 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 27-07-2014 | Marek Glazer | Śpiewać każdy może - trochę lepiej lub trochę gorzej... |
Moja zdeterminowana i rozśpiewana siostrzyczka, stworzyła zaskakująco dobry kanał na youtubie. Nie byłbym dobrym bratem, gdybym nie chciał podzielić się z Wami tym co stworzyła, bo przygotowanie wszystkiego trwało wiele miesięcy i stwierdzam: jest co oglądać! Kanał zajmuje się...budzeniem własnego głosu.
www.youtube.com/user/KaroGlazerMusic
Trailer kanału: www.youtube.com/watch?v=cQflwgPYccU

Od urodzenia mamy piękne narzędzie jakim jest głos, jednak zwykle człowiek nie potrafi z niego prawidłowo korzystać. Są jednak ludzie z charyzmatycznie dźwięcznym głosem, którzy urzekają tłumy (aktorzy, śpiewacy, mówcy, prezenterzy, lektorzy filmowi...). Moja siostra jest ekspertem w sprawach głosu. Jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką i producentem który prowadzi warsztaty wokalne budzenia swojego głosu. Ten kto brał w nich udział, miał szansę wyzbyć się kompleksów swojego głosu. Jeśli kogoś zainteresowałem tym przydługim opisem, to proszę was o pomoc...nie tylko w postaci subskrypcji kanału, ale właśnie komentarzy i rad co do tego jak moglibyśmy kanał ulepszyć. Wiadomo, że najtrudniej jest coś zacząć 
Official Karo Glazer - www.karoglazer.com Facebook - www.facebook.com/KaroGlazer YouTube - www.youtube.com/user/KaroGlazerMusic Twitter - www.twitter.com/KaroGlazer | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 25-07-2014 | hamp | Wybór czytnika e-booków |
Wątek nietypowy jak na to forum, ale z pewnością czytacie dużo książek, i pewnie sporo ludzi ma jakieś doświadczenia z czytnikami e-booków. Właśnie przymierzam się do zakupu takiego urządzenia, i chciałbym zapytać Was o opinię dotyczącą takowego. Moje wątpliwości dotyczą przede wszystkim wielkości ekranu i obsługi plików pdf. Wiem, że nie należy się spodziewać cudów, bo nie do tego format pdf został stworzony, jednak szukam w śród czytników posiadających funkcję reflow, która umożliwia optymalne (według wybranego kryterium) wypełnienie ekranu tekstem. Wracając do wielkości ekranu - 6" wydaje się być naprawdę małą przekątną (nie rozumiem, czemu właśnie taki rozmiar producenci czytników obrali sobie za standardową), i nie wiem, czy czytanie całej książki, która zostaje przez to podzielona na 2000 stron, jest dostatecznie komfortowe. Czytałem wiele testów i artykułów, różne porównania, i prawie zawsze okazywało się, że modele danej formy są we wszystkim lepsze od modeli drugiej, więc mocno wątpię w ich obiektywność. Generalnie zastanawiam się nad Onyx Boox i62HD AngelGlow i Pocketbook Touch - oba mają reflow i podświetlanie ekranu, obsługują wszystkie formaty, na których mi zależy i mieszczą się w przystępnym pułapie cenowym. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat czytników, dowiedzieć się z jakich modeli korzystacie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 18-07-2014 | paganus | Biblia - serial historyczny |
TV Polsat emituje aktualnie serial pt. "Biblia". W opisie znajdujemy informację, że jest to serial historyczny.
Brałem kiedyś w szkole udział w lekcjach historii, nawet kilka razy, ale faktów opisywanych przez ten serial, w ogóle sobie nie przypominam. Kurde, ale mam zaległości. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 16-07-2014 | baszarteg | Intelektualnie ponapawać się dyskusją,tylko z kim ? |
Jest taki fragment w "Wizji Lokalnej" S.Lema w której główny bohater Iljon Tichy po hibernacji podczas lotu rakietą na odległą planetę ,włącza sobie kasetony i ucina dyskusje z Lordem Russellem ,Lordem Popperem,Paulem Feyerabendem na koniec dorzuca jeszcze Shakespeara i mecenasa Finkelsteina . Czym są kasetony ? Sama nazwa zapewne związana jest z czasem w którym powieść powstawała (książka została wydana w 1982 r) więc i wybór nazwy dla nośników pamięci był dość ograniczony . Cała sprawa sprowadza się w zasadzie do emulacji(wiernego naśladowania) osobowości osób tak żywych jak i postaci historycznych zrekonstruowanych na podstawie ich twórczości ,biografii czy też uzyskana innymi metodami . Mniejsza z resztą o metodę ,kwestie etyczne czy prawdopodobieństwo .Zastanawia mnie kogo ze znanych a może i mniej znanych/nie znanych bliźnich zemulowali / wyemulowali by sobie by sobie forumowicze "Racjonalisty" ? Inaczej mówiąc z kim byście sobie pogadali mając do dyspozycji największe umysły jakie ludzkość wydała? Wybór tematów do owej pogwarki jest oczywiście nieograniczony,od polskiej polityki po przysłowiową pupę pani Maryni .  Testy (w tym jakieś odmiany ekstremalne  ) zrobiły się ostatnie czasy modne na forum ,proponuje więc wersje dużo mniej ekstremalną ale chyba nie mniej ciekawą  Aby zaś nadać owemu testowi pewne ramy proponuje aby nie typować więcej aniżeli pięć osób.  Najbliższe Lemowskich kasetonów są jak mnie się zdaje wszelakie idee związane z tzw"transferem umysłu".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 14-07-2014 | kulka_na_mole | Zanussi buduje kościół dla alkoholików i złodziei |
Cytat:Krzysztof Zanussi, reżyser takich filmów jak "Barwy ochronne" czy "Struktura kryształu", wraz z żoną na budowę kaplicy pw. Św. Ducha wydał w Bochotnicy już milion złotych. Żeby ukończyć budowę, potrzebuje jeszcze dodatkowych 300 tys. zł. W listopadzie do mieszkańców trafiły ulotki, w których można było przeczytać, że Bochotnica to "wieś obciążona do dziś jest alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej". Miały one zachęcać do finansowego wsparcia budowy kościoła. Elżbieta Zanussi przeprosiła, tłumacząc, że nie mieli zamiaru nikogo obrazić i że ulotka znalazła się w miejscowości przypadkowo. (źródło) Rozumiem, że zapijaczonym złodziejaszkom najbardziej potrzebny jest kościół, bo i z alkoholizmu wyleczy, i przestępców nawróci na dobrą drogę. Nie wiem tylko kto zostanie proboszczem? Państwo Zanussi ogłoszą jakiś konkurs czy może w rodzinie mają odpowiedniego kandydata? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 12-07-2014 | kulka_na_mole | Naukowo o... krasnoludkach |
Cytat:"Przez wiele stuleci negowano fizyczne istnienie krasnoludków, wkładając między bajki wszelkie doniesienia na ich temat, a odnajdywane często przedmioty będące wytworem krasnoludzkich warsztatów przypisywano człowiekowi. Dopiero od kilku lat krasnoludki coraz częściej stają się przedmiotem poważnych badań naukowych" - przekonuje w najnowszej publikacji dr Cezary Buśko, wrocławski archeolog. (źródło) Zanim zaczniecie komentować wyśmiewając autora książki przeczytajcie podlinkowany artykuł. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 11-07-2014 | kulka_na_mole | Golgota Picnic - nie będzie pikniku dla katooszołomów |
Cytat:Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób, a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania zmuszeni jesteśmy do odwołania przedstawienia 'Golgota Picnic' - napisał w oświadczeniu dyrektor Malta Festival Michał Merczyński. (źródło) No i po raz kolejny podniosły się głosy oburzenia wobec KK i katolskich fanatyków. Że protestują, mimo iż spektaklu nie widzieli, że KK pozwala sobie za dużo, że KK nie ma prawa cenzurować sztuki, że to i tamto.
A ja po raz kolejny przypomnę, że KK i katole tyle mają, ile dostają.
To nie watykański urzędas odwołał przedstawienie, to jest decyzja dyrektora festiwalu, który uzasadnia swoją decyzję żenująco głupimi argumentami o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom festiwalu. Od zapewnienia bezpieczeństwa jest firma ochroniarska i ewentualnie policja, dyrektor jest od zorganizowania ochrony.
Pan Michał Merczyński powinien zostać natychmiast odwołany ze stanowiska, bo najwyraźniej nie rozumie swojej roli. Oczywiście odwołany powinien zostać także dlatego, że włazi w doopę abpowi, za nic sobie mając swoje obowiązki. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 26-06-2014 | Mufassa | 80% z nas to potencjalni sprawcy przestępstw Seksualnych |
Wypowiedź dr.Czernikiewicza na temat Pedofilów: <A co z resztą sprawców, jak pan to nazywa, "czynów pedofilnych", którzy nie są pedofilami? Normalny człowiek raczej nie będzie uprawiał seksu z dzieckiem.
- Problem w tym, że dziecko nie jest istotą aseksualną. Ładne, zgrabne, słodkie, wysyła mnóstwo bodźców seksualnych. Jest uwodzicielskie, czaruje dorosłego, uśmiecha się, przytula, siada na kolanach. Ale dziecko ma prawo tak postępować, sprawdzać swoją atrakcyjność. Dorosłemu natomiast nie wolno tego wykorzystywać. Co nie znaczy, że te dziecięce zaloty nie działają. Kiedy zbadano tzw. reakcję genitalną mężczyzn na bodźce wizualne o treści pedofilnej, okazało się, że aż 80 procent najzupełniej normalnych facetów reaguje seksualnie na dziecko. Tyle że u znakomitej większości natychmiast włącza się autoblokada - stop, nie wolno, to jest złe.
W naszej kulturze seks z dzieckiem w rodzinie obłożony jest tabu kazirodczym, a uprawiania seksu z dzieckiem spoza rodziny zabraniają normy moralne i religijne. Dziecko jest chronione bardzo silnymi zakazami kulturowymi i prawnymi. Są jednak ludzie, u których te normy nie działają, choć pedofilami w medycznym tego słowa znaczeniu nie są.>
Wniosek Racjonalny nasuwa się jeden: Jakieś 80% z nas ma w sobie wpisany pociąg seksualny do dzieci i świadczy o tym reakcja genitalna na treści Pedofilne jak i reakcja na tzw. zaloty ,uwodzenie przez dziecko o czym pisze dr. Czernikiewicz .
Tylko 20% mężczyzn nie podnieciły wizualne treści Pedofilne... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 161 (przedawniony) | | 26-06-2014 | owidiusz2014 | Samobójstwo z samotności |
Witam i pozdrawiam wszystkich w moim pierwszym poście na tym forum. I zarazem zastanawiam się po co tu piszę... Po prostu mam problem, który jednym wyda się błahy i powszechny, innym może ciężki, ale do rozwiązania, dla mnie z kolei to piekło i koszmar. I będę szczery, piszę to chyba tylko po to, zeby się wygadać, choć gdzieś tam po cichu, w głębokiej podświadomości, wciąż mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Mój problem to samotność. Niby nic wielkiego, nie ja jeden jestem samotny, takich ludzi są tysiące, jednak chyba niewielu, choć może się mylę, ma z tego powodu myśli samobójcze. Mam 20 lat, to wszystko zaczęło się w wielu mniej więcej lat 14-15. Wcześniej było normalnie, pasje, zainteresowania, spotkania ze znajomymi, wszystko ok. Później jednak zaczęła mnie ta samotność męczyć. Oczywiście próby zagadania, itp, kończyły się źle, czyli brakiem zainteresowania. Muszę szczerze dodać, że jestem brzydki, niestety.  Później było coraz gorzej, przestałem spotykać się ze znajomymi, bo... zazdrościłem im związków, i bolał mnie widok czułości między nimi a ich chłopakami/dziewczynami. Zaczęła się depresja, codzienne prawie płakanie, całkowity zanik odczuwania szczęścia... Ciągle myślenie żeby z kimś być. Nie chodziło nawet o sex, choć gdzieś na dalszych etapach związku oczywiście by się chciało, ale nie był to główny powód chęci stworzenia związku. Samotne wieczory, wakacje, weekendy, czas wolny przespany. Przestałem praktycznie wychodzić na miasto, widok tych wszystkich zakochanych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 26-06-2014 | Mufassa | Bombardowanie komórek Serotoniną |
Z mojego (i z przeczytanych historii wielu osób )życiowego doświadczenia wynika że długotrwałe leczenie SSRI ,podwyższonym poziomem Serotoniny skutkuje. 1.Wzmożonym popędem Seksualnym,nawet natręctwami seksualnymi 2.Dużą zmianą myślenia ,postrzegania i racjonalizacji życia 3.częściowym zanikiem uczuć wyższych 4.Częściowym zanikiem Empatii 5.brakiem potrzeby szukania szczęścia w życiu 6.Zanikiem potrzeby Autorytetów Moralnych (Biskupi,papieże,racjonaliści itd. 7.Zanikiem potrzeby bycia perfekcyjnym 8.Zanikiem potrzeby spełnienia,sensu życia 9.wzrostem potrzeby przeżycia swojego życia wedle własnych zasad i warunków. 10.Ukierunkowanie na teraźniejszość,radość z chwili bycia. 11.Zanik potrzeby tzw. udawania mądrego 12.Ogólny zanik bycia w jakikolwiek sposób potrzebnym do czegokolwiek innym ludziom Moje istnienie i bycie to moja własność ,nieprzekraczalna granica dla innych jednostek ,moja rzeczywistość i moje szczęście,moje 70-80 lat istnienia ,jednorazowa przygoda której ja przewodzę,ja steruję.
Czy istnieje w tym zawładniętym religią która chce to zawłaszczyć i ubezwłasnowolnić ktoś jeszcze do kogo to dociera że życie moje jest moje! | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |