czy w sztuce, czy w technice, rzeczy robione fachowo, z pietyzmem, o wewnętrznym porządku i przemyślane są tym co stanowi dla mnie piękno.

Choć sztuką, standardowo rozumianą, się nie zachwycam. Prędzej niż gotycka katedra wzbudzi me zainteresowanie instalacja zakładów chemicznych we Włocławku.

Choć nie, w katedrze zafascynowały mnie ostatnio fundamenty. Freski i ołtarze zignorowałem.

Innymi słowy, nie nęci mnie oderwanie estetyki od funkcji.


Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365