Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-02-2023zeniu73Jak być dobrym i moralnym
Nasze dwa forumowe moralne kompasy 😂😂


youtu.be/rSaDla9v86A
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
09-02-2023Handzlik emKtoś kto psuje wam wszystko # szatan jak się bronić tworczo?
Wymyślam genialne rzeczy ale przy mnie nie działają?

Czy to jakas forma sterowania nami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
08-02-2023okragly rajek
Alysia, Tyler, Taya i Sean są w mikro rajskim związku z czwórką dzieci. Mężczyźni średnio co drugą noc zamieniają się łóżkami (ciekawe czemu nie kobiety) Kobiety zaszły w ciążę, nie chcą badać, kto ojcem. Nowonarodzeni chłopcy mają dwie mamy i dwóch ojców, bycie biologicznym rodzicem nie ma dla nich znaczenia.
mają też wsparcie wszystkich dziadków, a żyjąc w czworokącie stali się lepsi w komunikacji i mniej zazdrośni
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
07-02-2023DyktaFonPrawdziwy Rambo
Może kogoś zainteresuje? Trafiłem przypadkiem na taki filmik i wydaje mi się warty umieszczenia na tym forum. Co o tym sądzicie?
youtu.be/tecyHOCrboU
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-02-2023Pawelek19641964Proszę o pomoc
Postawa wyraża więcej niż tysiąc słów 🙏
Dołóż swoją złotówkę jeśli chcesz pomóc 🥺
Dzień dobry jestem Paweł mam 10 lat i od urodzenia choruję ,mam dziecięce porażenie mózgowe z powodu niedokrwienia.Zmagam się również z choroba genetyczną rybiej łuski z mutacja STSdel zlokalizowana na chromosomie X. 14grudnia 2022r odbyła się moja operacja na ścięgna Achillesa teraz czeka mnie długa rehabilitacja będę uczyć się na nowo chodzić,jestem też po operacji prawego ucha gdzie czeka mnie kolejny zabieg ponieważ nie mam błony bębenkowej.Jednak najgorszym problemem są torbiele pajęczynówki które mam w głowie i które rosną . Bardzo proszę o wsparcie dobrych ludzi ❤️ zrzutka.pl/rzgd8y

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
31-01-2023zeniu73Tyre Nichols
Jak myślicie, dlaczego w mediach nie ma takiej ekstasy na temat Tyre Nicholsa jaką widzieliśmy dla Georga Floyda? Tyre Nichols został zamordowany przez ewidentnie psychopatycznych policjantów.

Dlaczego nie ma akcji protestujących w Europie? Czemu nie ma marszów, demonstracji, celebrytów z transparentami justice for Tyre Nichols. Dlaczego nikt nie klęka i pokazuje współczucia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
30-01-2023zeniu73Lewozielonoczerwona religia
Wyobraź sobie, że masz 16letnia córkę.
Wiesz, że za godzinę wróci pociągiem ze szkoły.
Nagle dzwonek u drzwi i policja ci oznajmia, że córka nigdy już więcej nie wróci. Została zadźgana nożem (nowe detale mówią o "krojeniu").

Z mediów dowiadujesz się, że sprawcą jest bezpaństwowy Palestynczyk, który 6 dni temu był jeszcze w areszcie i jest tzw.notorycznym sprawcą .

Czy będziesz nazistą jeśli stwierdzisz, że niekontrolowany napływ migrantów musi być jakoś kontrolowany?

Czy lepiej nic nie mówić bo najmoralniejsi z moralnych ( których problem nie dotyka, bo siedzą sobie w miarę bezpiecznym kraju) zakrzyczą cię na śmierć i tym samym zasilą swoje moralne konto dodatkowymi punktami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
29-01-2023okraglyo czym on opowiada
o czy on opowiada?
że dzieci słuchają z otwartymi dziobami



on opowiada o raju,

raj to sztuka opowiadania, w opowiadanie wkładaliśmy wyobraźnię, decydowaliśmy o losach bohaterów, obserwując reakcje dzieci, byliśmy w stanie ich wyczuć i zdecydować, jaka narracja najlepsze. Nie treść najistotniejsza, ale emocje, atmosfera (ognisko, księżyc, gwiazdy) operując głosem, gestem, mimika, tańcem i śpiewem, historia "żyje" i wywołuje silne emocje, pobudza wyobraźnię i często zmienia nastawienie do świata. Historie opowiadane w raju były nasycone cudownością i magią.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
27-01-2023okraglyjak oni to robią
jak oni to robią, że prędkość wiatru nie jest limitem prędkości jachtów, bojerów. Większość żaglówek może osiągać 200 km / h, większe jachty regatowe do 400 km / h Prędkość kilka razy większa od prędkości wiatru to norma, czy to jest racjonalne?
a może racjonalizm jest głupi, ograniczający, jak każda religia?

Wynajęcie jachtu naszego, libków niedorozwojków boga, Kulczyka, to 2 mln $ na tydzień, jakbym popłyną tym jachtem, jego cała moc boska, spłynęłaby na mnie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-01-2023farmerTak dla odmiany
21 państw w dwa lata a nawet krócej ale to nie istotne choć był moment że chciałem by było to 21panstw w 21 miesięcy. Ostatecznie było chyba to 22 miesiace.

21 państw ale języków było więcej. Bo prócz tubylców spotykałem ludzi z państw w których nie byłem. Dodatkowo języki a właściwie akcenty regionalne jak choćby okolice Tyrolu.

Tak jak języki tak różnorodne są granice.
. Bo prócz oczywistych granic między państwami choć rejony Belgi Holandii NIEMIEC czy Francji potrafią mieć bardzo zatarte granice. Tak są jeszcze klasyczne granice państw będących członkami UE a nie będących w Schengen. A więc Rumunia i Bułgaria czy Grecja To wszystko sprawia że podróże po UE po jej zachodniej części tej starej a tej nowej to niebo a ziemia.


Polska jest gdzies po środku ale blizej jej do starej Europy niż do południa czy wschodu.
Oczywiście Szwajcaria Austria to inny świat.
Ale nie mamy czego się wstydzić.

Można narzekać że gdzieś tam leżą po lasach śmieci ale jest u nas czysto.
Często się narzeka na to jak jest w Polsce ale z mojej perspektywy nie wygląda to tak źle.

A jeśli jest, to jak by Polska wyglądała? Jak Bawaria?
Jak Piemont?


Tekst jak tekst pisany w czasie podgrzewania leczo czekając na prom do Szwecji.



1.Zastanawiam się czym jest doświadczenie życiowe.

2. Komu na co potrzebny jest patriotyzm we współczesnym świecie.
Czy jest on potrzebny głównie do prowadzenia biznesu handlu.


Gdyby nie charakterystyczne cechy jak granice czy języki to właściwie nie sposób..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)