Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trzeci wątek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-12-2007 21:25walczyslaw (54 punktów)Trzeci wątek
Czy nie da rady pokryć mizerii podejmując działania, które nawet przed samym sobą trudno będzie rozpoznać jako ściemę? Jako działania konkretnie mam na myśli wszelkie wsparcie dla eksperymentalnej fizyki wielkich energi, bo tylko ona może potencjalnie postawić albo bogu ultimatum, albo skończyć mizerię bezboleśnie i nieświadomie. W obu wypadkach rezultat jest pozytywny dla nas! A zatem proponuję założenie sekty popierającej i zbierającej fundusze na budowany obecnie i następny jeszcze większy LHC (Large Hadron Collider) w CERN. Inicjatywa taka jednoczy wszelkie frakcje, a w najgorszym razie będziemy mieli jakiś nowy wynalazek i tę samą mizerię Pracujemy dla Europy, wychodzi z Polski religia fizyki wielkich energii... no nie wiem do czego by się tu można przyczepić...
To jest na razie wszystko konstruktywne, co wymyśliłem przez ostatnie 10 lat Zapraszam innych, co wymyślili też coś KONSTRUKTYWNEGO przy założeniu, że nadrzędną dla nich kwestią jest pytanie o istnienie boga.
Pozdrowienia dla wszystkich
===========================================================
"Jest miliardy ważniejszych spraw niż istnienie boga"
W.B.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

walczyslaw (54 punktów)
Aha! W rozpaczy zapomniałem, że nie wszyscy wiedzą o LHC i nie wszyscy po angielsku czytają, a po polsku jest mało. Otóż pod ziemią koło Genevy zaryli się ludzie, co - jak mniemam - podejmują kroki i majstrują drugą już maszynę, co będzie walić protonami o siebie. Będą walić tak mocno, że nie wiadomo, co może się wydarzyć. Chcą się zbliżyć temperaturą do wielkiego pif-pafa o milisekundy, a w przyszłości może nawet wstrzelić się w sam moment wybuchu, a jeszcze w przyszłości - kto wie - może nawet przed! Pieniędzy mają mnóstwo, ale potrzeba im jeszcze więcej niż mnóstwo. Poparcie mają dośc duże, ale też dość dużo przeciwników. Przeciwnicy mówią, że mogą powstać różne teoretyczne twory: dziwadełka (strangelets), nanodziury, monopole i jeszcze cholera wie co.
(monopole, to magnesy z jednym biegunem. Generalnie chodzi o to, że eksperyment jak będzie kontynuowany ma niezerową szansę rozwalić istniejący wszechświat, albo przynajmniej planetę, ale też o wiele większą - dowiedzieć się czegoś niewyobrażalnego (poza wyobrażalnym. Reasumując, to już nie jest żadne pitu-pitu, ale pokazujemy pazury I albo bóg nas powstrzyma, albo nas ochroni, albo go nie ma i mamy szczęście, to wtedy koniec. Albo go nie ma i mamy pecha, to wtedy odkrycie i następny większy kolider! Budowa takiej maszyny zajmuje dziesiątki lat! Jak ta druga, co ma ruszyć w maju 2008 nie wypali, to dużo z nas może nie doczekać następnej! Olbrzymie fundusze mogłyby przyspieszyć sprawę.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365