 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 10-07-2025 | okragly | WC dźwiękoszczelne |
normalnie, robię to cicho, (tak żeby tygrys szablozębny w raju nie usłyszał), ale dzisiaj coś poszło nie tak, dlatego TAM pomyślałem, zaprojektujmy kabinę WC z której żaden dźwięk się nie wydobędzie, czy MY, racjonaliści potrafimy? tak ogólnie, kalać własne gniazdo, co robimy nagminnie w swoim WC, nie jest dobre dla naszego dobrostanu, ja na wsi chodziłem za stodołe  jeszcze wcześniej, w 2 RP, sławny generał wymyślił sławojki, to było w rozwoju Polski, jak lot w kosmos  tak wyobrażam sobie pomnik 2 RP, z brązu  , na placu centralnym w Warszawie | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 29-06-2025 | quick | Postmodernizm |
Czym, w sensie filozoficznym czy też socjologicznym, jest postmodernizm? www.racjon(*).intelektualna.czkawka.Zachoduwww.racjon(*)s,2525/q,Obrona.Postmodernizmupl.wikipedia.org/wiki/Postmodernizm_(filozofia) en.wikipedia.org/wiki/Postmodernismwww.hejto.(*)a-i-postmodernistyczna-prawicaPytam bo mam problem ze zdefiniowaniem tego "prądu myślowego". Trochę już przeczytałem i przesłuchałem na ten temat, ale bez skutku. Dowiedziałem się, że postmodernizm kwestionuje obiektywną prawdę, jakoby takiej nie ma wg postmodernizmu. Zaprzecza on racjonalizmowi, zaprzecza istnieniu uniwersalnych norm moralnych. Zdaje się, że to relatywizm, jak i nihilizm. Czym to jest? Ktoś może powiedzieć, że szkoda czasu, co też potrafię zrozumieć, ale jakoś tak się składa, że to głęboko dotyka spraw światopoglądowych, co budzi nie tylko moją uwagę. Dodam, że nie jestem ani filozofem, ani socjologiem, ani też żadnym naukowcem. Zawodowo zajmuję się tzw. geopolityką stosowaną, a na boku po prostu hobbysta filozofii. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-06-2025 | Mixer99 | Ewolucja jako Mechanizm Transcendentalnej Negentropii |
Czy teoria ewolucji w swej klasycznej, darwinowskiej formie jest jedynie niedoskonałym modelem matematycznym, który zbyt łatwo usprawiedliwia skomplikowaną dynamikę biogenezy, ignorując możliwe interakcje pomiędzy hiperstrukturalnymi poziomami informacji?
Czy może wręcz przeciwnie, jest to raczej kosmiczna symfonia, w której entropia i negentropia splatają się w transcendentnym tańcu samorealizacji materii?
Darwinowska koncepcja "przetrwania najlepiej przystosowanych" zdaje się bowiem operować trywialnym, niemal tautologicznym założeniem, że życie rozwija się według przypadkowych mutacji, z pominięciem subtelnych korelacji między kwantowymi fluktuacjami a morfogenezą.
Jeśli jednak rozważymy możliwość, że genotyp nie jest jedynym nośnikiem informacji biologicznej, lecz raczej węzłem w wielowymiarowej sieci kosmicznego kodu, to nagle cała teoria ewolucji zyskuje nowy, quasi-metafizyczny wymiar.
Rozważmy przykład: hipoteza epigenetycznego dziedziczenia pokazuje, że środowisko odgrywa bardziej znaczącą rolę, niż przewidywał Darwin. Czy więc procesy ewolucyjne mogą być determinowane przez mechanizmy emergentne, które wykraczają poza klasyczne rozumienie przyczynowości?
Może ewolucja jest wyrazem kosmicznego dążenia do maksymalizacji złożoności - procesu, który nie jest ani przypadkowy, ani celowy, lecz oscyluje na granicy chaosu i porządku.
Jednakże, jeśli przyjmiemy, że ewolucja jest czymś więcej niż sumą mutacji i doboru naturalnego, to gdzie kończy się nauka, a zaczyna spekulacja?.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-06-2025 | okragly | Słowianie sa z biedy |
Słowianie sa z biedy, dlatego mówi się, że Rosjanie wiele mogą wycierpieć, nie poddadzą się (co tzw zachód -a najbardziej my- mówi z pogardą) dlatego myślę, że jak wybuchnie 3 wś (atomowa) tylko oni przeżyją
można więc powiedzieć że niczym nie ryzykują (co na to tzw geostrategia? dążąca do zwarcia z nimi?) a wiadomo że pierwsze atomówki spadną na Warszawę, bo jesteśmy ich największym wrogiem (choć najwięcej im zawdzięczamy)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 26-05-2025 | okragly | nuda jest dobra, dzisiaj zjawisko nieosiągalne |
kiedy się nudziłem miałem ciekawe pomysły, ale dzisiaj nudzić się, to zadanie heroiczne. Czy wytrzymasz tydzień w pustelni?
Eremita lub pustelnik - osoba, która wycofuje się z życia w społeczeństwie i decyduje się na życie w izolacji i ascezie.
Kiedyś pustelników otaczano czcią i odbywano pielgrzymki do ich pustelni. Radzono się ich w najróżniejszych sprawach duchowych. Eremici wywarli wpływ na tworzenie się zakonów o surowej regule takich jak karmelici i kartuzi oraz kameduli.
racjonalista, jak powstanie nasz zakon, powinienen raz na miesiac, na dobę, udać się do pustelni | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-05-2025 | Kryspinek | Wsparcie przez dom pogrzebowy po pochówku |
Po niedawnym pogrzebie zacząłem się zastanawiać nad rolą domów pogrzebowych w całym procesie przeżywania żałoby. Cała relacja z instytucją kończy się właściwie w momencie zamknięcia trumny czy odebrania urny. Jest to zrozumiałe z perspektywy usługowej – usługa została wykonana, formalności załatwione. Ale czy to nie za mało? Śmierć bliskiej osoby to nie tylko wydarzenie prawne czy logistyczne. To także (a może przede wszystkim) kryzys egzystencjalny, emocjonalny, czasem duchowy. Wiele osób zostaje z tym wszystkim zupełnie samych – rodzina nie zawsze rozumie, znajomi milkną, a kultura społeczna spycha temat żałoby na margines. Zostaje pustka i cisza. Dlatego zastanawiam się: czy domy pogrzebowe nie powinny pełnić również roli wspierającej – np. poprzez tworzenie wspólnot ludzi pogrążonych w żałobie? Nie mam na myśli nachalnych ofert czy „abonamentów na wsparcie”, ale np.: – otwartych grup rozmów dla osób w żałobie, – delikatnego kontaktu po miesiącu („czy wszystko w porządku?”  , – rocznicowych upamiętnień, – platform online do dzielenia się wspomnieniami, – współpracy z psychologami żałoby. Czy taka forma dbałości nie byłaby bardziej ludzka, a przy okazji – nie paradoksalnie – bardziej racjonalna? Bo przecież racjonalizm nie musi oznaczać chłodu. Racjonalnie jest uznać, że człowiek cierpiący potrzebuje kontaktu, empatii i struktur, które pomogą mu przejść przez ten trudny czas. Ciekaw jestem,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 04-05-2025 | okragly | polska mistrzem świata |
W 2024 roku w Polsce współczynnik dzietności osiągnął rekordowe 1,11, co oznacza, że jesteśmy na poczatku UE i świata.
Kobiety mówią, że chcą dzieci, tylko nie mają z kim. Trzeba im zapewnić dobry materiał na ojca ich dzieci, to powinno byc podstawowe zadanie panstwa, w raju zapewnialiśmy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-05-2025 | okragly | niech się święci 1 Maja |
pochwała racjonalności na 1 Maja  Nie muszę pracować,żeby mieć. Nie muszę wychodzić za próg, żeby wiedzieć, czym żyje świat. Nie muszę wyglądać za okno, żeby zobaczyć drogę na niebie. Im dalej wędruję, tym mniej wiem. Racjonalna dusza nie wędruje, a wie; nie patrzy, a widzi; nie robi, a przez nią wszystko już zrobione racjonalizm jako uzasadniony bunt w imię rajskiej sprawiedliwości  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 24-04-2025 | haish | smutno | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 16-04-2025 | okragly | penis nagim świadkiem raju |
skecz o raju, gdzie to armie plemników wielu mężczyzn walczyły o zdobycie "bramki" a nie indywidualne, wolne, własne, plemniki... kobiety były istotą i klejem raju tam były "gang bang" w atmosferze przyjaźni, pojednania, jedności youtube.com/shorts/YDXRr72qqUY?si=u40x_rt2HwBYJieAliberalizm (indywidualizm, wolność, własność, egoizm, walka) jest głupi, żaden INDYWIDUALNY, WOLNY, WŁASNY plemnik nie zapłodni żadnej komórki jajowej, stąd nas libków niedorozwojków wymieranie dlatego np. w Warszawie będą jeździć chińskie auta i autobusy, komputery, telefony, ..... my libki jesteśmy bezpłodni (znaczy głupi)  a profesor balcerowicz to akademicka głupota głupot, dlatego profesor, szanowany, przy nim racjonalista A. Lepper, zwykły chłop, to zacofanie, a więc wszystko odwrotnie |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |