Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
31-05-2010NieIstniejeszHerbert - "Raj teologów"
Raj teologów
Herbert

Aleje, długie aleje, wysadzane drzewami starannie przyciętymi jak w parku angielskim. Czasem przechodzi tędy Anioł. Włosy starannie utrefione, skrzydła szumiące łaciną. Ma w ręku zgrabny przyrząd zwany sylogizmem. Idzie szybko nie poruszając powietrza i piasku. Mija w milczeniu kamienne symbole cnót, czyste jakości, idee przedmiotów i wiele innych rzeczy zupełnie niewyobrażalnych. Nie znika nigdy z oczu, bowiem nie ma tu perspektyw. Orkiestry i chóry milczą, ale muzyka jest obecna. Jest pusto. Teologowie mówią przestronnie. To też ma być dowód.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
30-05-2010stanik121Elżbieta Dmoch
Czy ktos wie co sie z nia dzieje? Gdzie mozna znalezc ostatnioe wiadomosci o niej? Jeden z najciekawszych i najdramatyczniejszych zyciorysow.Na szczecie niedokonczony jeszcze.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-05-2010O'ConnorNie przesadzacie troszeczkę ?

Nie przesadzacie troszeczkę z finansowaniem "Racjonalisty" ?




(czerwone strzałki -oczywiście moje)

Pozdrowienia,

Piotr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 91 (przedawniony)
27-05-2010SylwekDzień malowania Mahometa
Z racji wystąpień fanatyków islamskich, którym nie podoba się, ze ludzie nie chcą przyjąć do wiadomości zakazu malowania tego wielbiciela 9-letnich dziewczynek na fejsbuku powstała inicjatywa uczynienia dzisiejszego dnia dniem rysowania Mahometa. Rysujmy i tu!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
26-05-2010Stadnina EgzystencjiGłosowanie w wyborach jest nieracjonalne
Jaki jest sens głosowania w wyborach?

Zakładając 60% frekwencję nasz głos jest wart 1/22903800 co daje 0,00000004%.
Ja głosowałbym w wyborach jeśli mój głos miałby moc co najmniej 1/20 (5%).
Co prawda mógłbym przekonywać(lub reklamować) np.w internecie ludzi do kandydata na którego ja bym głosował ale ilu by mi się udało przekonać? 5? 90? 300?
Nawet zakładając ogromną liczbę 8000 da mi to 0,000344%.

Więc możecie wyjaśnić dlaczego głosujecie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
24-05-2010ZapałkaMoje przemyślenia na temat działania forum
Varia Malaria i łagodnego trollingu (dlaczego jest? Dlaczego powinna być/nie być na forum?)

Moim zdaniem takie prowokacje potrzebne są na forum. W końcu powinniśmy być przygotowani na prowokacje i absurdalne i fałszywe argumenty. Ponieważ w obronie swoich poglądów i promowaniu ich jest potrzebne opanowanie i wykorzystywanie inteligencji. Ale inteligencje wykorzystujmy nie do obrażania oponenta tylko do próby kulturalnego przekonania go. W końcu jesteśmy mniejszością a chcemy być większością. Z drugiej strony ktoś może stwierdzić "To nie jest nasza wojna" To ja odpowiedziałbym mu "Ale przecież jesteście częścią tego świata!"

Uważam że powinniśmy bardziej otworzyć się na dialog i darzyć inne światopoglądy większym szacunkiem. W końcu wymagamy od innych szacunku dla siebie. W końcu to forum po to zostało stworzone.

Z drugiej strony chciałem przedstawić moje przemyślenia na temat zwiększenia ergonomii i organizacji.

Proponuje dodać funkcje że przy pisaniu wątku użytkownik musi przypisać go do jednej z podgrup
a) ateiści tu bronią się ateiści przed krytyką innych grup światopoglądowych lub rozmawiają ze sobą na wspólne tematy,
b) agnostycy i analogicznie,
c) chrześcijanie i analogicznie,
d) inne wyznania, wierzenia, światopoglądy i analogicznie.
I wtedy gdy wchodzimy do działu powinna się pojawiać posty wszystkich podgrup a u góry powinna być opcja która powodowała że zostawałyby tylko wątki danej podgrupy.

Co do plusów i minusów:
Mój pomysł składający się po części z pomysłów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
23-05-2010MatixWiosna w Polsce
A ja znalazłem taki kwiatek:
praca.mone(*)ch,katowice,oferta,2996235.htm

[cytat]Opis stanowiska:
Dla naszego Klienta - międzynarodowej firmy consultingowej z branży IT - poszukujemy obecnie na terenie województwa śląskiego osób zainteresowanych pracą w Katowicach na stanowisku: Specjalista ds. rozwiązań informatycznych
Miejsce pracy: Katowice

Wymagania :

bardzo dobra znajomość języka francuskiego, rosyjskiego, niemieckiego, węgierskiego i angielskiego umożliwiająca swobodny kontakt telefoniczny i mailowy w tych językach
wykształcenie wyższe (informatyka, telekomunikacja)
praktyczną znajomość elektroniki (zagadnienia wireless, microwaves, radiocommunication)
bardzo dobra znajomość Lotus Domino R6/7/8
doświadczenie inżynierskie w zakresie RF (Radio Frequency)
wiedza z zakresu technologii sieci mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem interfejsu radiowego, architektury i protokołów systemów sieci mobilnych
umiejętności przygotowania i prowadzenia prezentacji
solidna wiedza na temat przetwarzania sygnałów cyfrowych
znajompść pakietu Matlab
znajomość oprogramowania i techniki modelowania systemów ( UML, MSC)
minimum trzyletnie doświadczenie na stanowisku programisty
doświadczenie w pracy z API, protokołem SOAP oraz językiem WSDL
doskonała umiejętność programowania w języku PHP
bardzo dobra znajomość MySQL
kilkuletnie doświadczenie we wdrażaniu systemu SAP w obszarze SD i/lub utrzymywaniu oraz rozwijaniu systemów SAP
doskonała znajomość..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
23-05-2010zbyszkowawCała prawda o Monsanto? A może fałsz?
Trafiłem na stronę demaskującą działania w Polsce firmy Monsanto, tej od GMO.
Tutaj link: zbrodniarze.com/
Wydaje się wiarygodna, bo odwołuje się do konkretów, wszystko jest poparte dowodami. Ale z drugiej strony jakoś nie mogę uwierzyć że naprawdę w tak dużym stopniu kontrolują polską prasę. O co chodzi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
20-05-2010Andrzej BogusławskiZwycięstwo Szatana w Beskidach.
Mamy różne poczucia humoru.
Ostatnio dostałem od zaprzyjaźnionego katolika z Milówki godzinny film na CD pt. "Golgota Beskidów". Oburzony autor filmu wykazuje tam, że Golgota jest ewidentnym hołdem dla satanistycznego odłamu Masonów. Zgroza!!!

Dawno się tak nie ubawiłem. Profesor Dzwigaj, autor 50 pomników Jana Pawła wyciął katolikom niezły numer.

Załączam wyimek artykułu ze strony Mirosława Dakowskiego, a sam wybieram się na Golgotę, aby ją dobrze - przed ewentualnym zniszczeniem udokumentować. Kto oglądał Golgotę proszę podzielić się wrażenami. Kto ma ciekawe zdjęcia i inne ilustracje z tym powiązane - niech nam pokaże.

Myślę, że dowcip jest przedni.



MASOŃSKA GOLGOTA BESKIDÓW


Wpisał: Mirosław Dakowski
24.07.2009.
Masońska Golgota Beskidów
[umieszczam tę sprawę dopiero teraz, bo mi było wstyd za Metropolitę Krakowskiego ks. Stanisława Kardynała Dziwisza, iż do tego dopuścił. Uważałem, iż lepiej, by w cichości ten skandal naprawić. Nie udało się... www.krajski.com.pl/ Tam też poprzedni artykuł Pani Kominek.
W Radziechowach, wsi rodzinnej Ekscelencji biskupa Pieronka, mieszka On w domu pod numerem 666... Mirosław Dakowski ]
Maria K. Kominek OPs
W kwietniu bieżącego roku napisałam artykuł "Golgota Beskidów". Artykuł ten był widoczny w Internecie tylko kilka dni. Teraz ten artykuł powraca.
Osobiście zdjęłam go z naszej strony internetowej po interwencji ks. Ryszarda Kubasiaka, proboszcza parafii w Radziechowach. Ksiądz proboszcz był niezadowolony..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
18-05-2010Varia MalariaO wszystkim i o Nietzschem
Twoje posty są banalne jak zło
To, co w ciemności nie świeciło.
Dają pozory racjonalności,
Bo nie mają pewnej świetlistości.

Zak Aletz- Widok z okna


Na głowie kwietny ma wianek
W ręku zielony badylek
A przed nią bieży baranek
A nad nią lata motylek

Jako, że była wtedy niedziela Zak nie mógł iść do biblioteki książkę wypożyczyć, a ja mu nie dałam, począł Aletz rozmyślać o księgach nie przeczytanych.
img/forum/36156/619120001274080123.jpg..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)