 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 23-06-2012 | Selanos | Dywersja, cel - fronda |
Przeglądałem gazeta.pl, zauważyłem, że jest tam całe mnóstwo osób, które mają poglądy rodem z frondy, gazety polskiej i niezależna.pl. Widać to w komentarzach, rozdawaniu minusów, narzekaniu na gazetę wyborczą w typowo PiSowski sposób, generalnie długo by wymieniać. Natomiast na frondzie i niezaleznej, inna opinia niż potakiwanie to prawdziwa rzadkość. Pomyślałem, pewnie kasują! Spróbowałem się nie zgodzić. Napisałem komentarz. Czekałem, czekałem, już straciłem nadzieję, a tu nagle... pojawiło się!
Czy nie powinniśmy częściej tam wpadać i komentować? Tysiąca frondowiczów pewnie to nie przekona, nie przekona tak bardzo, że aż w grzeczny sposób odpiszą "spiep***j dziadu!", ale może znajdzie się chociaż jedna osoba na tysiąc którą uda się skłonić do myślenia? Może nawet do krytycznego myślenia, to byłby prawdziwy sukces.
Ja w każdym razie spróbuję, mam nadzieję, że nie zmarnuję czasu.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 22-06-2012 | Huckleberry Finn | Krzysztof Jackowski - największy przegrany Euro 2012 |
Otóż ani Irlandia, ani Rosja, ani nawet Polska nie są największymi przegranymi Euro 2012. Największą porażkę zaliczył najlepszy tokarz spośród jasnowidzów i najlepszy jasnowidz spośród tokarzy - słynny Krzysztof Jackowski. Pewnie teraz będzie w najbliższym czasie chował się w piwnicy, ale, jak mawiał pewien pisarz, rękopisy nie płoną. calapolska(*)al_id=4fcb233ab564da487f000000www.se.pl/jackowski-o-euro-2012,165622/www.se.pl/(*)wygraja-z-czechami_263528.htmlOczywiście znowu się pomylił. Polska przegrała z Czechami. Może bym i współczuł temu perfidnemu oszustowi, bo czuję empatię, kiedy ktoś robi z siebie publicznie idiotę, ale ta szuja żyje z dawania nadziei rodzinom osób zaginionych, zarabia na rozpaczy zwykłych, prostych ludzi, których spotkała tragedia. A to niewyobrażalna podłość. W jednym z podlinkowanych tekstów pojawia się jeszcze jedna ciekawa przepowiednia: że zwycięzcą Euro 2012 będzie jakiś "mały kraj". Znając trafność talentu profetycznego naszego łysego tokarza można być pewnym, że wygrają Niemcy lub Francja. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 20-06-2012 | Legion | Petelicki ofiara, czy samobójca? |
wiadomosci(*)e-zyj,1,5162849,wiadomosc.htmlZastanawia mnie, jak można strzelić do siebie i mieć kilka ran postrzałowych? Czy to będzie kolejna zagadka, jak Blida, Papała i Lepper? Kto ewentualnie chciałby śmierci tych osób? Ci z lewa, czy z prawa? Wiem, że trochę przesadzam, ale ostatnio Petelicki za coś krytykował rząd, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś pomógł mu umrzeć. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 20-06-2012 | fiiś | religijność racjonalisty? |
Przyznam się, że coraz bardziej zastanawia mnie jak to się dzieje, że na forum, jakby nie było racjonalisty, tak potężną część wszystkich treści stanowią wątki religijne. Jest to dla mnie mocno niezrozumiałe.
Próbuję sobie to tłumaczyć sytuacją polityczną, że jest to może aktualnie tak gorący temat... Może jest to jakieś skrzywienie ateisty, żeby wciąż się odnosić do religii? - mało wiarygodne. Chyba tutaj nikogo nie trzeba przekonywać do sceptycyzmu wobec religii zatem misja krzewienia prawdy, jako powód raczej odpada.
Zastanawiają mnie dyskusje o chrzcie, grzechu pierworodnym, piekłach, Chrystusie umierającym na krzyżu, roztrząsanie słów papieży czy biskupów itp. Czyżby racjonaliści byli tak bardzo religijni? A może przeciwnie, chodzi o problem z wiarą, która w zderzeniu z racjonalizmem się rozpada, ale trudno się z niej wyzwolić i stąd ta potrzeba drążenia tego tematu?
Ciekaw jestem co o tym myślicie.
P.s. pobieżnie policzyłem, z dzisiejszych ok 50 wpisów, zaledwie 8 dotyczyło innej tematyki. Może dzień dzisiejszy pod tym względem wyjątkowy, ale mimo wszystko... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 69 (przedawniony) | | 17-06-2012 | Elka I Ponura | Niech mnie ktoś przytrzyma, bo Fronda znów pisze o ewolucji. |
Artykuł napisali. Z księdzem, wywiad taki. Tfu, nie, z zakonnikiem. Pani pyta, zakonnik babla o ewolucji. Kluczowy cytat: Cytat:Współcześnie ewolucjoniści używają pewnego wybiegu słownego, mówiąc, że człowiek i małpa mają wspólnego przodka. Sam Pius XII pisał o „żywej materii” jako możliwym przodku człowieka. Są to jednak tylko słowne zabawy, bo z założeń ewolucyjnych wynika, że owym „wspólnym przodkiem” w najlepszym razie byłaby małpa. (Mógłby być na przykład jakiś gad czy płaz, gdyby domniemane „linie ewolucyjne” rozdzieliły się dużo wcześniej). Wybieg słowny... wybieg słowny!!! Czy ta, pardon my french, banda niekompetentnych "autorów" w ogóle umie czytać? Czy oni w ogóle czytali cokolwiek naukowego na temat TE? Jak można mienić się naukowcem, twierdzić że napisało się coś naukowego (niby "odpowiedź na teorię ewolucjonizmu Darwina"), jeśli - ewidentnie - nie rozumie się podstawowych założeń tego, na co się niby odpowiada?! Co najgorsze, jeśli ja powiem, że jego teoria to czystej wody humbug, to on może mnie ciągać po sądach. Jeśli on publikuje te pseudo-naukowe wypociny, to ja się mogę najwyżej oburzyć do znajomych... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 15-06-2012 | mbrudka | Superpospolita znowu nadaje |
Wygląda na to, że na Superpospolitej znowu zaczęły pojawiać się satyry. Humor jest dość specyficzny, taki jak lubię, a niektóre kawałki mogą rozbawić zatwardziałych grzeszników z Racjonalisty. Polecam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 14-06-2012 | miesnyjez | Komik Carlin | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 11-06-2012 | Koraszewski | patrioryzm kopany i klękany |
W historii Polski doświadczenie Euro jest czymś nowym, nowymi były jednak również wizyty papieskie. Obydwa te zjawiska wyzwalają z jakiegoś powodu uczucia patriotyczne, chociaż sport to dobre widowisko, a religia to religia i z Patrią mają mało wspólnego. Wiele wskazuje na to, że na białoczerwone chorągiewki wygrywa patriotyzm kopany nad klękanym. Ciekawe, bo wygrywa również na farbę drukarską i więcej stron zadrukowano opiewając patriotyzm kopany niż patriotyzm klękany. Najciekawsze jest jednak połączenie i informacja, że Papież-Polak obronił karnego. Ciekawe jak potoczyłyby się rozgrywki Euro, gdyby Papież-Polak był ukrytym selekcjonerem? (Że też Dziwisz na to nie wpadł!) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 08-06-2012 | Menel de Lux | "Godne" upamiętnienie... |
Pamięć o katastrofie w Smoleńsku zobligowała księdza Czesława Calę z Kałkowa do oddania hołdu ofiarom w postaci pomnika prezydenckiego TU- 154. Replika ta, makieta w skali 1: 2,5 powstaje z datków parafian i pielgrzymów odwiedzających tamtejsze sanktuarium Bolesnej Królowej Polski. Całość monumentu budowanego z cegieł, stali i betonu zwieńczą naturalnej wielkości podobizny Marii i Lecha Kaczyńskich, oraz innych polskich dostojników, którzy dwa lata temu zginęli w katastrofie.  Całość już dziś prezentuje się okazale. Kształt i styl repliki przywołuje na myśl samochody z kreskówki "Flinstonowie". Ciekawe czy podobieństwo było zamierzone?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 08-06-2012 | darkside | Europa odzyskana |
1 czerwca 2012 skończył się w Europie nihilizm, czyli bezbożna cywilizacja śmierci. Dzięki bohaterskiej postawie jakiegoś tam Witolda, niech sie święci Jego imię, przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej z Otwocka. Prawdopodobnie kolejny przyszły święty-Polak. niezalezna(*)-czerwca-w-pe-zawieszono-krzyzCzy może ktoś wie, jakie są dalsze losy tego czegoś na ścianie? Wisi nadal? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |