Racjonalista - Strona głównaDo treści
Konstruktywna dyktatura racjonalistów/ustrój racjonalny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
31-10-2007 11:49www.wolnyswiat.pl (97 punktów)
(zablokowany)
Konstruktywna dyktatura racjonalistów/ustrój racjonalny
Ocena -1 na 1
POLSKA UTOPIJNA (KOMUNISTYCZNA, KAPITALISTYCZNA; SOCJALNA, KONSUMPCYJNA; WYZNANIOWA; ZDEGENEROWANA, W TYM POPULACYJNIE), CZY ROZSĄDNA-, RACJONALNA; SPOŁECZEŃSTWO SCHOROWANE, BIEDNE, CIEMNE, INTELEKTUALNIE I EKONOMICZNIE ROZWARSTWIONE, Z ZNISZCZONYM ŚRODOWISKIEM NATURALNYM, CZY ZDROWE, O WYSOKIM POZIOMIE WIEDZY, ŚWIADOMOŚCI, WYKORZYSTYWANYM POTENCJALE, ZARADNE, ZAMOŻNE, ŻYJĄCE W ZDROWYM, W STANIE RÓWNOWAGI, ŚRODOWISKU NATURALNYM?
CZY SOCJALNO-EMOCJONALNI UTOPIŚCI ZASTANOWILI SIĘ SKĄD - JAKIM KOSZTEM - SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE, LEKI, SZPITALE, PRZYCHODNIE, APTEKI, MIESZKANIA, DROGI, FABRYKI; LEKARZE, APTEKARZE I INNI PRACOWNICY ITP., ITD...
Obecnie często działalność dobroczynna, postępowanie moralne, okazywanie wrażliwości polega na przeznaczaniu pieniędzy na siki i kupy z toksycznym - bo od leków - składem i ich obsługę...
Gdy miliony (zdrowych) młodych ludzi ginie w męczarniach w wojnach, od chorób wywołanych głodem, samego głodu; zapracowuje się, cierpi od stresów, chorób zawodowych, ulega wypadkom, w tym stając się kalekami-rencistami, traci czas, swoją młodość, cierpi z niedostatku, skażenia środowiska, uciążliwych warunków życia, i również z tych powodów chorując, w tym stając się rencistami, by m.in. utrzymać innych (...) - to trudno. Jak temu zapobiegać, m.in. z pomocą eutanazji, to już źle...
CZYŻ W SWOICH DZIAŁANIACH, POSTĘPOWANIU NIE POWINNO KIEROWAĆ SIĘ ZDROWYM ROZSĄDKIEM, RACJONALNYM SENSEM, CELEM! Jaki sens, cel ma egzystencja ludzi zniedołężniałych, schorowanych, cierpiących, nieszczęśliwych i powodujących, przyczyniających się do nieszczęścia innych (...)(którzy w dodatku często jeszcze głosują na ludzi pogrążających naszą gospodarkę, intelektualnie społeczeństwo), którzy i tak umrą, tyle że wielu w męczarniach?! Jaka to wrażliwość, etyka, moralność...
Do tego dodajmy wymieranie Europejczyków, w tym Polaków, bo brak środków, warunków na zachętę, stymulowanie przyrostu - wymiany - pokoleniowej!
[Więcej znajduje się m.in. w ulotce TO TYLKO DEMOKRACJA... SOCJAL...
na stronie www.faktyimity.pl Forum: "Polityka": Może być na kogo głosować tylko nie ma kto...]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prokaczystowska_racjonalistka
na pewno takie Państwo byłoby ubogie kulturalnie.czy ateizm jako idea może być inspiracją do budowy,namalowania,skomponowania czegokolwiek?
zero absolutne.
31-10-2007 22:39 
 Ocena 2 na 2
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
na pewno takie Państwo byłoby ubogie kulturalnie.czy ateizm jako idea może być inspiracją do budowy,namalowania,skomponowania czegokolwiek?
zero absolutne.

Ateizm i ateizm... Ateizm nie jest dla "racjonalisty" całym światopoglądem. Jest jego częścią i to wcale nie najważniejszą. ale ciągle znajdują się ludzie próbujący definiować nas właśnie jako ateistów. To dla wierzących w bogów stosunek do istot nadprzyrodzonych jest taki ważny. Dla nas to tylko jedno z wielu twierdzeń. Mamy trochę więcej idei. Za to z takich "argumentów" łatwo wywnioskować, że dla wierzących istnieje tylko jedna idea: BÓG i nie mają bidulki nic poza nią. Szczeście, ze to idea bardzo płodna, wystarczyło jej na księgi, rytuały, budowle i wojny dla tysięcy religii i miliardów wyznawców.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
prokaczystowska_racjonalistka
>Szczeście, ze to idea bardzo płodna

ma Pan rację,zaś ateizm to idea całkowicie bezpłodna.
nie jestem osobą wierzącą,jestem osobą racjonalnie patrzącą na rzeczywistość,ale w odróźnieniu od większości znajdujących się tu na forum racjonalistów nie jestem zadufana w sobie i nie mam poczucia wyższości tylko dlatego że ktoś sobie kiedyś słowo-pałkę na wieloznaczność świata znalazł i nazwał NAUKĄ-czyli czystą pychą człowieczą.
04-11-2007 08:00 
 Ocena 1 na 1
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
ma Pan rację,zaś ateizm to idea całkowicie bezpłodna.

Nie całkowicie, jak długo będzie istniał teizm, ateizm będzie płodny. Płodność ta przejawiać się będzie w silnej chęci obalenia teizmu. Ateizm jest kontrideą(bardziej pasowałaby tutaj terminologia memetyczna ) i jest coraz bardziej płodny - namnaża się w świadomości... W kwestii płodności kulturowej miedzy teizmem i ateizmem między czystym teizmem i czystym ateizmem nie ma żadnej różnicy. To co opisałem w poprzednim poście to jedynie skutki uboczne pewnych pomysłów. "Święte księgi" mają i teiści i ateiści (Dowkinsa niektórzy traktują jak guru - bardzo "płodny" gość - nieprawdaż?) System wyglądający jak religia bez bogów marzył sie Comtowi (płodny ateista?). Mam wrażenie, że sama płodność "kulturowa" nie jest cechą wiary lub niewiary, jest chyba bardziej autonomiczna.
Cytat:
nie mam poczucia wyższości tylko dlatego że ktoś sobie kiedyś słowo-pałkę na wieloznaczność świata znalazł i nazwał NAUKĄ-czyli czystą pychą człowieczą.

Czystą pychą? Ja tam nie twierdzę przynajmniej, że jestem stworzony na podobieństwo najpotężniejszej istoty we wszechświecie, i nie uważam, że jestem stworzony, by panować nad wszystkim co mnie otacza... która pycha czystsza?

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
01-11-2007 09:05 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>zero absolutne.

   Uczciwie przyznaję: nie stać mnie na aż taką samokrytykę.
01-11-2007 10:16 
 Ocena 2 na 2
APawłowski (1150 punktów)
>na pewno takie Państwo byłoby ubogie kulturalnie.czy ateizm jako idea może być inspiracją do budowy,namalowania,skomponowania czegokolwiek?
>zero absolutne.
Mam rozumieć, że jedynie zesłanie Ducha Świętego może uaktywnić kreatywność? Jeśli tak jest naprawdę to znak, że Twój Bóg Cię opuścił.
01-11-2007 17:21 
 Ocena 3 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>zero absolutne.

To trafna samoocena doktorze Grunberg, pani Bar-Wiejska, panie Otumba i co tam jeszcze sobie wymyślisz, trollu. Ze wszech miar trafna.


fides ex necessitate esse non debet
01-11-2007 18:50 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
>na pewno takie Państwo byłoby ubogie kulturalnie.czy ateizm jako idea może być inspiracją do budowy,namalowania,skomponowania czegokolwiek?
>zero absolutne.

Musiało Ci się stać coś strasznego
Źe nieszczęść jedną znasz przyczynę.
Co i gdzie by się nie działo złego
Ty ateistom przypiszesz winę.

Czy o czymś ważnym rozmowa będzie,
Czy też o niczym - Ty zawsze na to
Tę swoją mantrę wstawisz wszędzie,
Niczym ten stary nudziarz Kato.

Wokół obsesji Twojej krążę
I myśl ta staje się wyrazistą:
Źe TO zaczęłaś z klechą - jak sądzę,
Który okazał się ateistą.
APawłowski (1150 punktów)
Ciekawe spojrzenie na powinność państwa i obywatela. To obywatel ma się wykazać patriotyzmem i umierać dokładnie w chwili przyznania mu emerytury lub renty, uwalniając tym swoim obywatelskim czynem, państwo od odpowiedzialności za obywatela. Na razie jeszcze mi się podoba, do emerytury mam jakiś czas, sądzę że zmienię zdanie za czas jakiś. W końcu człowiek może poglądy zmieniać?
sztejkat (4743 punktów)
Cóż, między innymi dlatego wymyślono systemy emerytalne w których dostajesz to na co zapracujesz. Oraz systemy dobrowolnych ubezpieczeń, w których sam decydujesz czy płacisz za pomniejszenie ryzyka pokrywania kosztów leczenia czy też ryzykujesz, że nie będzie cię stać na zdrowie.

A że ludzie wolą głosować na tych co coś im dadzą, tak wprost, do łapek? Dziwisz się? Bo ja nie. W zasadzie jedynym lekarstwem na takie zachowanie jest promowanie w idei "nie zabierać" jako opozycji do "dawać". Politycznie powinno być równie nośne, a będzie bardziej racjonalne.

A jeśli komuś naprawdę trzeba dać, bo inaczej będzie z nim baaardzo cienko - do tego celu doskonale nadają się różnorakie fundacje. Wielu bardziej zamożnych miewa bowiem taki kaprys by co nieco ze swoich dziażków dać innym potrzebującym, ot choćby dla poprawienia samopoczucia. Tylko ten kaprys jest tym mniejszy, im więcej państwo zabiera i więcej daje. No bo co ma za sens dawać samemu, jak za nas to zrobią, z naszych pieniędzy?

Wszystko to piękne ale wymaga jednego : wiary w rozum u społeczeństwa.

Pewnie się powtórzę, ale zacząć trzeba od edukacji.

Tomasz Sztejka
www.wolnyswiat.pl (97 punktów)
(zablokowany)
DO OPONENTÓW MOJEJ OCENY DEMOKRACJI W PRAKTYCE (ONA SIĘ WAM PODOBA ALE TYLKO W TEORII), A JEDNOCZEŚNIE ZWOLENNIKÓW MOICH POSTULATÓW.
Proszę zrealizować moje postulaty w ustroju demokratycznym przed wymarciem większości gatunków fauny i flory, zatruciem resztek względnie czystej wody, powietrza, gleby, oraz zmianami klimatycznymi i wyczerpaniem surowców (ja się staram od 2000 roku)...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365