Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
09-02-2012Robert GDyrektorka wiejskiej szkoły - czy łamie prawo?
Witajcie dobrzy ludzie.
Piszę na tym portalu pierwszy raz, ale czytuję go od dłuższego czasu. Mam taki oto problem, z którym nie wiem jak mam się zmierzyć i oczekuję jakichś sensownych porad, jak tego byka wziąć za rogi.

Od kilku miesięcy mieszkam - oficjalnie - w pewnej wsi na kresach południowo-wschodnich - górska miejscowość uzdrowiskowa.
Moje dzieci posyłam do miejscowego ośrodka szkolno-przedszkolnego i...
Pani dyrektor tej placówki nie bierze pod uwagę mniejszości wyznaniowych.
Najbardziej bulwersującą dla mnie sprawą jest fakt, że ogłoszenie o rozpoczęciu roku szkolnego zostało opublikowane przez miejscowego księdza proboszcza z ambony miejscowego kościoła, podczas gdy na drzwiach szkoły nie uświadczył żadnej kartki.

Oczywiście lekcje religii w szkole są tak ułożone, że dzieci muszą mieć tzw 'okienko', a nie jak to było w założeniach - na początku, albo na końcu zajęć.

Jestem osobą nieaktywną religijnie - w sensie przynależności do jakiejkolwiek organizacji religijnej - i nie rozumiem takiego postępowania. Dodam tylko, że miejscowa społeczność jest wielowyznaniowa i wielokulturowa - masa tutaj prawosławnych, świadków jehowy, buddystów, a także innych 'protestantów', a szanowna pani dyrektor nie raczy tego faktu zauważać i zachowuje się jakby chciała wszystkich 'innych' pozbawić pewnych praw.

Co można w takiej sytuacji zrobić - bo uważam ją za wysoce nienormalną , chyba że się mylę i tak ma być, a ja nie mam tu żadnych praw...???

Do kogo uderzać w pierwszej, a do..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-02-2012asmodaimasaż wątroby
A co tam pomyślałem sobie zima pełna gębą w pracy dostałem absurdalną umowę na 6 dni, ale jakoś tak www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ.
I tak mnie sztuka zainteresowała, tzn jej historia
www.youtube.com/watch?v=1jEljvNMlZ8
Jak macie coś na masaż wątroby to wrzućcie

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
06-02-2012KoraszewskiObrażony przedmiot kultu
W świątecznej "Wyborczej" ksiądz Andrzej Draguła występuje w szranki w obronie artykułu 196. Polemizując z artykułem Zbigniewa Mikołejki ("Młot na Dodę i wolność słowa") Draguła stwierdza, że Mikołejko "nie rozumie zakresu art. 196 kodeksu karnego. "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej...." cytuje ksiądz rzeczony artykuł w całości, najwyraźniej nie rozumiejąc, jak śmieszne i warte krytyki jest to prawo. Obraza jest zawsze subiektywna i tym samym ustawodawca stworzył potworka, prawo którego w żaden sposób nie da się egzekwować (z braku rzetelnej definicji to samo działanie raz jest przestępstwem raz nie jest), które stwarza okazję do dowolnych interpretacji i niekończących się nadużyć i które tolerancji w żaden sposób nie sprzyja, zgoła przeciwnie. Słowa Dody powtarzane były tysiące razy, ale tylko Doda staje przed sądem. Powtarzałem je sam i domagam się, aby nas wszystkich sprawiedliwie osądzić.
Mało tego głupstwa. Spójrzmy na określenie "przedmiot kultu". Istnieje kult fallusa. Fallus jest przedmiotem kultu, czci, fallusa się całuje, uważany jest za świętość. Obrażanie fallusa powinno być karalne. "Nie chodzi o przedmiot, lecz o osoby i wartości, które fallus symbolizuje" - moglibyśmy strawestować słowa księdza Draguły zmieniając zaledwie jedno słowo.
Kult jak kult, nie widzę różnicy między biblią i fallusem, gdyż czcić można wszystko.
Zły obyczaj obrażania się, złe prawo, kiepska obrona złego prawa, proszę pana księdza.
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 110 (przedawniony)
06-02-2012DEMONICONINDECT
O ACTA już sporo się na forum rozmawiało ...
Komentarze zróżnicowane, aczkolwiek większość negatywna ...

Ja osobiście uważam, że ACTA jest tylko częścią większej całości dającej nam maksymalne "bezpieczeństwo". Zamknąć w jakimś rodzaju klatki, abym nic złego nie mógł zrobić i jeszcze nazwać to najprawdziwszą wolnością. Czuję się idiotą, za którego ktoś może wiedzieć, co jest dla niego lepsze, etyczne. Etyka ludzi tworzy, czy ludzie "wytwarzają" etykę? Jest oczywiście jakaś część pierwszego i drugiego, te dwie drogi się przenikają. Problemem jest proporcja jednego względem drugiego. Jeśli żona wymusza na sąsiedzie (przyjmijmy, że siedzi w domu jako bezrobotny) śledzenie mnie za jakiś zarobiony przeze mnie banknot, kiedy z domu wychodzę, bo przecież mnie kocha i nie chce dopuścić do sytuacji zrobienia czegoś "złego". Dostanie "cynk", będzie interweniować. Tu bym myślał o rozwodzie.
W świecie politycznym coś się dzieje, czyżby aktualny system upadał, więc trzeba go utrzymać za wszelką cenę.

Istnieje także inny ciekawy projekt: INDECT.
A tu o nim:
www.indect-project.eu/front-page
pl.wikipedia.org/wiki/INDECT

Teorii spiskowych oczywiście nie brakuje.

Cóż o tym szanowni Forumowicze sądzicie?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
05-02-2012Piękny LoloDzień Pamięci
   
Dziś jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

P.S. W wiadomościach głównych o 20-tej w jednej ze stacji telewizji niemieckiej podano wiadomość, że większość młodego pokolenia Niemców nie kojarzy z niczym słowa Auschwitz.
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
05-02-2012MatesssHigh Live
Władza w Polsce nadal nie przestaje zadziwiać. Rząd chce podwyższyć wiek emerytalny który obecnie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn do 67 lat dla obu płci.
Zważywszy na fakt że przeciętny polak żyje ok. 75 lat daje mi ( oczywiście w przybliżeniu) przeżycie 8 złotych lat. Tak to kolejna metoda na wyciskanie z obywatela każdej złotówki każdego grosza do państwowego skarbca w celu „załatania dziury budżetowej”. A skoro pieniądze już są to może tak laptopy rządowe wymienić na nowsze bo te roczne to już takie brzydkie i nie modne, zróbmy glosowanie Panie Jarosławie Panie Donaldzie kto jest za.. ?
Niestety ale taki o to los może spotkać nasze pieniądze które zabiera nam państwo w nadziei na lepsze jutro. A czy możecie wyobrazić sobie Panią w wieku 64 lat na kasie w dużym hipermarkecie? Tacy pracownicy będą zwalniani pod byle pretekstem (mobbing, czemu nie) a każda metoda na pozbycie się leciwego pracownika jest dobra, gdyż człowiek w tym wieku nie dorównuje sprawności fizycznej i umysłowej młodszego kompana. Emerytury mało, a leki trzeba kupić hmm może na „zeszycik” ech to nie zieleniak.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 98 (przedawniony)
03-02-2012Menel de LuxPiraci cumują przy bibliotekach
Biblioteki kojarzą się nam z oazami szeroko pojętej kultury.
Niestety okazują się być nielegalnymi.
Wyczerpują w 100% definicję pirata- złodzieja wartości intelektualnych, (cokolwiek to znaczy według korporacji).
To nie żart- nie chcąc uchodzić za barbarzyńców traktujących wybiórczo literę prawa, musimy zamknąć te siedliska zła i występku.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
31-01-2012MrHanzfullASG czyli strefa wolna od Bozi
Witam wszystkich !

Wątek , który założyłem dotyczy ciekawej rozrywki jaką jest ASG (Airsoftguns ).

Moje pytanie brzmi czy ktoś z tego zacnego portalu uprawiania ten "sport". A jeśli tak to niech podzieli się co myśli o tym sposobie spędzania wolnego czasu z punktu widzenia racjonalisty i innego isty.

A dla zainteresowanych ASG trochę teorii

Airsoft jest alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od blisko 100 zł. Repliki mają realistyczny wygląd, a uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia, co tworzy dodatkowy klimat. Tekst został skopiowany z portalu Wmasg.pl

Airsoft gun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych zwykle w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę - airsoft. Tekst został skopiowany z portalu Wmasg.pl po więcej informacji wysyłam na portal wmasg

Jak to wygląda w praktyce. Świetnie ! Niektórzy napiszą , że to jest zabawa dla dzieciaków. I tutaj się grubo mylą . Na oficjalnych strzelankach czy na zlotach są zazwyczaj młodzi ludzie oraz "dojrzali". 15/16/17 latkowie Są raczej mniejszością . Te grupy wiekowe same sobie organizują "nieoficjalne strzelanki ". Oczywiście każdy airsoftowiec posiada wymaganą ochronę oczów są to porządne okulary, google lub maski.

Można również powiedzieć , że te spotkania są strefą wolną od Religii i innych tego typu rzeczy , co..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
31-01-2012michuZbawienie
Hej, zastanawiam się nad ZBAWIENIEM, co religia katolicka głosi...i szczerze mówiąc trudno mi to zrozumieć. Konkretem byłoby powiedzieć zwyczajnie, że Jezus przyszedł na świat, by kontynuować naukę ojca i ją rozszerzać, wyjaśniać.... Proszę, żeby wypowiadały się osoby które posiadają wiedzę na ten temat

Zbawienie jest stanem, w którym Bóg za sprawą Jezusa przywraca człowieka ze stanu grzechu i śmierci do stanu jedności ze sobą i życia wiecznego.(wikipedia)

To wcześniej jak było? Bóg stworzył człowieka, który nie był z nim w jedności? Stan grzechu i śmierci pozostał !

Zbawienie jest łaską. Oznacza to, że Bóg udziela zbawienia jako daru nie związanego z żadną zasługą. Jednak przyjęcie zbawienia zależne jest od wolnej woli człowieka i od łaski.(wikipedia)

Że co? Ja np chce! - wiele darów, i co?

Równocześnie Nowy Testament mówi o śmierci Jezusa jako odkupieniu. Jezus jest tym, który oddaje swe życie na okup za wielu - nie dlatego, że jest zobowiązany komukolwiek coś zapłacić, lecz dlatego, że w Nim objawia się oblicze Boga, który jest wierny swym obietnicom, Boga, który nie może nas zostawić w niewoli grzechu i śmierci. To Jezus jest prawdziwym Odkupicielem człowieka i historii, Tym, który uwalnia od grzechu, ukazuje miłość Boga troszczącego się o to, by żadne z Jego dzieci nie zginęło.(wikipedia)

Uwalnia od grzechu? to po co mamy chodzić do spowiedzi? Żadne dziecko nie zginęło?- a przed Jezusem kto odkupował ludzi? Po co miał odkupować? A wcześniej ludzie gineli? Po co oddaje..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
31-01-2012kulka_na_moleJeszcze o ACTA
Cytat:
Użytkownik serwisu Wykop.pl, masterbeam, dosłownie wykopał z historii wyszukiwarki Google oświadczenie rządowego Portalu Innowacji, opublikowane 20 grudnia ubiegłego roku, opisujące umowę ACTA jako sukces polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Z oświadczenia wynika to, że polski rząd chwali się doprowadzeniem do tego, że kraje Unii Europejskiej podpiszą w Tokio ową umowę. Sama publikacja miała tytuł "ACTA sukcesem polskiej prezydencji".

Jednakże już dziś, po tym jak opinia publiczna zaczęła wyrażać sprzeciw wobec ACTA, ten sam tekst brzmi inaczej. Z tytułu usunięto słowo "sukces", a brzmi on obecnie "ACTA a polska prezydencja". W pierwszym zdaniu pierwotnie napisano, że polska prezydencja może pochwalić się kolejnym sukcesem - czyli umową ACTA. Teraz to samo zdanie mówi o tym, że Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję w jej sprawie. (źródło)

Kupa śmiechu z przewagą kupy. Sikorki ćwierkają, że pan premier Tusk marzy o karierze wysokiego urzędnika UE, gdy już zakończy karierę w Polsce. Stąd to jego wychodzenie przed szereg unijny, te rewelacyjne pomysły dotyczące UE, to obecne odwracanie kota ogonem w sprawie ACTA. No cóż, bycie ambitnym, to nic złego.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)