Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 137 (przedawniony)
24-06-2010SmithNasi służbowi antysemici komentujący teksty o kozach i Makao
"Nasi służbowi antysemici komentujący teksty w "Racjonaliście", twierdzą uparcie, że kieruje nimi współczucie dla Arabów."[1]
Natomiast (tak w ramach wymiany grzeczności) służbowy islamofob racjonalisty, propaguje starą jak instytucja państwa propagandę podziału i zastraszenia:
"Obawiając się islamskich terrorystów, obawiając się obłąkanych rządów uzbrojonych w broń atomową, spróbujmy usłyszeć również inne głosy. Nie mówny również z pogardą o pasterzach kóz, bo to wydaje się najgłupsze co możemy zrobić."[1]
Nie chce mu się napisać nic na temat bijących w oczy przez zasłonę wspomnianej propagandy, głównych przyczyn ekstremizmu w miejsce propagowania efektów dysonansu poznawczego na temat cywilizowanego Zachodu, który jest cywilizowany przede wszystkim kosztem wyzysku terytoriów i ludności bynajmniej nie europejskiej.
W tym konkretnym przypadku zajmę się propagowaniem idei, że nie należy kierować się współczuciem do Arabów z powodu tego, że wygnani przez nas - cywilizowanych Europejczyków z naszej cywilizowanej Europy Żydzi osiedlili się i stosują terror wobec barbarzyńców na ich terytorium. Za to wypada pałać sympatią do syjonistów, szastających na lewo i prawo wyświechtanym już do stopnia tragikomedii antysemityzmem i fundamentalizmem islamskim oraz do prowadzonej przez nich polityki kłamstw i terroru bo w innym wypadku wspomniany, służbowy autor przyklei etykietkę upartych służbowych antysemitów. Natomiast mile widziane są nie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
23-06-2010liliacBrytyjskie pielęgniarki unikną grzesznego obnażania się
www.telegr(*)f-escape-NHS-hygiene-rule.html

Brytyjscy decydenci zdrowotni w trosce o poczucie wstydu i czystość duchową pielęgniarek muzułmańskich postanowili ulżyć im nieco w zakresie czystości fizycznej. Deklarują chęć zachowania równowagi pomiędzy środkami kontroli infekcji a wierzeniami wstydliwych pracowników systemu opieki zdrowotnej.

Ciekawam czy wolno poprosić o czystą, niewierzącą pielęgniarkę lub lekarkę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-06-2010Marek1952Kreska
Dawno , dawno temu - to nie bajka a historia , szlachciura był szanowany jeżeli stały za nim szable lub tzw kreski. Ponieważ w demokracji szlacheckiej to jego poplecznicy dawali poparcie żądnym władzy magnatom.
Czym to się skończyło ? Każdy wie. Nie pomogło nawet rozdarcie szat przez Rejtana.
Upadła więc demokracja szlachecka a narodziła się demokracja .............. Właśnie czyja demokracja ? Nie wiem jak jest " w świecie szerokim , którego nawet okiem sokolim nie zmierzysz ". Wiem jednak ,że u nas jest to demokracja dupków.
Dawną polską kreskę zastąpił dupek. Czy kreska różni się od dupka ?
Tylko brakiem szlachetnej krwi. Kreska szlachcic z czerwoną od gorzały pyskiem krzyczał nie pozwalam . Dupek klęcząc też nie pozwala by ktoś spoza kręgu Radia M miał coś do powiedzenia.
Była też jednak różnica ,szlachcic mógł krzyknąć nie pozwalam co rodziło skutek prawny . Obecny dupek jest w większości po maturze zreformowanej lub starej. Takiemu dupkowi nie wystarczy już szklanica . Wprawdzie może sobie krzyknąć nie pozwalam ale taki krzyk politycy mają w dupie. Polska magnateria polityczna też skończyła maturę + co najmniej jedną akademie 1 maja lub 11 listopada. Ich inwencja jest przez to większa. Oni dupkowi dają drugą Japonię , Irlandię lub ofiarowują każdą inną głupotę. Przecież Jacuś Kurski powiedział dupek wszystko kupi. W demokracji ważne jest opakowanie.
A opakowania mamy ładne. PZPR opakowała się w Sojusz Lewicy Demokratycznej. Komitet Wyborczy Solidarność zmienił więcej opakowań..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
22-06-2010rusophilKoreański Mundial
Ostatnio w mediach słyszy się o reprezentacji Korei Płn. na Mistrzostwach Świata. O tym, że jeśli nie zajmą wysokiej pozycji, to zostaną wywiezieni do obozów pracy, jak nasi dzadkowie przez sowietów i nazistów. Myślę, że drużyny innych państw też o tym wiedzą. Po strzeleniu pierwszego brazylijskiego gola (nawiasem mówąc niechcący) nie cieszono się tak bardzo.
Chciałbym wiedzieć na ile jest to prawda i jakie kroki są podejmowane, by piłkarze nie zostali zabici przez Kim Jong-il'a.
W mojej szkole na przykład napisaliśmy list do "wielkiego wodza", myślę jednak, że jeśli w ogóle coś odpisze, to zostaniemy zbyci tekstem typu "w naszym kraju nie ma takiego czegoś jak obozy koncentracyjne" lub inną niedorzecznością.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-06-2010MatixK....
Zachęcam do obejrzenia, aczkolwiek niewskazane osobom przewrażliwionym na kaleczenie języka polskiego. Dość stary temat, ale sami przyznajcie jakież to jest prawdziwe...

www.youtube.com/watch?v=7DyeVRtnHps
www.youtub(*)?v=0-7hJ5LyOmE&feature=related
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
20-06-2010Marek1952Przesłuchać Tuska
W związku z katastrofą pod Smoleńskiem prokuratura powinna przesłuchać premiera Donalda Tuska - uważa mecenas Stefan Hambura, reprezentujący syna Anny Walentynowicz. I zapowiada, że złoży w prokuraturze odpowiedni wniosek w tej sprawie.

Tak należy Tuska przesłuchać koniecznie na okoliczność.

1. Dlaczego Prezydent w kilka dni po oficjalnej uroczystości chciał zrobić w Katyniu trampolinę wyborczą.
2. Niech wyjaśni jak to się stało , że mgła spowiła lotnisko w dniu przylotu Prezydenta a nie Premiera.
3. Dlaczego pilot religijnego państwa odważył się w chwili katastrofy zawołać k***a a nie o Jezu.




Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
20-06-2010KarolGCi straszni hewimetalowcy :)
Wróciłem wczoraj z Warszawy, z koncertu "Wielkiej Czwórki Trash Metalu".
Pamiętam, jak w latach '80 i '90-tych uświadamiano mnie, że ta muzyka promuje satanizm i że wszyscy wykonawcy to sataniści.

Na koncert dojechałem spóźniony, więc ominął mnie występ Behemotha, ale zdążyłem na Anthrax.
Po godzinnym występie wokalista, powiedział to co mówi się zawsze, czyli: "Jesteście super itd" i dodał:
" God bless you all! "
Wow, nawrócił się?
Powtórzył to jeszcze ze dwa razy.
Potem grał Medadeth. Koncert mi się mniej podobał, Dave Mustain był mało rozmowny, ale na koniec nie zapomniał krzyknąć:
" Thank you. God bless you all "
Zacząłem, całkiem poważnie się zastanawiać, co powiedział Nergal z Behemotha Ktoś wie może?
Stawiam na "Dodzia bless you all"

PS.
Na szczęście Slayer wystąpił w tradycyjnym przebraniu (choć z akcentami footballowymi), co zmniejszyło mój dysonans poznawczy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-06-2010Łukasz RomanowiczPrawa emerytalne - pytanie.
Przyznam, że nie wiem gdzie i komu mógłbym zadać to pytanie. Przepraszam więc jeśli pisze nie tu gdzie trzeba. Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi:
1. Czy pracownik w chwili przejścia na emeryturę przestaje być pracownikiem danego zakładu? Chodzi mi o względy prawne. Czy ma jakiś związek prawny z zakładem pracy?
2. Czy emeryt traci świadczenia socjalne, takie jak dofinansowanie wypoczynku dla siebie i dla dzieci?
3. Jak to jest z funduszem socjalnym... Czy jest on zarządzany tylko przez zakład pracy, czy są jakieś dyrektywy państwowe? Kto ustala kwotę dofinansowania itp. ?

Jestem zielony w sprawach emerytury, itp. lecz ostatnio mnie to nurtuje, ze względu na pewien spór. Jeśli ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, będę wdzięczny.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
18-06-2010Krzysztof JóźwiakCo z tym Mundialem ?
Średnia goli po 16 meczach (występie wszystkich finalistów) : 1.5625/mecz !!
Po pierwszej połowie: 0.5625/mecz !!

Nigdy nie było tak (skrajnie...) źle ! A i tak zawyża wynik Niemców z osłabioną Australią (4:0) i Korea Północna (sic!) która wbiła Brazylii gola na 2:1 ... W pozostałych 14 meczach nie padły więcej niż 2 gole !

Czas zacząć tworzyć teorie spiskowe (;p) dlaczego ?

1) Wuwuzele wk*rwiają piłkarzy tak, że nie są w stanie utrzymać koncentracji. hmmm... w ataku.

2) Zima - trudne warunki do gry, wyrównany poziom drużyn w pierwszych spotkaniach (O RLY?), obiektywne czynniki, ...

3) przypadek, anomalia, odchylenie od normy.

Moje typy:
1) 9/10
2) 6/10
3) 4/10

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-06-2010rexusIndyjskie telefony zabijają pszczoły
Czemu pszczoły zdychają? Indyjscy naukowcy mają odpowiedź
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)