Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-03-2006WitekHuman versus robot
Is a rational human being more worth as a robot with artificial intelligence?
Robots will posses better and better intelligence and bigger and bigger database.
What will distinguish a humanoid from a human?
I think that humanoids won't be able to love and to believe in God.
As rationalists you strike out God and feelings.
Why shouldn't you be replaced by humanoids?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-02-2006stonabiedacy:))
witam wszystkich przegladalem sobie wasza stronke bo myslalem iz odnajde w niej faktycznie naukowe podejscie do roznych dziedzin naukowych i religijnych. no pytanie czy jestem wierzacym odpowiadam tak ale nie slepo gdyz slepa wiara jest "opium dla mas"jak to mowil filozof a nie ty solopaxpoza tym jezeli ty podajesz sie za racjonaliste to wspolczuje poczytaj sobie slownik wyrazow obcych przyda ci sieszczerze mowiac rozbawiles mnie)gdyz nalezysz do nazwijmy to umownie i z gory przepraszam za sformułowanie "rasistow" o podlozu religijnyma nie racjonalistowjoki masz u mnie plus najpierw wyjasnijcie terminy bo rowniez nie zanlazlem waszego rozumienia racjonalizmu)pieknie outsider tylko nie musisz nam cytowac "wyborczej"bo kazdy moze sobie kupic mam nadzieje ze choc czesc rozumiesz bo jakos nie skomentowales))
kazdy ma prawo na swoje poglady i jest to niepodwazalne ale uwaga jezeli ktos nie przyjmuje argumentow pozostaje cale zycie glupcem. wiec racjonalisci uwaga sa na swiecie rzeczy, ktorych "okiem i szkielkiem" nie zbadacie a co z ideami Platona? obyscie sie nie poruszali tylko po "cieniach"realnosci.
a jeszcze jedno prosze was jezeli juz proponujecie jakas ksiazke to piszcie na poziomie wstyd jak sa tam bledy rzeczowe wynikajace prawdopodobnie z,przepraszam ze to powiem, niedouczenia. przeciez imie Jezus bylo mormalnym imieniem uzywanym przez wszystkich, dalej jest jedna Ewangelia nie 4, itd duzo by pisac)prosze was jezeli chcecie miec dobre imie do przynajmniej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-02-2006Gosc.....
Mam dopiero 16 lat i uważam, że myślicie, że wiecie o wszystkim a tak naprawdę nic nie wiecie. Może to i głupi tekst, ale na pewno to co wy robicie propagując wolność poglądów nie jest dobre. Wolność owszem potrzebna jest każdemu człowiekowi, ale tutaj ta wolność jest w nadmiarze. Przez co jesteście zadufani w sobie i w swoich poglądach. ROZPOWSZECHNIANIE TAKIEGO STYLU ŻYCIA NIE JEST DOBRE
Burzy waszą moralność i poczucie miłości do innych.
Zmieńcie to póki czas a jest go niewiele. Gdy będzie już po wszystkim zobaczycie, że zaszkodziliście sobie i innym, przekonując szczególnie tych młodych ludzi do stylu życia pozbawionego miłości do drugiego człowieka.
Takie jest moje zdanie na temat. Cokolwiek sobie o tym pomyślicie, cokolwiek na ten temat powiecie prawem Chrześcijaństwa jest Miłość do bliźniego. Więc jak to powiedział Jan Paweł II "Nie lekajcie się, Bóg jest miłościa"
Pomyślcie nad tym póki nie jest za późno...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
18-01-2006Łukaszteksty w jęzku niemieckim
witam. czy ktoś mógłbym polecić jakieś ciekawe artykuły o tematyce filozoficznej w języku niemieckim? z góry dzięki. pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-01-2006agnesDla was racjonalistow
Niech was wszystkich racjonalistow blogoslawi Bog aby przpadkiem nie okazalo sie ze jednak wasze poglady to efekt przeklenstwa.
Zrobcie rewizje waszych pogladow.Komunizm mamy za soba.Polecam ksazke" Blogoslawienstwo lub przeklenstwo" autorstwa Derek Prince moze spojrzycie bardziej krytycznie na swoje wypowiedzi i bedziecie miec szanse jeszcze raz zdecydowac o sobie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-07-2005solopaxWalcz o glinę
Walić kościół i Jezusa!!! To wszystko jest oszustwem w imię religii!!! Osobiście chciałbym, żeby Polska została na zawsze oczyszczona z tej zarazy. Bo religia to jest opium dla mas. Opium, które zakadziło już prawie połowę Polski. Nieliczni racjonaliści są tu i tam, ale sami, w swojej czystości nie wytrzymają nawały wroga. Potrzeba jest więcej skrytobójczego działania zdecydowanie nakierowanego na natarczywą awangardę wroga. Trzeba wyraźnie zdefiniować swoje preferencje. Czas na wyrazistość. Może brzmi to patetycznie, ale tak myślę i tak czuję. Jestem z wami moi bracia w racjonaliźmie!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-07-2005jokinolou
Prosze o definicje racjonalizmu.
Szukam, znajduje tylko konteksty i rysy historyczne tego pojecia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
28-06-2005outsider"Dignitas connubi" - czyli radość (?) dla polskich katolików
"Dignitas connubi" - czyli radość (?) dla polskich katolików
To tytuł wydanej w maju instrukcji Benedykta XVI ("Godnośc małżęństwa") - tłumaczenie z łaciny na polski na przykład spodziewane jest w lipcu. Według tego co pisze "Wyborcza" sens jest prosty - stawiamy tamę fali unieważnień małżeństwa przez sądy biskupie; to w Polsce w ubiegłym roku dwa tysiące wnisków, z tego półtora tysiąca załatwiono pozytywnie.
Owo hamowanie i powstrzymywanie kościelnego surogatu rozwodu zapoczątkował już Jan Paweł II - Bendedykt XVI kontynuuje już nie w formie pouczeń a instrukcji. Wydaje się potwierdzać to, co po wyborze pisałem w innym miejscu: doceniając intelektualna wyższość Benedykta XVI nad poprzednikiem, obawiam się jego niemieckiego romantyzmu - juz się nie obawiam, juz się z tym liczę jako cechą w rzeczywistości ujawniona.
Rozumiejąc przesłanki kościelnej obrony nienaruszalności małżeństwa, należy jednak zauważyć znaczny wzrost podmiotowości jednostki po upadku cesarstw w Europie (mniej wiecej 1918), a następnie totalitaryzmów; Kosciół może owe przemiany akceptować (czego wyrazem był do pewnego stopnia Sobór Watykański II), lub sie im sprzeciwiać: mniej więcej wiadomo już, co bedzie w najbliższej przyszłości, albowiem teolog Ratzinger nie okazuje się być pragmatykiem, nie ruszającym sprawy o pozwalający skromnej roślince koscielnego permisywizmu wzrastać w milczeniu.
Zadowolone winny być obydwa skrzydła istniejącego na forum sporu. Superkatolicy - bo Kosciół potwierdza kontynuację idei..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-01-2005Gina FellowOrganization against religious persecution http://www.har-tzion.com
"...If you believe in it, it is a religion or perhaps 'the' religion;and if you do not care one way or another about it, it is a sect;but if you fear and hate it, it is a cult." Leo Pfeffer. www.har-tzion.com

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-08-2003soldHigh tech is unface
Why do peaple use a new hightech to destroy each other?
This quesiton hasn't logical answer.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)