Racjonalista - Strona głównaDo treści
Perfekcją Iluzji jest Logika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-11-2007 19:24www.DuzeA.blog.onet.plPerfekcją Iluzji jest Logika
Racjonalisto, Sprawdz! =>> DuzeA.blog.onet.pl <<= liczę na Waszą kreatywną krytykę!!

Post:
"Mein Kampf"
Treść:
"Niniejszy blog powstał w celu opublikowania niektórych z mych 'odkrywczych' myśli, mających doprowadzić do rewolucji umysłów obalając dotychczasowe koncepcje percepcji rzeczywistości. Wątkiem przewodnim będzie wykazanie iż Logika jest jedynie perfekcją Iluzji - grawitacją myśli, zawiłym systemem obłudy umysłu uniemożliwiającym odkrycie obiektywnej prawdy - zaś Błąd Logiczny wywołany przeciążeniem niedoskonałego systemu iluzji jedynym stanem odzwierciedlającym rzeczywistość, ukazującym paradoksy wykluczające słuszność logiki. Jednocześnie podkreślam że nie opierałem się na żadnej z koncepcji filozoficznej, bądź jakiejkolwiek innej w celu uniknięcia plagiatu, zawarte tu teorie są wynikiem doznawanych przeze mnie stanów oraz ich intuicyjnej interpretacji - ewentualne podobieństwa tez oraz wniosków są wyłącznie potwierdzeniem słuszności mojego toku myślenia, mam jedynie nadzieję iż po raz kolejny nie 'odkrywam Ameryki'..."
Autor:
tAz

Bolesław.słuchacz.Radio.Maryja (12 punktów)
Nawiazujac niejako do pojecia "logiki" przypomne Szanownemu Panstwu taka oto anegdote:

Zapytal jeden czlowiek drugiego:
czym jest logika?

Drugi czlowiek odpowiedzial:
Ma Pan Akwarium?
Mam-odpowiedzial drugi czlowiek
Czyli Ma Pan rybki w akwarium?
tak mam.
czyli kocha Pan zwierzeta.
Tak
czyli kocha Pan człowieka?
Tak
czyli kocha Pan kobiete?
owszem
wniosek: nie jest Pan homoseksualistą.....

drugi człowiek zapytał itrzeciego człowieka:
wie Pan czym jest logika? ja Panu wytłumaczę.
dobrze.
ma Pan akwarium?
nie!
to jest Pan homoseksualistą!!!!!!!

oto logika szanowni Państwo.
Witold Baryluk (630 punktów)
>Nawiazujac niejako do pojecia "logiki" przypomne Szanownemu Panstwu taka oto anegdote:
>Zapytal jeden czlowiek drugiego:
>czym jest logika?
>Drugi czlowiek odpowiedzial:
>Ma Pan Akwarium?
>Mam-odpowiedzial drugi czlowiek
>Czyli Ma Pan rybki w akwarium?
>tak mam.
>czyli kocha Pan zwierzeta.
>Tak
>czyli kocha Pan człowieka?
>Tak
>czyli kocha Pan kobiete?
>owszem
>wniosek: nie jest Pan homoseksualistą.....
>drugi człowiek zapytał itrzeciego człowieka:
>wie Pan czym jest logika? ja Panu wytłumaczę.
>dobrze.
>ma Pan akwarium?
>nie!
>to jest Pan homoseksualistą!!!!!!!
>oto logika szanowni Państwo.

Coż niedostateczny z logiki. p => q, nie oznacza ~p => ~q.

Jedynym więc uprawnionym stwierdzeniem jest, że jeśli jesteś meżczyzną i odpowiadasz na to że nie kochasz kobiet, poprawnym wnioskiem jest to że nie masz akwarium.

To że nie przystaje to do rzeczywistości jest skutkiem, iż w twoim wywodzie przyjąto kilkadziesiąt ukrytych założeń.
Kurak (74 punktów)
Pozwoliłem sobie spróbować podjąc względnie (na tyle na ile umożliwiły mi to godzina i wiedza) kształtną dyskusję komantarzem.
Zobaczymy jak i czy dalej się to rozwinie.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365