 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-06-2011 | rexus | Z cyklu: Ale o co chodzi? |
Zaczyna się zwyczajowo. Jakiś kolorowy, korzenny, ognisty. Potem bóg.
Skąd to wszystko? Z niczego. Jak z niczego? Że z niczego, że nic. Tak. Nic w swoim majestacie, było tak nadęte, że pękło a w jego sercu powstało coś. E tam p*****lenie. Tak było, i to coś rośnie najszybciej jak może, żeby wypełnić nic. Nic można wypełnić? Widać można, skoro jest wypełniane. Nie. To bóg jest. On każe temu czemuś tak robić. A skąd on, ten twój bóg cały, się tam w tej historii nagle wziął? Był. Jak był? Zawsze. To co robił, zanim zaczął stwarzać? No nie wiem tego. To jest niepojęte! Dla kogo niepojęte? Dla boga chyba nie.Skoro nic nie robił, to tak jakby go nie było. No jakby go nie było, to skąd wzięłoby się coś? Musiał stworzyć. Ale z niczego, jak już. No tak, z niczego. Ale jak? No tak, skoro coś samo z niczego może się zrobić, to i bóg ma takie moce. To nie są moce. To jest zwykła fizyka. Tym bardziej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 28-06-2011 | asmodai | wolność wyboru czy choroba umysłowa |
vod.onet.pl/wykastrowani,6927,film.htmlNie będę podawał recenzji filmu zdania podejrzewam będą podzielone w tej kwestii. Wielu z was stwierdzi być może, że to chore, ale, z drugiej strony moje ciało moja sprawa, więc co wam do tego? Temat kontrowersyjny jednak wyobrazmy sobie , że cały ten proces jest podyktowany przez religię wyobrazmy sobie, że kościół uznaje tych ludzi za wzór... Jak mogło, by się zmienić podejście tych, którzy z chęcią widzieli , by ich na szubienicy. Sami zobaczcie myślę, że warto Ps pierwszy link może nie działać klikajcie na ten filmymegav(*)ani-2007-Lektor-PL-online.html | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 28-06-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Katolickie (?) trolle atakują aukcje racjonalistów |
Znalazłem wiele przesłanek, że ma miejsce zmasowana akcja, której padłem ofiarą... Sprzedaję ostatnio na aukcjach książki popularno-naukowe, wolnomyślicielskie, antyklerykalne w dużych pakietach - tytuł tej zaatakowanej brzmiał: "Racjonalista, Dawkins, Wszechświat NOWOŚCI HIT !!!" - po paru godzinach aukcja została wygrana, a troll wystawił po 3 minutach negatywny komentarz: ""PORADY Z KSIĄŻEK NIE DZIAŁAJĄ!" (polecam przejrzeć proponowane tytuły jednej z moich (zakończonych, póki co, przez trolla...) aukcji, link: allegro.pl(*)t-nowosci-hit-i1688994824.html ) Przyjrzałem się bliżej temu kontu i odpowiedziom zaatakowanych, >44 negatywy w kilkanaście minut... Zaatakowana tematyka: racjonalistyczna i wolnomyślicielska, przejrzałem trochę innych, podobnych aukcji - pokończone w ostatnich minutach - liczę na reakcję Allegro ale zdaje się, że nie ma skutecznego sposobu na walkę z czymś takim... Chyba, że jakiś pozew zbiorowy ? Nie muszę dodawać, że jestem wqrwiony  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 28-06-2011 | Złotek | Przyczyna, jak przyczyna, ALE jaki POWÓD? |
Wielu szuka przyczyny powstania świata bez udziału boga. Mnie ostatnio zastanawia powód powstania świata bez boga. Skoro już coś powstało, to raczej nie bez powodu. W jakim celu świat dokonał autostworzenia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 28-06-2011 | Ocykan | Zagadka przyrodnicza |
Leżałem sobie na kanapie, gapiąc się na muchy krążące wokół żyrandola, i nagle przyszło mi do głowy pytanie: "Dlaczego muchy skupiają się przy żyrandolu?". Dlaczego robią to w nocy, wiadomo - światło je przyciąga (z jakiego powodu - to inna sprawa). Ale dlaczego "tańczą" wokół żyrandola również w dzień? Z przyzwyczajenia? A może dlatego, że z jakiegoś powodu preferują środek pokoju (nie zauważyłem, aby skupiały się przy nieświecących kinkietach).
Czy ktoś potrafi wyjaśnić to musze zachowanie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 27-06-2011 | Koraszewski | Żniwo polskiego drogowego terroryzmu |
71 osób zginęło, a 650 zostało rannych to bilans 525 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego weekendu czerwcowego. Policjanci zatrzymali aż 2794 nietrzeźwych kierowców. Reakcje internautów: Ktoś proponuje żałobę narodową, inni winią jakość dróg, „Tuskowi wszystko wolno”, „dobór naturalny po polsku, z czasem będzie lepiej”, „2794 złapanych pijanych kierowców – powinno być 2794 przymusowych robotników do budowy autostrad”, ‘Winni ateiści i wrogowie wierzących „ (chyba jednak dowcip, ale u nas nigdy nie wiadomo).
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-06-2011 | Złotek | Przeciągi, zmiany ciśnienia w domu; wpływ na człowieka |
Właśnie czytając sobie temat na forum naszło intrygujące mnie pytanie. Czy przeciągi domowe wywołane otwieraniem drzwi zewnętrznych powodują duże skoki ciśnienia wewnątrz budynku i czy może to mieć większy wpływ na człowieka? Pomyślałem o tym gdy na parterze ktoś otworzył drzwi na dwór, a przymknięte okno w moim pokoju (1 piętro, drzwi do pokoju zamknięte) otworzyło się siłą ciągu/ciśnienia/po prostu przeciągu sam nie wiem jak to nazwać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 25-06-2011 | diogenes | Upiory snów |
Miałem sen. Jakaś hołota zmierzała bojowym wozem w kierunku mojego domu z mocnym postanowieniem zniszczenia go. Wolałem usunąć im się z drogi i odskoczyłem w przydrożne chaszcze. Zdawałem sobie sprawę, co się święci (przewidywanie) i postanowiłem się obudzić, aby przerwać ten scenariusz.
Nie mam zamiaru bawić się w interpretację (np. symboliczną) snów. Jak we śnie możemy wpływać na senne zdarzenia, a nawet na przebudzenie? Powyższy sen sugerowałby, że również we śnie pozostają aktywne pewne kategorie świadomego poznania (np. antycypacja), a nawet rozumowanie (jeśli się obudzę, to...).
Czy zawsze jest tak, że kiedy umysł śpi, budzą się upory? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 25-06-2011 | prof. Grabowska | Kochajmy się |
Ostatnio spellbinder napisał mądrą rzecz: "Ale po co się denerwować? Tego nie rozumiem, za cholery nie rozumiem. Zarówno w przestrzeni "internetu", jak i w tzw. "realu". Ludzie się oburzają, wkurzają, podnoszą głos, wrzeszczą, bo ktoś postanowił wyrazić inne zdanie i w pewnym momencie już absolutnie nic nie zostaje do zrobienia, tylko prasnąć rozmówcy po mordzie i wyjść*. Czasami są to rzeczy naprawdę małej wagi, czasami większej, ale to nie ma znaczenia, bo chodzi o dystans."
Stanowimy przecież jakby jedną rodzinę racjonalistów. I jak to w rodzinie, każdy może mieć inne zdanie. Stąd wynikają dyskusje, swary, a nawet kłótnie. Ale czy zaraz należy obrzucać się inwektywami, kiedy nie zgadzamy się z czyimś zdaniem lub opinią? Czy należy domagać się bojkotu nieakceptowanych przez siebie tematów? Większość uczestników forum zdają się stanowić ludzie młodzi, nie pamiętający czasów komuny, kiedy była cenzura i tzw. "zapisy" na nazwiska nieakceptowanych twórców. Zgadzam się , że są tematy niezbyt wzbudzające emocje, jak elektrownie wiatrowe, czy zagadki matematyczne. Są jednak takie ,które wyzwalają burzę emocji, jak chociażby temat aborcji, czy wiary religijnej, że już o innych nie wspomnę. Mimo to powinniśmy umieć dyskutować o wszystkim rzeczowo, bez osobistych wycieczek i złośliwości. Nie po to walczyliśmy o wolność słowa, aby dzisiaj tę wolność podważać i tłumić. Bądźmy tolerancyjni, każdy ma prawo do błędu. Warto rozmawiać na każdy temat, albowiem tylko rozmawiając rozwiązujemy problemy. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |