 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 16-08-2016 | VonM | Co tak naprawdę rozumiemy pod słowem "lewak"? |
Słynny lewak stał się już dawno młotem do okładania przeciwników politycznych, większość z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy co ten termin - w zbiorowej podświadomości - oznacza. I moim zdaniem ma to niewiele wspólnego z lewicowymi poglądami ogółem, a polega na wybieraniu niektórych ich elementów i dorabianiu do tego całej masy treści bezideowych. Tak więc można zauważyć, że tym wszystkim co łączy postulaty nazywane lewackimi jest jest przekonanie, że brak odpowiedzialności to postępowość. I przykłady
Nie potrafię odpowiedzialnie uprawiać seksu - więc prawo do aborcji na życzenie uznam za postępowe Nie potrafię odpowiedzialnie poruszać się rowerem po drogach - więc postulat budowy dróg rowerowych specjalnej troski uznam za postępowy Nie potrafię być odpowiedzialnym obywatelem - więc patriotyzm uznam za przeżytek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 06-08-2016 | Curtiss Helldiver | Samochody autonomiczne |
Tesla, Google Car - to tylko najbardziej znane przykłady samochodów autonomicznych czyli takich, które częściowo lub całkowicie przejmują rolę człowieka w prowadzeniu samochodu. Wielu producentów wprowadziło lub zamierza wprowadzić mniejszą lub większą autonomię samochodu. Pojawiły się już pierwsze problemy: samochód Tesla wjechał pod naczepę ciężarówki, bo ocenił, że jej biel oznacza brak przeszkód na drodze, kierowca zginął. Google Car zderzył się z autobusem miejskim, bo kierował się przepisami i nie uwzględnił, że kierowca autobusu może wymusić pierwszeństwo. Pojawiają się pytania natury moralnej. Jak zaprogramować samochód na sytuację, gdy trzeba będzie dokonać wyboru czy zadziałać tak, aby usiłować ratować życie np. kierowcy/pasażera? samochodu autonomicznego, czy raczej osobę/osoby w innym aucie? ( Dylemat wagonika). A może samochód będzie szacował prawdopodobieństwa uratowania osób? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 06-08-2016 | Arminius | Jedna wątpliwość |
Forumowiczka "chętnie racjonalistka" zamieściła wątek pt. "Dwa niewygodne pytania w którym przedstawiła problem obrzezania kobiet i wykorzystywania seksulanego mężczyzn - sugerując, iż wykorzystywanie seksulane mężczyzn jest mniej obciążające w porównaniu z cyrkumcyzją kobiet. Pomijając już wątpliwości związane z taką tezą - bo przecież jest to typowa sytuacja z deszczu pod rynnę - razi tendencyjność w przedstawieniu tych dwóch sytuacji, mająca w moim mniemaniu konotację feministyczną. Bo przecież cyrkumcyzja mężczyzn jest powszechniejsza niż kobiet - a mężczyzn też przecież boli gdy tną napletek i z z powodu tej traumy może dochodzić do szeregu powikłań w zakresie zdrowia, także psychicznego. Odwróćmy więc sytuację, czyli jak dziewczynkę molestują - to w zasadzie jest to hetka z pętelką, jak chłopca poddają cyrkumcyzji - jest wielki dramat i konsekwencje na całe życie. Przy takiej formule wypada wyjaśnic, iż w USA ma barbarzyńska i powszechna praktyka cięcia napletka - rzekomo z powodów higienicznych - zaraz po urodzeniu się dziecka - z czego wynikałoby, iż mamy tam wielomilionowe rzesze mężczyzn z całkowicie pokancerowaną psychiką, co chyba - przy całej krytyce na ją Amerykanie ewentualnie zasługują i przy jednoznacznym potępieniu jednej i drugiej cyrkumcyzji - chyba nie jest prawdą.
"the World Health Organization (WHO) estimated that globally one-third of males aged 15 years and over are circumcised, with almost 70% of those being Muslims."
"In 2011, circumcision was one.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 02-08-2016 | Curtiss Helldiver | Windows - czyszczenie systemu |
Na rynku jest wiele aplikacji do czyszczenia systemu Windows z niepotrzebnych plików i wpisów w rejestrze. Poniżej zrzuty ekranu kilku takich aplikacji:     Jako przeciętny użytkownik nie mam pojęcia, która z tych aplikacji jest godna zaufania. Co gorsza nie każda z nich pozwala zobaczyć co naprawdę chce usunąć. Kiedyś użyłem aplikacji, która tak mi wyczyściła system, że musiałem skorzystać z funkcji przywracania systemu. Co ciekawe, żadna ze znanych mi aplikacji tego typu nie potrafi rozpoznać, że foldery TEMP i TMP zostały ustawione w innym miejscu niż domyślne. U mnie są one umieszczone na HDD, bo system zainstalowałem na dysku SSD:  Niektórzy uważają, żeby trzymać się z dala od takich aplikacji. Ja jestem zdania, że niekoniecznie, bo np. system Windows zostawia na dysku pliki poprawek po ich zainstalowaniu, co nie ma żadnego sensu, gdy system działa OK, a zajmowane jest niepotrzebnie miejsce na dysku. Macie zdanie w tej kwestii? Tylko proszę nie pisać o linuksie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-07-2016 | Curtiss Helldiver | javascript |
Poszukując firmy montującej żaluzje/rolety okienne trafiłem na stronę jednego z takich usługodawców. Jako że używam dodatku NoScript do Cyberfoxa (Firefox 64-bit), więc najpierw ujrzałem coś takiego: [Załącznik]Po odblokowaniu javascript na stronie pokazało się coś innego: [Załącznik]No i dupa... zniknęła  Nie mam pojęcia o działaniu javascript, może znajdzie się tu ktoś, kto mi wytłumaczy o co chodzi z tymi dwiema wersjami strony? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 29-07-2016 | Ramirez | Czarny jak Murzyn |
Otóż w dyskusjach z chętną racjonalistką wyłoniła się w pewnym momencie kwestia czy syn Murzyna i białej kobiety to mulat czy Mulat? Podobno jest reguła, że nazwy ras (ludzkich) pisze się dużą literą. Ale z kolei chętna zwróciła uwagę, że biały, w sensie człowiek rasy białej, pisze się małą literą. Więc jej odpowiedziałem: "Tyle tylko, że biały lub czarny to nie nazwy ras ale kolorów. Przecież można napisać , że do sklepu wszedł czarny Murzyn. I nie będzie to pleonazm, bo są Murzyni mniej lub bardziej czarni. Ale czy można byłoby napisać że do sklepu wszedł biały Biały lub czarny Biały, bo się opalił na słońcu? Wtedy rzeczywiście mają sens słowa Prezesa, że nikt go nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe. Ale czarną robotę wykonać może za kogoś murzyn, czyli "człowiek anonimowo wykonujący pracę za kogoś". Jedno jest niewątpliwe, że o prawdziwym Murzynie zawsze piszemy Murzyn, tak jak i o Murzynce - Murzynka. Nawet i o małym ślicznym Murzynku piszemy Murzynek: "Lecz mama kocha swojego synka, Bo dobry chłopak z tego Murzynka." (Tuwim, jakby kto nie wiedział. Ale czy Tuwim był żydem czy Żydem?) Nie wiem więc o co się Murzyni obrażają, skoro piszemy o nich dużą literą. Z kolei czy Mulat to jakaś rasa? To mieszaniec, za przeproszeniem. W ogóle wszystko to jest okropnie pomieszane. Żyd czy żyd? Arab, ale arab (koń rasy arabskiej). Definicja słowa rasa wedle słownika to «grupa ludzi wyróżniających się określonym zespołem cech przekazywanych dziedzicznie»... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 15-07-2016 | Mariusz Agnosiewicz | Wygraliśmy mistrzostwa! |
Nie wygraliśmy Euro, lecz wygraliśmy Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce! Po raz pierwszy w ponad ośmiodekadowej historii mistrzostw Polacy zdobyli najwięcej złotych medali, wyprzedzając Niemców i Brytyjczyków. W tegorocznych zawodach w Amsterdamie brała udział rekordowa liczba lekkoatletów: 1469 reprezentujących 51 krajów. Złote medale dla Polski zdobyli: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Robert Sobera (skok o tyczce), Angelika Cichocka (1500 metrów). Wydarzenie to jest niezwykle ważne z 2 powodów: 1. Wygraliśmy lekkoatletykę, kiedy zaczęto poważnie ścigać doping 2. Wygraliśmy europejską Królową Sportu. Choć w dzisiejszym świecie Zachodu najpopularniejszym sportem jest piłka nożna, to jednak rdzennie europejskim sportem jest historycznie lekkoatletyka, czyli jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu, której podstawowe konkurencje: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Piłka nożna nie jest rdzennie europejską dyscypliną. FIFA uznaje, że jej matecznikiem są starożytne Chiny. Dlaczego jednak współczesne Chiny zupełnie nie kojarzą się z piłką? Piłka wywodzi się z rozgrzewek wojskowych przed wojną. Towarzyszyła Chinom tysiąc lat na wczesnym etapie rozwoju, kiedy rozwinęła się chińska sztuka wojny, w okresie złotego wieku Chin piłka nożna zaczęła zanikać aż upadła. Obecny status.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-07-2016 | darkelectrofan87 | materiały o podswiadomości ale bez boga |
Witam, jestem tutaj nowy. Czy znacie może jakieś treści teksty wideo o naprawie podświadomości, czy mógłbym prosić o polskie albo angielskie ( w prostym języku). Jakoś udało mi się przesłuchać audiobooka „Joseph Murphy — Potęga Podświadomości” i od razu zauważyłem pozytywne efekty w radzeniu sobie ze stresem. Dodam, że lubię trochę psychoanalizę i a w książce jest napisane zęby nie wywalać negatywnych śmieci tylko w pewien sposób zastępować negatywne myśli pozytywnymi afirmacjami i teraz czuję pewien konflikt interesu. Ps. w obecnej chwili nie stać mnie na zakup książek | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 04-07-2016 | Curtiss Helldiver | + Janina Paradowska |
Dziś rano pojawiła się wiadomość o śmierci Janiny Paradowskiej, długoletniej dziennikarki tygodnika "Polityka" i prowadzącej poranne audycje w radio TOK FM. Osobiście wolałem czytać jej teksty w "Polityce" niż słuchać jej w TOK FM. Irytowało mnie, że absolwentka polonistyki nagminnie używa sformułowania "dlatego bo", że dziennikarka radiowa zapada w jakiś tumor powtarzając po kilka razy to samo np. "a w dzisiejszej Gazecie, w dzisiejszej Gazecie, mmm, w dzisiejszej Gazecie", wkurzało mnie jest wtrącanie się w wypowiedzi zaproszonych gości, nie potrafiła przestać gadać, aż nie skończyła swojej wypowiedzi, mimo iż gość próbował się wypowiedzieć. Wszystko to było cholernie irytujące, ale słuchałem jej audycji, bo zależało mi na poznaniu zdania zaproszonych gości. Niestety nie pamiętam, aby pośród nich byli politycy inni niż z PO albo zwolennicy PO, może czasem trafił się np. Leszek Miller. Tak więc jako o dziennikarce radiowej nie miałem o pani Paradowskiej dobrego zdania. To co się jednak dzieje na różnych forach, to przegięcie. Pani Paradowska nazywana jest "ubeckim śmieciem", "Żydówą Salcie, która dobrze, że wreszcie zdechła" itd itp. Kolejne przejawy "dobrej zmiany" zarządzonej przez Prezesa Polski, który oficjalnie jest przeciwnikiem antysemityzmu, ale równie oficjalnie bije pokłony przed Ojcem Dyrektorem, którego media są bodajże największym źródłem antysemityzmu w Polsce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 03-07-2016 | Curtiss Helldiver | Recycling zapalniczek |
Pod koniec lat '80 i na początku lat '90 popularne było "nabijanie" zapalniczek na bazarkach w punktach, gdzie sprzedawano papierosy. Obecnie taka usługa już zanikła, najwyraźniej przestała być opłacalna. Nadal w użytku są zapalniczki, które po wyczerpaniu gazu lub zużyciu "kamienia" są po prostu wyrzucane do śmieci, bo nie pasują do żadnej kategorii produktów poddawanych recyclingowi. W ten sposób prawdopodobnie marnują się tony aluminium i tworzyw sztucznych, no chyba że zapalniczki są przetwarzane przez firmy odzyskujące surowce wtórne. Z tego co wiem zapalniczki należy wrzucać do tzw. śmieci zmieszanych, a więc tam, gdzie możemy wrzucić skórkę banana czy resztki z obiadu - to mocno bez sensu. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |