Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wrocławska Wszechnica Filozoficzna 2006

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
19-01-2006 15:22Mariusz AgnosiewiczWrocławska Wszechnica Filozoficzna 2006
WROCŁAWSKA WSZECHNICA FILOZOFICZNA

Zaprasza na cykl otwartych spotkań (wykład + dyskusja)
poświęconych popularyzacji szeroko rozumianej filozofii.

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam na kolejną edycję spotkań Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej. Aktualny program spotkań WWF przesyłam w załączniku. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku spotkania WWF będą miały formę wykładów połączonych z dyskusją. Ich celem jest popularyzacja szeroko rozumianej filozofii, pogłębienie edukacji humanistycznej uczestników spotkań, stworzenie okazji do wymiany poglądów i dyskusji na różne, filozoficznie ważne tematy, przygotowanie uczniów szkół średnich do Olimpiady Filozoficznej. Prelegentami WWF są przede wszystkim pracownicy Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, choć w tym roku proponujemy Państwu również wysłuchanie ciekawych wykładów przygotowanych przez studentów V roku filozofii - przedstawicieli Koła Naukowego Studentów Filozofii, będącego oficjalnym organizatorem spotkań Wszechnicy. Podobnie też jak w przypadku dwóch ostatnich edycji WWF, osobom, które będą obecne na co najmniej 6 z 10 planowanych spotkań WWF proponujemy zaświadczenia potwierdzające ich udział w tym przedsięwzięciu (zaświadczenia te mogą być wykorzystane m.in. przy ubieganiu się o kolejny stopień awansu zawodowego nauczyciela). Zmienia się natomiast lokalizacja spotkań Wszechnicy - w tym roku skorzystamy z gościnności Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Koszarowa 3, dojazd bezpośredni autobusem 119; dojazd "niebezpośredni" - do pl. Daniłowskiego lub do pl. Kromera, a dalej, niestety, per pedes). Ponadto w tym roku spotkania WWF będą odbywały się w piątki, w godz. 16:30-18:30. Jeszcze raz zachęcam Państwa do udziału w spotkaniach Wszechnicy! Gorąco proszę też o rozpowszechnienie informacji o Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej w Państwa środowisku. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Nysler Opiekun Naukowy Koła Naukowego Studentów Filozofii

17 luty 2006 r. Marcin Wróbel, XX-wieczne koncepcje znaczenia godz. 16:30-18:30

3 marca 2006 r. Krzysztof Chodasiewicz, Czy zwierzęta mają świadomość? Problem godz. 16:30-18:30 kryteriów świadomości w etologii poznawczej

17 marca 2006 r. dr Anna Tomkowska, Współczesna filozofia o jedności
godz. 16:30-18:30

31 marca 2006 r. dr Marcin Selinger, Prawdziwe kłamstwa, dowody wszystkiego i inne godz. 16:30-18:30 paradoksy. Elementy teorii argumentacji

7 kwietnia 2006 r. dr Andrzej Ostrowski, Krytyka racjonalizmu w dobie Oświecenia - godz. 16:30-18:30 William Blake jako filozof

21 kwietnia 2006 r. dr Damian Leszczyński, Sceptycyzm wczoraj i dziś
godz. 16:30-18:30

5 maja 2006 r. dr Roman Konik, Z dziejów Wielkiej Teorii Estetycznej - powstanie, godz. 16:30-18:30 dominacja, upadek

19 maja 2006 r. prof. dr hab. Leon Miodoński, Rozumienie świata a metafizyka godz. 16:30-18:30

2 czerwca 2006 r. prof. dr hab. Janina Gajda-Krynicka, Czy warto studiować filozofię godz. 16:30-18:30 starożytną?

16 czerwca 2006 r. Adam Golański, Filozofia czasu i przestrzeni od Leibniza do Goedla
godz. 16:30-18:30
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365