Racjonalista - Strona głównaDo treści
.....

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-02-2006 19:01Gosc.....
Mam dopiero 16 lat i uważam, że myślicie, że wiecie o wszystkim a tak naprawdę nic nie wiecie. Może to i głupi tekst, ale na pewno to co wy robicie propagując wolność poglądów nie jest dobre. Wolność owszem potrzebna jest każdemu człowiekowi, ale tutaj ta wolność jest w nadmiarze. Przez co jesteście zadufani w sobie i w swoich poglądach. ROZPOWSZECHNIANIE TAKIEGO STYLU ŻYCIA NIE JEST DOBRE
Burzy waszą moralność i poczucie miłości do innych.
Zmieńcie to póki czas a jest go niewiele. Gdy będzie już po wszystkim zobaczycie, że zaszkodziliście sobie i innym, przekonując szczególnie tych młodych ludzi do stylu życia pozbawionego miłości do drugiego człowieka.
Takie jest moje zdanie na temat. Cokolwiek sobie o tym pomyślicie, cokolwiek na ten temat powiecie prawem Chrześcijaństwa jest Miłość do bliźniego. Więc jak to powiedział Jan Paweł II "Nie lekajcie się, Bóg jest miłościa"
Pomyślcie nad tym póki nie jest za późno...

Volrath (3440 punktów)
Dlaczego uważasz, że większa wolność oznacza brak poszanowania i miłości do bliźniego?
Czemu to, czy wierzymy w istnienie Boga, czy też nie, miałoby mieć wpływ na np. moje podejście do drugiego człowieka?
To, że nie wierzę w Boga wcale nie czyni mnie bezdusznym i głuchym na ludzkie cierpienie, wręcz przeciwnie - jeśli zrobię coś złego drugiemu człowiekowi to nie mogę sobie pójść do kapłana, wyznać grzechy i wszystko jest ok. Muszę żyć z tym, że coś złego uczyniłem. I wcale moje samopoczucie nie jest lepsze, a sumienie nie gorzej na mnie oddziałuje po złym uczynku niż u Chrześcijan. Zgodzę się tylko co do jednego - zakazów mających czysto religijne lub kulturowe lub zabobonne uzasadnienie nie uznaję, a nie działanie wbrew nim nie jest dla mnie złem. Złem jest dla mnie tylko czynienie jakiejś krzywdy drugiemu człowiekowi lub zwierzęciu.
Złem jest dla mnie pobicie kogoś, skrzywdzenie go, zdradzenie, zabicie, kradzież etc.
Złem nie jest homoseksualizm, używanie środków antykoncepcyjnych, nie modlenie się, nie chodzenie na msze etc.
Miłość do bliźniego nie wynika z wiary w tego czy innego boga oraz nie wynika z religii - wbrew temu co mówią na religii w szkole. Wynika z empatii, zdolności do współczucia, a także z wychowania. Jak komuś tego brakuje, to wiara mu i tak nie pomoże. Ja w tej sferze nie czuję się poszkodowany względem osób wierzących.
JATO (2644 punktów)
Jak by Ci to powiedzieć. Nikt z bywalców tegoż miejsca internetowego nie zmusza innych by czytali to co rzeczeni bywalcy napiszą. Ponadto jeżeli już inni cytają, kto powiedział, że treści tu przedstawiane należy traktować jak katechizm czyli na wiarę. To miejsce ma za zadanie wymiane pogladów sprzecznych z obiegowymi i jedynie słusznymi. ma za zadanie walke z dogmatyzmem i chciejstwem. Nik Ci nie każe odzrucać tezy, że Bóg jest miłością. W koncu bardzo piękna ta teza. Zgadzam sie z nią w pełni choć zapytam przewrotnie czy jest Bóg. Przy okazji. Tez odwrotna (miłość jest Bogiem) nie koniecznie musi byc słuszna.
No i tyle. Przy okazji dodam, ze jako agnostyk nie neguje istnienia Boga. Natomisat Biblię (SiN T) mam na pólce razem z z Kalevalą, mitami greckimi (różne opracowania), Koranem, Bhavad Gitą etc...
Racjonaliszta szuka odpowiedzi na pytania swoje i innych nie poprzestając na gotowych odpowiedziach. Racjonalizm nie jest równoważny ateizmowi, fanatyzmowi, materializmowi, cynizmowi, i innym "izmom", których nie wymienię. Nawiasem mówiąc jest to jedyny "izm", który jestem w stanie tolerować. Może i Ty pomyśl o tolerancji...
Pozdrawiam. JATO.


Prawo Wylera: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365