Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
29-08-2024okraglydrugie zdziwienie
w Indiach w ubiegłym roku zmarło 500 000 hindusów z powodu sępów

ciekawostka, są sępy które latają na wysokości 11 000 m n.p.m. (taki w 1973 zderzył się z samolotem na wys 11,27 km)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-08-2024weggaaOjcze chrzestny, dlaczego Michael ożenił się z tą Sycylijką?
Nigdy nie rozumiałem tej części historii. Michael wyglądał na dość oddanego Kay. Jego rany ledwo się zagoiły, co oznacza, że ​​poślubił tę dziewczynę na bardzo wczesnym etapie wygnania. To też nie miało żadnego wpływu na fabułę. Nigdy o tym nie podnoszono.

Może ktoś zechce wyjaśnić, dlaczego Wielki Mikey poślubił tę dziewczynę nie wiadomo skąd? Jaki jest sens tej całej sekwencji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-08-2024bebanNie byłem gotowy na Mad Maxa 1
To dziki film. Po pierwsze, chodzi o nic i Gibson tak naprawdę nie jest tego częścią. Wtedy gang motocyklistów wydaje się siać spustoszenie. Potem staje się thrillerem ze strasznymi mężczyznami w lesie. A przez ostatnie dziesięć do piętnastu minut wydawało się, że George Miller chciał dokończyć ten cholerny film, więc po prostu pozwala Maxowi znaleźć i zabić ich wszystkich w kilku scenach, jedna po drugiej.

To naprawdę fajny film, jeśli mnie pytasz, podobał mi się. Ale cholera, nie byłem gotowy na to, jakie to dziwne, prawdopodobnie ze względów budżetowych. To wydaje się takie surowe i szorstkie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-08-2024SmugglerSmuggler a świat GIER FILMÓW POP KULTURY.
Wiecie skąd te wszystkie rzeczy się biorą?

Pozdrawia smuggler za krat psychiatryka.

Tata smugglera@
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-08-2024endymionPutas
Wczoraj wyszłem na miasto pożebrać... znaczy popodrywać trochę małolaty, i gonię je a one przede mną s********ją... i tak sobie pomyślałem na początku, że to przez ten zgrzyt, ale dotarło do mnie, że ja to nawet do takich brzydkich to bym nie podszedł... nie żeby ten ghosting był spowodowany przez brak napięcia między nami (jak twierdzi samiec alfa), ja po prostu nie chciałem z nimi gadać i to dlatego przede mną spierdalały, chociaż każda z nich marzyła o moim wielkim kutasie (ja się znam, nie jestem naiwny, bo mam doświadczenie w tym, że przede mną laski s********ją)... bo jak czegoś bardzo nie chcesz, to cały wszechświat pomaga ci w tym, żeby urobić żydca

no cóż, trzeba będzie wziąć jakąś prostytutkę z ogłoszenia i zapłacić jej, żeby zagrała dziewczynę z ulicy, to może coś więcej ludzie sypną groszem...

jeżeli chcesz mnie wesprzeć i dać jeść, to odwiedź naszą stronę i podziel się posiłkiem:
www.pajacyk.pl/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-08-2024scriba144Apel w trosce o ekosystem część 2
Wszelkie stworzenia są integralną częścią systemu duchowo-informacyjnego. Dlatego naszym prawem etycznym powszechnie obowiązującym jest troska o wszelkie stworzone, zwierzęta, rośliny etc... Które w systemie nie czynią destrukcji i żyją w symbiozie. Aby w systemie zachować równowagę, której brak doprowadzi do katastrofy, za którą na pewno poniesie się konsekwencje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-08-2024okraglyzdziwienie
zdziwienie, że nasz język jest bardziej podobny do j hinduskiego (sanskrytu) niż do j naszego sąsiada, czyli niemieckiego.


sanskryt, język literacki starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii, dzisiaj stale używany w ceremoniach religijnych hinduizmu, także istnieją niewielkie grupy osób deklarujące go jako ich jedyny język ojczysty Jest uznawany za jeden z 13 konstytucyjnych języków Republiki Indii
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-08-2024e1rissNajgorsze portrety prawdziwej osoby w kinie
Zastanawiałem się nad Żelaznym Szponem, który wydał mi się świetny, pomijając aktora grającego Rica Flaira. Myślę, że można wyciągnąć z ulicy każdego, kto oglądał WCW lub WWF w latach 90. i wywrzeć na nim lepsze wrażenie. Jay Lethal byłby mniej irytujący. Wyciągnęło mnie z filmu. Kim są twoje niehonorowe wzmianki?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-08-2024okraglyigloo
na upały najlepsze jest igloo zbudowane jest z bloków 60 x 120 cm x 20 cm grubości Miejsce powstałe po wycięciu bloków jest lokacją, w którym budowane jest igloo. Po ukończeniu wejście jest zasłaniane, a w środku rozpala się lampę. Ogrzane powietrze zaczyna topić powierzchnię bloków śniegowych, która szybko zamarza ponownie pod wpływem zimnego powietrza z zewnątrz. Dzięki takiemu postępowaniu każdy blok śniegu jest mocno „cementowany” na swoim miejscu, a jego wewnętrzna powierzchnia zamienia się w lód. Procedurę powtarza się aż „dom ze śniegu” zmieni w „dom z lodu” (na dachu igloo może stanąć niedźwiedź polarny, nie powodując jego zawalenia) Można też usunąć kawałek ściany w celu „rozbudowy”
Igloo ma okno na szczycie lodowej konstrukcji (z przezroczystego kawalka lodu lub pęcherza foki) w czasie nocy polarnej jedyne światło pochodzi od gwiazd i księżyca, a w czasie dnia polarnego słońce jest ciągle w zenicie.

Jaka temperatura panuje w Igloo?
Temperatura powietrza w obszarach podbiegunowych może spaść do - 40°C! w domku z lodu, gdy za ogrzewanie służy ciepło ciała i „lampa” z foczym tłuszczem?
od +2°C aż do +18 °C! Igloo mimo swych niewielkich rozmiarów podzielone jest na części, które moglibyśmy nazwać „gospodarczą” (gdzie emperatura wynosi kilka stopni powyżej zera) i „wypoczynkową” lub „sypialnią” (w niej temperatura jest już całkiem komfortowa i wynosi między 16° a 18°C)...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
16-08-2024okraglysymetria jest boska
symetria jest boska, wszechswiat jest symetryczny, słońce, ziemia jest symetryczna, raj był symetryczny, człowiek jest symetryczny, wszystko jest symetryczne, takie tez powinno byc nasze życie spoleczne Niestety są kulczyki zarabiające 1 000 000zł/godz i jego pracownicy 3 zł/godz
W raju wszyscy mieli tak samo, czy wiecie że wszechświat jest symetryczny i jednorodny do 0.0001%, tak też było w raju, symetria jest boska

niesymetria w kierunku antyludzkiego liberalizmu powoduje że cały nasz statek, Polska, jest wykrzywiony na liberalną burtę i napędy sa niesymetryczne, a więc nieracjonalne i niesprawiedliwe, co powoduje, że pływamy w kółko, tracąc ogrom energi i przy wiekszej fali (np wojna) zostaniemy zatopieni Dla zachowania symetrii musi byc u nas, na naszym statku (Polska) dużo więcej socjalizmu, komunizmu, wtedy wystartujemy i będziemy płynęli lekko, szybko i prosto.

nas ludzi charakteryzuje rozkład normalny, symetria jest boska, pl.wikipedia.org/wiki/Rozkład_normalny
a więc bogactwo też powinno miec taki wykres, czemu jest odwrotnie, patoelity zgarniaja 80% majątku
a może symetria nie jest boska?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)