 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 02-11-2011 | KORIUS | Nasza "Ekstraklasa" |
-Trochę piłki nożnej w wydaniu krajowym. Pewnego razu I lidze piłkarskiej zmieniono nazwę na „Ekstraklasa”. Pewnie chodziło o podniesienie poziomu rozgrywek i atrakcyjności meczów poprzez samą zmianę nazwy. Jak dla mnie poza nazwą nie zmieniło się nic, na lepsze przynajmniej. Natomiast to co mnie nieco irytuje to totalny galimatias jaki powstał w nomenklaturze związanej z rozgrywkami i całą historią polskiej piłki ligowej. Niemal w każdym wywiadzie, komentarzu, artykule dotyczącym rozgrywek, awansów i spadków drużyn, konieczne są dodatki przed reformą, po reformie, po zmianach. Jeśli dana drużyna była w I lidze spadała do drugiej, trzeba dodawać czy była to obecna I liga czy ekstraklasa i czy spadła do II ligi czy w zasadzie do pierwszej itd. do samego dołu. Niektórzy ratują zwięzłość swoich wypowiedzi mówiąc o poziomach lub klasach rozgrywek, najwyższa (ta ekstra), druga (czyli obecna I), trzecia (czyli II). To jak zamiast pięter używać pojęcia kondygnacji. Ale po co ten chaos? Przecież nazywając dowolnym określeniem I ligę (super, hiper, ekstra, mega, lux itd.) można było pozostawić w spokoju II, III i niższe ligi pod takimi nazwami jakie były. Z ekstraklasy spadałoby się do II ligi i święty spokój. Za proste?! -Skoro przy lidze jestem to jeszcze coś co na trybunach można przeczytać. Ogólnie chodzi o to aby grać i kibicować FAIR. Oczywiście popieram! Ale jak odczytać napis: „Grajmy Fair Play”, „Kibicujmy Fair Play”. To jakbym na boiskach.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 02-11-2011 | Wyrak | Przenieśmy książkę Szczuki na regał z ksiązkami dla młodzieży! |
Co myślicie o tej akcji. "Szczuka i Bratkowska napisały "Dużą książkę o aborcji", która trafiła na młodzieżowe półki w Empikach. Środowiska konserwatywne podniosły larum. Książkę przeniesiono do działu dla dorosłych. Teraz w sieci obrońcy publikacji znów chcą ją przenieść, bo "Empik się pomylił". Tymczasem na stronach www wspomnianej sieci sklepów wrze. Dlaczego? Bo, według Agnieszki Graff, nastolatka z lektury książki "dowie się, jak bardzo ją okłamywano na lekcjach religii". Petycję wymierzoną w Empik i książkę podpisało w sieci ponad 3 tys. osób. Z kolei w wydarzeniu publicznym przenoszenia książki na jej poprzednie miejsce na półkach udział zadeklarowało w ostatnich paru dniach ponad pół tysiąca osób (na Facebooku)." wiadomosci(*)sc-ks,1,4893266,wiadomosc.htmlJa na pewno przy każdym pobycie w empiku przeniosę książkę na jej miejsce w dziale dla młodzieży. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 02-11-2011 | ropuszka | Halloween- rytuał bez treści? |
Halloween dzisiaj na każdym kroku, nawet na chodniku kredą wypisane widziałam to hasło ozdobione odpowiednimi rysunkami. Święto to pcha się do Polski drzwiami i oknami, nie wiem jak Wy, ale ja jestem odporna na to dziwactwo. Kilka pytań związanych z tematem jednak kłębiło mi się po głowie, zatem po odpaleniu Internetu zaczęłam szukać na nie odpowiedzi. Po co to i dlaczego to święto? Wg niektórych stron podawane są dwa a nawet trzy źródła święta: 1-nieznane 2- celtycki obyczaj all hallows eve- zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zatem duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych, przebieranki miały na celu odstraszenie złych duchów 3- rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony) Jak widać przebieranie się miało głębszy sens, na pewno było atrakcyjne dla obserwatorów z zewnątrz i pewnie dlatego tak łatwo znalazło wielu naśladowców. Ale jaka jest dzisiaj wartość takiej zabawy? Dla mnie to karykatura obrządku niegdyś ważnego dla celtyckich czy innych ludów teraz odarta z pierwotnych wartości. Chyba że Ci co się przebierają wierzą, że duchy odganiają  Hmmmm, ale jeśli będąc zwykłym śmiertelnikiem można ducha przepędzić to po kie licho egzorcystów mamy? Dla mnie jest to rytuał bez treści, szoł i nic więcej. Żenada :S Dlaczego dynia? Wg legendy irlandzkiej, o niejakim Jacku - pijaku i włóczędze idzie to tak że bohater tej legendy namówił diabła, żeby wszedł na drzewo, następnie wyciął w korze pnia krzyż,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 02-11-2011 | młody banita | Actimel |
Własnie piłem Actimel do śniadania, gdy przypomniało mi się, że ktoś bodajże tu pisał iz jest to homeopatia. Nie szukając dłużej wpisałem w google "actimel" i znalazłem takie o to ciekawostki: migg.wordp(*)ie-czyli-kto-sie-boi-actimela/Ma ktoś większą wiedzę w temacie? Czy to prawda? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-10-2011 | Świnka Flejka | Czerwone żelki lukrecjowe |
Skoro to dział do pisania o wszystkim i o niczym, to napiszę o niczym... A konkretnie o czerwonych żelkach lukrecjowych, takich jak na małej fotce w tym artykule: www.twoj-l(*)cja-juz-w-porzadku-moj-zoladkuCzy ktoś wie, gdzie w naszym pięknym kraju można dostać taki bajer? Szukam tego od dłuższego czasu, ale nigdzie znaleźć nie mogę... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 31-10-2011 | KORIUS | Porcja "wiedzy" z Watykanu |
-Czego można się dowiedzieć z Programu I Polskiego Radia? Po prostu wstajesz i wiesz. Wiesz po co istnieje abonament. Kątem ucha podczas robienia kawy z serwisu "Radia Watykańskiego" można dowiedzieć się wreszcie skąd w niektórych ludziach bierze się "pogarda wobec wiary, biblii i wartości chrześcijańskich". Otóż z niewiedzy! Z nieznajomości pisma, z braku znajomości historii kultury europejskiej, braku wiedzy o "korzeniach" i znakomitych postawach ukształtowanych przez wieki chrześcijańskiej tradycji. Musi to chyba nieco dziwić tych, którzy im bardziej wgłębiają się w historię chrześcijaństwa, im więcej wiedzą o religii i "pismach", tym mniej sympatii zachowują dla tej ideologii. Ale to nie wszystko, to nie tylko brak wiedzy zarzucany jest niewierzącym, ale nadmierna emocjonalność i kierowanie się uczuciami. Czyli wierzący to stateczni erudyci, znający podstawy swojej wiary i religii, a ateiści to ignoranci nie panujący nad złymi emocjami. Teraz wszystko jasne, prawda?! Dla kogo więc jest artykuł o obrazie uczuć, może jednak dla mnie?! -Popatrzmy siostry bracia i jak pięknie można odwrócić kota...ogonem  . Może kolejny raz przeczytajmy te biblijne, kretyńskie świętości i przestaniemy nimi gardzić, nabierzemy szacunku dla inkwizytorów i innych obłąkanych szkodników, których uczyniono świętymi i będziemy dumni z podbojów rycerzy z krzyżami na plecach. -No cóż, nic tak nie pobudza umysłu jak 100% łgarstwo z samego rana podane przez publiczne media, ustami zarozumiałego "dostojnika".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 31-10-2011 | muladen | Granice dobrego smaku |
Niedawno na forum ot tak pojawiło się parę dowcipów.Właściwie wszystkie dotyczyły mnie i tak: Mam syna z Zespołem Downa po jego urodzeniu kupiłem kałacha{a co stać mnie}i seriami po wszystkich opowiadających dowcipy o kalekach a on cholerny paskud się śmiał. Parę lat temu moja diagnoza-nowotwór po udanej jednej z najtrudniejszych operacji urologicznych {nie prostata znacznie gorzej}na marginesie lekarski majstersztyk, nabywam maczetę i tnę na przyjęciach wszystkich opowiadających dowcipy o chorych.Do kompletu w rodzinie był parkinson {siostra ojca}. A teraz zamiast na mszę zapraszam do śmiertelnie poważnej dyskusji Jak ja nie lubię pisać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 30-10-2011 | Hodża | Chrześcijańskie miłosierdzie kierowców |
Piszę ten wątek, bo już na tyle długo obserwuję ten rodzaj zachowania kierowców, że powziąłem uzasadnione podejrzenie iż jest to przejaw jakiejś poważnej znieczulicy społecznej wymieszanej z odrobiną chamstwa i braku szacunku dla dzieci. Wczoraj przeprowadziłem przez jezdnię w swoim miasteczku malca. Obserwowałem go przez okno i po dziesięciu minutach, kiedy tak stał na krawędzi przejścia dla pieszych się ulitowałem i poszedłem, zatrzymałem ruch i go przeprowadziłem. Latem tego roku przez kilkanaście minut obserwowałem inne dziecko, stojące na tym samym przejściu w strugach tropikalnej ulewy, którego wiatr o mało co nie obalił (trzymało parasolkę) a na domiar wszystkiego co jakiś czas było oblewane przez przejeżdżające samochody. Dziesiątki, a w końcu setki kierowców widziały oboje dzieci, bo były ubrane w jaskrawe kolory i nie ma mowy, by nie domyślali się, że chcą one przejść na drugą stronę jezdni. Gwoli sprawiedliwości dodam, że na terenie Krakowa kierowcy zachowują się z reguły bardzo kulturalnie i wielokrotnie obserwowałem w podobnych sytuacjach, jak się zatrzymywali widząc dziecko stojące przy przejściu. Najwyraźniej problem dotyczy mniejszych miast świętokrzyskich. Cóż - chrześcijaństwo w praktyce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 30-10-2011 | keram aktsu | Akwarium - walka z glonami |
Piszę ten wątek pod wpływem wypowiedzi kilku forumowiczów w tym wątku "Żarówka z wybielacza - ciekawostka". Niektórzy mają duży problem z glonami w swoich baniaczkach. Opiszę jak ja zwalczam glony, a właściwie nie mam z nimi żadnych problemów. Akwarium mam 6 lat. Przechodziłem ospę rybią, zmętnienie wody i oczywiście inwazję glonów. Przeczytałem chyba wszystko na temat zwalczania glonów. Żadna metoda nie dawała dobrych rezultatów. Z czasem wypracowałem własną metodę. Przede wszystkim właściwa obsada ryb. W akwarium musi być sporo ryb dennych, które żywią się pokarmem opadłym na dno. Po drugie, ślimaki. Najlepiej świderki. Przekopują podłoże zjadając resztki i wzruszają dno, zapobiegając tworzenie stref beztlenowych. Powoduje to lepszy rozrost roślin i brak butwiejących cząstek. Jednocześnie nie zjadają roślin i nie przenoszą żadnych chorób. Nie odmulam dna, co spowodowało powstanie swoistej gleby w podłożu. Nie dodaję żadnych środków w rodzaju planta gainer uzdatniających wodę. Rośliny czerpią minerały z podłoża. Odpowiednie oświetlenie w rytmie dwunastogodzinnym (zegar włącza). Podmieniam wodę raz w tygodniu, ale nie 1/3, a 1/2. Co drugą podmianę wsypuję do baniaka 1 łyżkę niejodowanej soli kamiennej (moje akwa to 130 litrów). Ryby karmię tylko pokarmem płatkowym firmy Tropicala. Są 4 rodzaje. Ja je wszystkie mieszam i taki podaję raz dziennie. Temperatura wody 27C. Od 4 lat nie mam glonów, żadnych chorób. Rybki są zdrowe i wesołe. W razie pytań, podpowiem co zrobić, by pozbyć.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 30-10-2011 | aspagnito | To prawda... szkodliwe, ale zawsze zostaje lewa ręka |
Mam taki oto dylemat. Nie uważam, żebym był zboczony, ale jestem bezgranicznie bujnięty w dwóch dziewczynach (obie to Afroamerykanki), w tym jednej transseksualistce MK. Jestem na tyle popaprany, aby wierzyć, że uda mi się im obu narobić dzieci. I tak... Art. 23. KC pozwala mi wierzyć w cokolwiek mi godziwego się tylko chce wierzyć w imię ratowania mojego dobrego imienia, ale już Konstytucja mówi, że bozia kazała, aby był jeden tatuś, jedna mamuś i najlepiej dwójka dzieci. Mi to nie w smak. Czy więc nie warto ująć w naszym genialnym prawodastwie (choć to pewnie stary problem), wszystkie dewiacje, zgodnie z któwymi nie wolno będzie tworzyć związków rodzinnych? Jak np. sado-masochizm, pedofilia, czy zoofilia, oraz inne udowodnione w zaciszu profesorskiego szkiełka i oka dewiacje? Może jestem i do bólu zdeprawowany, ale wk...wia mnie obecna regulacja prawna w tym temacie. Może i jestem niepoprawnym idealstą, ale uważam, że życie jest dla człowieka, a nie człowiek dla życia. Oczywiście w przeciągu ostatnich minut dopracowałem się rozwiązania lepszego, niż ludzkość całą połowę wieczności do tej pory. Małżeństwo to związek ludzi dorosłych, którego podstawą nie może być przemoc i gwałt. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |