Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
07-04-2010stokrotkaPoezja o afirmacji śmierci
Witajcie.

Mam do Was pytanie, prośbę. Poszukuję wierszy o afirmacji śmierci. Nie takich o tym, że pójdziemy do nieba i tam mnie czeka wieczne życie itp. Tylko takich w duchu racjonalistycznym.
Najpiękniejszy jaki znam na dzień dzisiejszy to wiersz Haliny Poświatowskiej:

czy świat umrze trochę
kiedy ja umrę

patrzę patrzę
ubrany w lisi kołnierz
idzie świat

nigdy nie myślałam
że jestem włosem w jego futrze

zawsze byłam tu
on - tam

a jednak
miło jest pomyśleć
że świat umrze trochę
kiedy ja umrę


Jeśli znacie inne nie pisane w duchu religijnym to podajcie je proszę. Szukam takich wierszy (piosenek) bo mnie fascynują, jak pięknie i głęboko można mówić o śmierci, jednocześnie w sposób optymistyczny (choć śmierć nie jest opisywana tutaj jako pójście do nieba).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
06-04-2010mmisiek007Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z ludowa spółdzielnia

Chciałbym opowiedzieć moja historię , która przydarzyła mi się z Wydawnictwem Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza , z siedzibą w Warszawie na ulicy Erazma Ciołka 15 /8
Które wbrew moim protestom wydało moją książę .Jestem autorem debiutantem. Nie śmiem nazwać siebie pisarzem , raczej amatorem . Spróbowałem swoich sił i napisałem książkę .Szukałem wydawnictwa , które pomogłoby mi ją wydać i wypromować . Zaufałem właśnie tej redakcji.Po podpisaniu kontraktu wpłaciłem zażądaną kwotę 4400 zł potrzebną do realizacji przedsięwzięcia . Po korekcie tekstu sprzeciwiłem się przeciwko wycięciu bardzo ważnych i nieodłącznych elementów książki i kategorycznie nie wyraziłem zgody na wydanie książki . Jednak wbrew wszystkiemu ją wydali i widnieje do dziś na ich stronce . Kiedy napisałem meila z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak postąpili do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi . Próbowałem jeszcze dzwonić , ale kiedy wyjawiłem , że chodzi mi o moją książkę i dlaczego została wydana wbrew mojej woli ktoś zwyczajnie odłożył słuchawkę . Przez 2 lata nie odezwali się ani słowem .Cały ten długi okres oczekiwałem w nadziei ,że jednak ktoś się ze mną skontaktuje i spróbuje mi wyjaśnić , dlaczego został zmarnowany mój projekt i pogwałcone moje prawa autorskie . Straciłem wszelkie nadzieje .Nie wiem jak tę sprawę rozwiązać do kogo zwrócić się o pomoc . Napisałem po dwóch latach jeszcze jednego meila do redakcji w odpowiedzi otrzymałem , że nikt się moja książką nie interesował była napisana nieporadnie , pozbawiona..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
05-04-2010sceptymuchaPrzeniesienie Watykanu do USA
Witam!
Wątek jest lekko prima aprilisowy- bazuje na tym artykule.
Innymi słowy widzą oni europejski KK jako przeżarty złem. Benek xvi przewleka karanie pedofilii, jak może. Jak mu coś zarzucają to się odcina. Jednym słowem nie pasuje na pasterza- chore psy pasterskie chroni, a się z nimi rozprawia dopiero jak go zmuszą. I do tego sam jest umaczany przez przekręty we własnej parafii.
Muszą go obśmiewać za oceanem. Aż się tamtejsi hierarchowie postanowili odciąć od niego. Pierwszy krok to pokazanie, że są od niego mądrzejsi i bardziej chrześcijańscy. W końcu poproszą papieża by się przeniósł do nich, albo wybiorą swojego- słowem wiedzą, że skala świństw w Europie jest większa niż była w USA.
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-04-2010marek milczewskiWiosna, a z nią.....



W związku z tym, wszystkim życzę uśmiechu na co dzień, słońca pod powiekami nawet gdy go brak, pogody ducha, radości z każdego dnia, ciepła przyjaciół.
A nam na tym forum - żeby tych trolli, skurczybyków cholera najjaśniejsza trafiła jak mawiał Michnikowski (chorąży Stanisław Zubryk) w "Czterech pancernych" oraz by Moderacja smarowała miodem mądrych, a wypalała jaja i oślepiała idiotów.
pozdrawiam marek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
04-04-2010rysiekNajmniej poznana struktura we wszechświecie
Polecam ciekawy tekst na Onecie:
wiadomosci(*)ura_we_wszechswiecie,item.html

Odpowiednim byłby dział Nauka, ale w pewnym miejscu prof. Wróbel mówi tak:

>(...) Nie ma jednak ogólnej teorii na temat działania mózgu, tak jak nie ma racjonalnej teorii na temat pochodzenia życia czy pierwszych chwil po Wielkim Wybuchu. To są trzy pytania naukowe, które jeszcze pozostały do naukowego wyjaśnienia. Póki co odpowiadają na nie jedynie wielkie światowe religie - mówi prof. Wróbel.

Dla mnie, ten fragment to przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu (głównie ostatnie zdanie), ale pewnie jestem przeczulony.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 267 (przedawniony)
28-03-2010FalaY"Warto rozmawiać" wspierane przez konserwatystów
Witam. Oglądam teraz owy program telewizyjny. Dzisiejszy temat dotyczy aborcji. Widoczny jest głownie front konserwatystów, zaproszeni młodzie ludzie, chyba kolejne pokolenie JP II. Około 90 % głosu mieli przeciwnicy aborcji. Była mowa o Alicji Tysiąc, a sama obronna gazety katolickiej jest całkowicie absurdalna, sam nonsens. Według mnie prawo powinno tworzyć się na podstawie wolnomyślicielskich rozumowań człowieka. Istota Boga i same księgi nie są potwierdzone i według mnie nie powinny mieć prawa do ingerencji w nasze prawo. Boję się o przyszłe pokolenia, jeśli będą takie jak w tym programie. Jeśli ktoś oglądał to proszę pisać, co myślicie o ich komentarzach i opiniach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
27-03-2010BiziutLekcje w Rekolekcje
Witam na początku chciałbym przeprosić jeśli napisałem to nie tam gdzie powinienem ponieważ pierwszy raz pisze coś na forum.

Więc zaczne tak moja dyrektorka zrobiła nam zwykłe zajęcia lekcyjne w ciągu rekolekcji jestem tym BARDZO wkurzony ponieważ wszystkie szkoły wokół mają tylko iść do kościoła i są wolni.

Więc chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś dokument świadczący o tym że nie powinno tak być??

Bardzo proszę o szybką odpwiedź z góry dziękuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 133 (przedawniony)
24-03-2010MatixŻydzi atakują!
Kto tak twierdzi? Axel Springer najwyraźniej.

www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony) (Zamknięty)
23-03-2010rexusRacjonaliści w Indiach.
Edamaruku prezes indyjskiego stowarzyszenia racjonalistów, robi naprawdę świetną robotę.
Szkoda, że nasze tok szoły nie prowadzą takich relacji. Chętnie bym obejrzał, jak jakiś katolicki czarodziej czaruje powiedzmy Agnosiewicza, żeby go uśmiercić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
19-03-2010diogenesPoza płcią
Jeszcze trochę, a dwuwartościową logikę szlag trafi:

wiadomosci(*)_bez_konkretnej_plci,item.html

Jestem facetem wyłącznie w obecności kobiet.
Moja samotność nie ma płci.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)