 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 18-11-2022 | romaro | Co musisz wiedzieć o Katarze |
Wywiad z Polakiem mieszkającym w Katarze, właścicielem spółki, która rekrutuje pracowników do branży hotelarskiej. Aby nie przekroczyć 6000 znaków zamieszczam wersję przeredagowaną i nieco skróconą
Praca w Katarze jest normowana, niezbyt ciężka i dobrze płatna. Sprowadza głównie Polaków, Ukraińców. 3 tysiące riali katarskich (3700 złotych), plus napiwki zwykle przekraczające wartość wynagrodzenia. Szef kuchni od jednego do kilku tysięcy dolarów, menedżer całego hotelu od kilku do kilkunastu tysięcy. Kobiety w Katarze nie muszą chodzić w burkach, Powinny zasłaniać włosy i nogi, szczególnie powyżej kolan. Ale pole do żonglowania kolorami, dodatkami, biżuterią, makijażem jest szerokie. Mężczyźni dżinsy, koszula, marynarka, lecz większość wybiera tradycyjne stroje. Bo to się wiąże z dumą. W przestrzeni publicznej krzyża nie uświadczysz, ale krzyżyk wiszący na szyi nie drażni. Ceny podstawowych produktów są na poziomie polskim, a teraz, przy europejskiej inflacji, nawet niższe. Z tym że ekonomia Kataru jest dwusektorowa. Świat bogaczy, czyli tych 300 tysięcy, oni kupują wyłącznie w sklepach luksusowych. Platynowe lub srebrne rolexy - nie złote, bo katarscy mężczyźni złota nie noszą, ono jest dla kobiet. Ubrania od Armaniego, torebki od Louis Vuittona. Samochody od porsche i mercedesa wzwyż, dla rodziny land cruiser, przy czym te luksusowe marki są w Katarze tańsze niż w Polsce. Obywatel nie płaci podatków, żadnych rachunków za prąd, gaz albo wywóz śmieci - to gwarantuje rząd. A jak.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-11-2022 | MaxGolonko3 | Czym się różni asteroida od komety? |
Grafika: static01.n(*)Jumbo.jpg?quality=75&auto=webpW pasie asteroid między Marsem i Jowiszem znaleziono liczne obiekty, które teoretycznie nie powinny tam istnieć. Zawierają lód i mogą uwalniać otoczkę z materii - gazową lub pyłową - czyli mają cechę typową dla komety. Typowe komety nadlatują z peryferyjnych części Układu Słonecznego, a nie powinny orbitować w tak względnie ciepłym rejonie, bo wtedy już dawno ich lotne substancje powinny zostać utracone. Jednak są takie "dziwne" obiekty. Teraz wykryto kolejny: 2001 NL1. Ujawnia on obok siebie coś o wyglądzie warkocza komety. 'Istnienie tych asteroid-komet komplikuje umieszczenie tych zjawisk naturalnych w schludnych małych pudełkach'  Zdjęcie opisano: Teleskop Isaaca Newtona na Wyspach Kanaryjskich mógł wykryć charakterystyczne ślady komety w pasie asteroid. www.nytime(*)comet-asteroid-belt-space.htmlOdpowiadając wprost na tytułowe pytanie. No, chyba ... warkoczem. (w krajach anglojęzycznych: ogonem). Wspomnę, że bywa jeszcze koma czyli otoczka dookoła obiektu. Polska Wikipedia jakoś sobie z tym radzi. Asteroida to planetoida, a kometa to ciało, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 18-11-2022 | Tschosncovaty | Ku pamieci. |
17. listopada 2022. Pogłowie bydła w kraju nadwislanskim -2 sztuki  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-11-2022 | romaro | Oj tam, oj tam | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-11-2022 | MaxGolonko3 | Romaro i Julian |
Grafika o niesamowitej sytuacji na planszy Scrabble: pbs.twimg.(*)ML8t?format=jpg&name=4096x4096Romaro! Muszę Cię zmartwić! Nie jestem gejem (co tu dalej stanie się jasne) i mój znajomy gej co nie popiera najgłupszych, antynaukowych pomysłów Grodzkiej i Śmiszka (prawo do adopcji chłopca przez parę gejów) jest z krwi i kości, a nie dmuchany. Kontaktujemy się zwykle nie cieleśnie jak imputowałeś, lecz przez Skype. Powiem Ci coś jeszcze. Znam go od kilkunastu lat i zawsze się martwiłem, że może umrzeć na HIV/AIDS, ale z subtelnych sygnałów od niego wnioskuję, że nie zmienia partnerów, a ten jeden to światowej klasy naukowiec. Bardzo bym nie chciał stracić takiego znajomego (sic!). Z bliską osobą uprawiam rośliny na działce ogrodniczej, miejskiej. O powierzchni około 270 m.kw. Na tyłach działki mamy mały namiot foliowy z pomidorami i ogórkami. Pomidory z działki smakują inaczej, lepiej niż te ze sklepu. Różnica jest ogromna. Ostatnio kobieta, z którą uprawiamy działkę, zauważyła, że kwiaty sadzone w odległości do około 1 metra od szpaleru tui słabo rosną. Od wielkich tematów ekologicznych trudno uciec. Czyżby ocieplanie klimatu pomagało kolejnej roślinie inwazyjnej? Wielką pasją od kilku lat jest dla nas gra w Scrabble. Można grać w kilka osób ale my gramy we dwoje, z kobietą wspomnianą wyżej. Ostatnio aż trzy zaskakujące dla mnie słowa zaakceptował internetowy mechanizm sprawdzania (OSPS - wersja mobilna). Te słowa to: "am", "biz" i "sensy". Z tych sensy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-11-2022 | Kustra | Jak samopoczucie? |
Jak czują się członkowie ludu nadwiślańskiego, jako mordercy 6000000 niewinnych istnień ludzkich? W końcu tysiące niezależnych artykułów z całego świata nie mogą kłamać. Możecie spać z czystym sumieniem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 12-11-2022 | romaro | Kącik Farmera |
pytania i postulaty Farmera:"Śmieszny" porownujesz z psami? Które to nie p*****l jest adersowane bezpośrednio? Jesteś idiota kretynem czy kim? Opanuj się bo chętnie racjonalistka nazwała innych psami. HIPOKRYTO. i niezamiexaj tego forum żałosnymi tematami jak literówka w stacji. Uwagi krytyczne należą się chętnie racjonalistce HIPOKRTO. Ale musiałbyś zagłebic się w tekst tematu ktory wstawiłes. Załóż sobie bloga. Nie jestes z chętnie racjonalistką u siebie . Jak ci się podoba jej rynsztok to prywatnie sobie pisać. Czy to miejsce będzie odpowiednim dla twoich elokwentnych wypowiedzi? Może w dziale "Nauka" bardziej by ci odpowiadało? Choć to twoją sztukę tu zaprezentowałem, przyznasz, że do działu "Kultura" nie nadaje się to. A może się mylę? Gdyby ktoś pytał - a dlaczego nie w dziale "Sprawy portalu"? Wyznam szczerze - obecnemu kapo, aspirującemu do roli moderatora, nie będę składał skarg. To chyba zrozumiałe. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-11-2022 | okragly | w stepie szerokim |
jesteśmy dziećmi stepów znad morza Kaspijskiego, stamtąd nasz ród, dlatego tak nam w dzieciństwie podobały się filmy przygodowe o Indianach prerii, tak wyglądał raj. (step=preria) Na stepach Ukrainy powstał czarnoziem, tak jak na preri, 9m. Czarnoziem powstaje z trawy i pasących się na niej przeżuwaczy np bizony (ich odchodów) Potega Ameryki powstała na czarnoziemie preri, dziś te ziemie (kiedyś 9m czarnoziemu) są jałowe, jak będzie z ukraińskim czarnoziemem, może to o niego się biją patoelity? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-11-2022 | MaxGolonko3 | Co gorsze - olej czy węgiel? |
Grafika bardzo istotna (samolotowo-odlotowa): pbs.twimg.(*)XgAIV52S?format=jpg&name=largeDaję to Wam pro publico bono. Kopiujcie na wsze komputery i publikujcie w necie jak swoje: Widać że coraz więcej samolotów lata, spalając gigantyczne ilości paliw kopalnych. Jest to drugie, obok chińskiego spalania węgla, skandaliczne zjawisko i USA,NATO,UE powinny ostro wpłynąć na ich zmniejszenie bo zabiją nas emisje siarkowodoru z przegrzanych oceanów wg nauki Siema = You can see that more and more planes fly,burning enormous amounts of fossil fuels. This is the second,next to the Chinese coal combustion,a scandalous phenomenon and the USA,NATO,EU should sharply reduce them because hydrogen sulfide emissions from overheated oceans kill us. Yo
|
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |