 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 22-08-2020 | VonM | Czy neomarksizm upadnie wraz z wymarciem pokolenia 68 |
Jestem na tym forum już od ponad pięciu lat, jako osoba z pogranicza agnostycyzmu i ateizmu miękkiego z jednoczesnym silnym przywiązaniem do wartości chrześcijańskich, które na tym forum - choć jest ono dedykowane ateistom i agnostykom - wcale nie jest zjawiskiem rzadkim. Od kilku lat postępuje w krajach cywilizacji łacińskiej pewna rewizja marksizmu kulturowego - z jednej strony z powodu wzrostu poparcia dla prawicy - niekoniecznie z przyczyn poglądów prawicowych a raczej antylewicowych - oraz większego dostępu do wiedzy w tej dziedzinie z drugiej. Doszedł koronakryzys i pełzający kryzys gospodarczy, które wzajemnie się na siebie nałożą. Do tego dochodzi starzenie się pokolenia 68 i brak intelektualnych możliwości kontynuacji ideologicznej ze strony ich uczniów. Doliczmy do tego coraz silniejszą mizoandryzację feminizmu.
Tak więc tytułowe pytanie, czy możemy być w przededniu przemian? Pozwoliłbym sobie określić je jako neoreakcyjne, gdzie następuje powrót do wartości chrześcijańskich przy jednoczesnym silnym zlaicyzowaniu społeczeństwa, kiedy chrześcijaństwo jest nośnikiem wartości dla rzeszy osób niewierzących, a zdobycze Soboru Watykańskiego Drugiego - jako jednego z najskuteczniejszych parasoli neomarksistów wewnątrz chrześcijaństwa - są powszechnie potępione. Na ile prorokowany przeze mnie scenariusz jest realny?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 18-08-2020 | hanging_bishop | Pytanie historyczno-polityczne |
Czy z punktu widzenia Cesarstwa Rosyjskiego rozbiory Rzeczypospolitej były korzystne? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 17-08-2020 | hanging_bishop | Lasy |
Jak tam z wycinaniem lasów w Waszej okolicy? U mnie wycinają na potęgę... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 17-08-2020 | Arminius | Dlaczego Czarnym w USA jest źle? |
Jednym z filarów zachodzącej w USA rewolucji kulturowej (przejawiającej się miedzy innymi wojną z pomnikami) jest twierdzenie o "systematycznym i kompleksowym" rasizmie jaki od zawsze cechował stosunek Białych do Czarnych w tym kraju. Jestem gotów - przynajmniej w jakimś stopniu - podpisać się pod tą tezą. Jednakże wyprowadzany z niej pogląd, iż marna kondycja społeczno - ekonomiczna Czarnych w USA jest skutkiem takiej właśnie polityki - odrzucam zdecydowanie. Bo przecież jest obok inna grupa, sui generis kontrolna, a mianowicie Amerykanie pochodzenia azjatyckiego - których kondycja jak wyżej nie jest gorsza od Białych a często bywa lepsza. A przecież tych Azjatów Biali też traktowali "bez pardonu". Należy także mocno zaakcentować, iż lekarstwem na ewentualny rasizm Białych względem Czarnych nie może być w żadnym wypadku rasizm a rebours - w którym to modelu Biali mieliby mieć gorszy status niż Czarni z pogardą i ekonomiczną eksploatacją będącymi konsekwencjami tego faktu. Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego materiału.
"And if social justice requires that the State and corporate America act as social and economic levelers-then surely fairness demands that all minority groups that are overrepresented in assorted endeavors be similarly kneecapped in the name of equality? Should not such leveling policies be deployed to make the NBA or the 100-meter dash more "representative" of America?"
"As recounted in Into the Cannibal's Pot: Lessons for American From Post-Apartheid.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 02-08-2020 | okragly | potrzebujemy wroga |
potrzebujemy wroga. W raju były tygrysy szablozębne i glupie węże (tygrysy bały się człowieka ale groźnie ryczały i wyglądały i głodne, samotnego, mogły zaatakować, węże glupie nie bały się nas) Tygrysy, węże jednoczyły nas i zmuszały do twórczych działań, inaczej już pewnie w raju wymyśliliby liberalizm (indywidualizm i wolność). MY (ludzkość) potrzebujemy śmiertelnego wroga, (koronawirus to porazka) Jakby „Marsjanie” nas zaatakowali, tylko jak ich sprowokować? no bo co innego? wymyślmy coś, inaczej czeka nas, (ludzkość) degradacja | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 29-07-2020 | farmer | Lista przebojów |
przydługie ale Tracklist: www.youtube.com/watch?v=-7jjo8UICjQ&t=10234s0:00 P.I. Tchaikovsky – Swan Lake, Act II: No.10 Scene (Moderato) 02:42 Edvard Grieg – Morning Mood 06:22 Ludwig van Beethoven – Für Elise (Bagatelle No.25 in A minor) 08:51 Frederic Chopin - Nocturne in C-sharp minor 12:56 Georges Bizet - Habanera ("L'amour est un oiseau rebelle") 14:58 W.A. Mozart - Rondo alla Turca ("Turkish March") 18:33 Ludwig van Beethoven - Moonlight Sonata (The Piano Sonata No. 14 in C♯ minor "Quasi una fantasia", Op. 27, No. 2) 23:47 Antonio Vivaldi – The Four Seasons “Summer” (III: Presto) 26:24 P.I. Tchaikovsky – Dance Of The Sugar Plum Fairy 28:10 Federic Chopin – Prelude Op.28, no.4 30:44 Gioachino Rossini – Overture to “The Barber of Seville” 36:29 Jahannes Brahms – Hungarian Dance no.5 in F-sharp minor (fragment) 37:06 W.A Mozart – Eine kleine Nachtmusik (Serenade No. 13 for strings in G major) 42:54 J.S.Bach – Air on the G string (from Orchestral Suite No.3, BWV 1068) 45:47 W.A. Mozart – Symphony No.40 in G minor (1. Molto allegro) 51:44 Erik Satie – Gymnopedie no.1 54:56 Johann Strauss II – “Frühlingsstimmen”, Op. 410 ("Voices of Spring") 1:01:31 Frederic Chopin – Nocturne in B-flat minor, Op. 9, no.1 1:07:07 P.I. Tchaikovsky – The Nutcracker: Act I, No.4 Russian Dance 1:08:08 J.S.Bach – Orchestral Suite no.2 in B minor (7.Badinerie).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 12-07-2020 | Mariusz Agnosiewicz | Złoty Wiek Ludzkości |
Złoty Wiek Ludzkości - 100% ekologii. Żadnych konserwantów, spalin, smogu, glifosatu, dodatków E, wycinek drzew, GMO, benzopirenów, antybiotyków, szczepionek, 5g, chemtrailsów. Żadnych emisji, immisji i transmisji. Sama natura. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.  "Oglądałam kiedyś program dokumentalny, z którego można było wywnioskować, że człowiek powinien jeść normalnie, z umiarem wszystko to, co jego cywilizacyjne czasy oferują. Dzięki temu podobno ludzkie geny powoli, stopniowo przystosowują organizm do nowych warunków, w szczególności przyszłe pokolenia. Wnioskowano to na podstawie badań ludzi, którzy z różnych powodów musieli bardzo gwałtownie zmienić środowisko życia (a więc także styl jedzenia), w którym żyli oni i ich przodkowie (zwłaszcza ich matki) od lat, np. przenosili się z zapyziałych, ekologicznych wsi do wielkich miast. Skutkiem były nasilone problemy z metabolizmem, alergie i większy stopień zachorowalności np. na raka. Za to osobniki, które stopniowo, poprzez pokolenia przyzwyczajali swój organizm do nowych warunków, nie mieli tego problemu. Okazało się także, że tą pokoleniową "odporność" przekazuje przede wszystkim matka swojemu dziecku w życiu płodowym." | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 08-07-2020 | Mariusz Agnosiewicz | Bez zimy i bez lata |
Słowiańszczyzna i Skandynawia zanotowały w tym roku najzimniejszy od dekad maj. Poprzedni tak zimny wydarzył się w roku 1991 i przyczynił się do powstania kultowego utworu grupy Manaam "Wyjątkowo zimny maj": Dzień za dniem pada deszcz Słońce śpi, nie ma cię Jest mi bardzo, bardzo źle Zimny kraj, zimny maj Koty śpią, miasto śpi Czarodziejskie śnią się sny...  Po zimnym maju przyszedł bardzo deszczowy czerwiec. W wielu regionach spadło nawet 300% normy wieloletniej. Przykładowo w Warszawie był on najbardziej wilgotny od roku 1951. Najbliższe tygodnie zapowiadają się raczej wiosennie niż letnio, z temperaturami 20-24 stopnie. Być może więc 2020 będzie rokiem bez zimy, ale i bez lata. To problem dla dzieci, które lubią i śnieg, i upały, lecz dla naszych organizmów optymalna temperatura wynosi 23,3°C. Dużo wyższe jak i dużo niższe częściej prowadzą do "awarii" naszych systemów. Pogoda bez mroźnej zimy i upalnego lata powinna więc przełożyć się na niższą ogólną liczbę zgonów w tym roku. "Spłaszczaniu" pór roku towarzyszy jednak wzrost zdarzeń ekstremalnych: susze i powodzie. Deszczu nie pada mniej, lecz bardziej intensywniej. Musimy więc adaptować nasz kraj do zmian klimatu poprzez rozbudowę zabezpieczenia antypowodziowego i antysuszowego. Budowane często za ciężkie pieniądze systemy odpływowe nie są przygotowane na takie ilości wody, jakie spadają dziś. Potrzeba nam więc wielkich inwestycji w tym zakresie, jak i wielu małych, indywidualnych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 23-06-2020 | hanging_bishop | Zagadka |
Buduje swój kapitał polityczny na resentymencie. Uwielbiają go starsze kobiety. Jest aseksualny. Jest niski. Jest brzydki. Mlaska, pluje, robi gorzkie miny. Lubuje się w symbolice. Niezły taktyk, słaby strateg. Wierzy w siły wyższe, jednak sam chce sprawować kontrolę. Ceni lojalność ponad wszystko. Nie ma przyjaciół, jedynie bliższych lub dalszych współpracowników. Kawaler. Socjalista.
Kto to taki? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 376 (przedawniony) | | 27-05-2020 | MaxGolonko3 | Dowcipy, humor sezon 2020, ... |
Kontynuacja wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,782873 Wieczność jest nudna. Zwłaszcza pod koniec. (Woody Allen)Idzie krecik lasem powtarza: jestem bogiem, jestem bogiem. Lisica go spotyka i mówi: Co ty pleciesz? Jesteś tylko krecikiem! Na to krecik: Zaraz ci pokażę. I zdejmuje spodnie. Lisica: O mój boże! - Kochanie, dzisiaj pójdę do klubu z kolegami na partyjkę kręgli. Do rana będziemy grali, nie masz nic przeciwko temu? - Idź, idź, przecież za rogi cię nie trzymam. - Wiesz co, mężu? - zwraca się do męża żona. - Już 30 lata jesteśmy małżeństwem, a ty do tej pory nie zapytałeś się mnie jak się czuję. - No to jak się czujesz? - Lepiej nie pytaj. Mąż wraca z pracy i widzi w popielniczce dymiące cygaro. - Skąd jest to cygaro? - Nie wiem. - Pytam: skąd jest to cygaro!? Głos z szafy: - Z Hawany, idioto!  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |