 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 06-09-2016 | olson | Mój pobyt na forum - wyjaśnienie i podsumowanie |
Wątek będzie o tym dlaczego nie lubię większości ludzi i o ich zakłamaniu, którego nienawidzę. Są w życiu okoliczności i ludzie, którzy potrafią zabić każdą wrażliwość. Są ludzie tak zakłamani, że nie uświadamiają sobie nawet tego, że sami się oszukują. Są też ludzie, którzy potrafią inteligentnie manipulować innymi, niekoniecznie dla własnych celów. Większość moich czynów obraca się przeciwko mnie, bo nie interesuje mnie to czego pożąda większość - prestiż, posiadanie racji, bycie lepszym. Potrzebuję jedynie informacji. Jakich? Ano takich, że odkąd pamiętam otoczenie chciało mi wmówić swoje "racje". W tym celu naginali logikę i próbowali manipulować, a moja wtedy dziecięca psychika nauczyła się wykrywać oszustwo, nieścisłości, sprzeczności w ludzkich twierdzeniach.
Sama logiczna analiza mogłaby prowadzić do występowania błędnego koła. Przykładem jest argumentum ad ignorantiam - można rzucać dowolne stwierdzenia i powiedzieć "udowodnij, że tak nie jest", a treść paranoi bywa logicznie poprawna i jedynym ale jest właśnie brak potwierdzenia teorii. Kolejne sztuczki to powoływanie się na jakieś rzekomo oczywiste fakty, które każdy zna i skoro się nie zgadzam to rzekomo źle to o mnie świadczy. Pewne rzeczy społeczeństwo przyjmuje a priori jako dobre lub złe i nie ma z tym dyskusji. Ludzie powołują się na jakąś "szkołę" lub ideę, albo sprowadzają dyskusję do personalnej potyczki "rację mam ja lub ty, więc porównajmy się (zamiast argumentów)".
I mogę sobie pisać, ale do nikogo to.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 06-09-2016 | Mariusz Agnosiewicz | Oda do radości |
Na zakończenie Warszawskiego Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich zgromadzeni postawili się na baczność, by wysłuchać "Hymnu Unii Europejskiej". Sędziowie, ludzie prawa, powinni wiedzieć, że formalnie nie ma żadnego hymnu UE. Tzn. była próba ustanowienia hymnu UE za pomocą Konstytucji UE, ale projekt przepadł głosami ludności Francji i Holandii. "Oda do radości" jest natomiast formalnym hymnem Europy przyjętym przez Radę Europy (RE to nie tylko UE, ale i np. Rosja). Oda do radości jest poza tym hymnem Kosowa. UE uznaje Odę za hymn Europy, ale na swoich stronach podkreśla, że nie ma on zastępować hymnów narodowych, i jest wykorzystywana na uroczystościach o charakterze ogólnoeuropejskim. Czyżby kongres sędziów polskich miał takie ambicje? Wykorzystywanie 'Ody do radości' do rozgrywek politycznych szkodzi temu pięknemu utworowi, który w konsekwencji jest na ślepo hejtowany przez drugą część Polski. Jest to hymn całej Europy, która istnieje niezależnie od UE. Nie warto hejtować Ody tylko dlatego, że jest używana w rozgrywkach politycznych. Kilka prostych faktów, które mogą dać Wam do myślenia: - "Oda do radości" jest bardziej ureligijniona niż hymn Polski, np. "Nad sklepieniem gwiazd Mieszka Ojciec upragniony", hymn Polski jest natomiast świecki, co jest dość wyjątkowe, gdyż wiele krajów europejskich do dziś ma odwołania religijne (np. hymn holenderski: "Ty, mój Boże i Panie jesteś mą tarczą, na Tobie polegam. Na Tobie będę budował; nigdy mnie nie opuszczaj, po to, abym mógł.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 31-08-2016 | chętnie racjonalistka | Maciej Orłoś |
. Dzisiaj Maciej Orłoś oświadczył, że prowadził Teleexpress po raz ostatni.
Jutro pierwszy dzień Teleexpressu bez Orłosia.
Niewymownie przykre. . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-08-2016 | Mariusz Agnosiewicz | Norweskie media: Kowalczyk miała rację |
Po latach norweskie media przyznają: "Nadszedł czas, aby przyznac, że Kowalczyk miała rację"
Justyna Kowalczyk w 2010 rozpętała burzę po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vanouver, kiedy wyraźnie zasugerowała, że jej skandynawscy konkurenci, zwłaszcza Marit Bjørgen, wygrywają bo się dopalają sterydami, które biorą pod pretekstem astmy:
"Muszę się z tym pogodzić, że ona jest bardzo chora. Nie wygląda mi na taką, ale jest. Trochę przykro, samemu będąc zdrowym i silnym, przegrać z chorym. Już po sprincie myślałam sobie: "cholera, z taką chorą przegrać". Ale gratulowałam jej szczerze. Po tych biegach chyba muszę powiedzieć swojemu doktorowi, że musimy u mnie znaleźć jaką astmę. Z pierwszej szóstki tylko ja jestem zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki. Trzeba więc się zastanowić nad chorobą. Wolno im przyjmować sterydy przed startem, które rozszerzają pęcherzyki płucne. Chyba nie muszę tłumaczyć, co w naszej dyscyplinie oznacza więcej powietrza w płucach."
Jaka była wtedy reakcja na słowa Kowalczyk? Wiadomo, przegrała to się tłumaczy. "Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie. Nie sugerowała dopingu, gdy z rywalkami wygrywała" - mówił prof. Jerzy Smorawiński, szef polskiej Komisji Antydopingowej. W mediach udowadniano wówczas, że sugestie Kowalczyk są sprzeczne z badaniami naukowymi i to z użyciem podwójnie ślepej próby oraz z diagnozami lekarskimi. Konkurencyjne biegaczki mają legalnie orzeczoną astmę. Kowalczyk odparowywała, że byłaby w stanie wywołać u siebie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 26-08-2016 | darzec | Poszukiwanie do skutku |
wyborcza.p(*)testy-dna.html#TRwknd#BoxGWImgW związku z powyższym artykułem: <Badania DNA nie kłamią. Dzisiejsza nauka jest w stanie potwierdzić, z kim lub z czym mamy do czynienia w przypadku yeti. Wszystko jest kwestią znalezienia odpowiedniej próbki - mówi dr Mark Evans kierujący zespołem genetyków, którzy podjęli się trudnego zadania rozszyfrowania zagadki yeti. Weszli w posiadanie fragmentu sierści rzekomego stwora, dzięki czemu możliwe stało się kompleksowe badanie genetyczne.Cały ten proces stał się podstawą filmu dokumentalnego "Yeti: Myth, Man or Beast?", który miał niedawno premierę w brytyjskim kanale Channel 4. Efekty analizy okazały się rozczarowujące - badania DNA potwierdziły, że należy ono do zwykłego niedźwiedzia brunatnego - takiego, jakiego spotkać można choćby w Polsce. Czy to oznacza, że tajemnica wreszcie została rozwiązana? Bynajmniej. Sam Evans po zaznajomieniu się z wynikami stwierdził, że... trzeba poszukać innych próbek. I na tym polega fenomen yeti, który od lat dzieli świat nauki. Sceptycy traktują pogłoski o człowieku śniegu z przymrużeniem oka, kryptozoolodzy za wszelką cenę chcą dowieść, że mityczny stwór istnieje. Czyż nie podobnie zachowują się teolodzy ? Z yeti jest jednak inaczej, bo co rusz ktoś go widzi, a niejaki bóg milczy od ponad 2000 lat. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 599 (przedawniony) | | 25-08-2016 | Max Golonko | Opłaty za CO2 |
PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ... Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2? Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki. Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska. Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem. PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów. A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.  Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga. Ale to KrK nie przeszkadza. Ubijają swoje interesy. Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy. KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji. Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać). Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona. Może.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 23-08-2016 | krystkon_1976 | bodziec - emocja - decyzja - reakcja - a gdzie logika? |
Obejrzyjmy to w przyśpieszeniu: youtu.be/Bho9Su8MgA0Dostrzegam taki mechanizm: 1. bodziec – powzięcie wiedzy 2. emocja – przyrost potrzeby działania 3. decyzja – przełom 4. reakcja – zaspokojenie potrzeby działania Sprzeczałem się z Olsonem o to, czy myślenie jest równe emocjom, Olson kategorycznie zaprzeczył i uznał, że logika to zupełnie inna bajka niż uczucia. Ja jednak będę obstawał przy swoim i stwierdzam, że to co nazywamy analizą jest złożoną emocją i przyrostem potrzeby działania. Natomiast logiczny wniosek jest przełomem, decyzją i początkiem reakcji. Wg mnie logiczne myślenie to podobna do przestrachu emocjonalna reakcja na bodziec tyle wielce złożona. Gdybyś chcieli wyrazić emocje i logicznie myślenie poprzez coś innego niż działanie ludzkiej psychiki i wzięlibyśmy za przykład samosterujący się samochód Google to gwałtowne hamowanie na skutek wyrycia przeszkody byłoby poprzedzone emocją a złożony manewr wyprzedzania byłby poprzedzony logicznym myśleniem. Myśli to złożone emocje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 22-08-2016 | VonM | Ateiści pro-life oraz proaborcyjni liberalni katolicy |
Zwykło się szufladkować ludzi, że niewierzący musi być od razu zwolennikiem aborcji na życzenie, zaś katolik musi się jej sprzeciwiać. Nie wiem, czy takie szufladkowanie to po prostu wygodne narzędzie dla mediów, ale pomijanie tytułowych grup jest dla mnie dezinformacją opinii publicznej.
Pytanie pierwsze, czy ateiści pro-life są wrogiem publicznym numer 1 środowisk lewicowych i feministycznych, jako osoby które doprecyzowują pojęcie wolności osobistej, poprzez szerzenie terminu obrony życia niezależnie od systemów religijnych. I w drugą stronę, jak Kościół traktuje katolików proaborcyjnych?
Osobiście jestem zwolennikiem obecnego kompromisu aborcyjnego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 100 (przedawniony) | | 19-08-2016 | chętnie racjonalistka | Dwa niewygodne pytania |
Ale na początek dwa opisy. 1. Wspomnienie kobiety obrzezanej w dzieciństwie.- Tego bólu nie da się opisać... To jak wziąć nóż i wyciąć komuś kawał mięsa. Na początku nie wiedziałam, co się ze mną stanie, ale kiedy zobaczyłam ostrze, zrozumiałam, że zrobią mi krzywdę - opowiada w "Guardianie" 25-letnia dzisiaj Manika. Do tej pory boi się współżycia seksualnego - spróbowała tylko raz, tuż po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. W efekcie trafiła do szpitala z krwawieniem. - Nigdy nie wybaczę rodzicom, że zrobili mi coś takiego. Dla mnie to jak odebrać komuś życie - wyznaje. 2. Wspomnienie mężczyzny wykorzystanego seksualnie w dzieciństwie.Otóż pewnego dnia z moja mamą odwiedziliśmy jej koleżankę z pracy. W którymś momencie znalazłem się sam w łazience z mężem tejże koleżanki (nie pamiętam jak i dlaczego, w chwili obecnej mogę tylko przypuszczać a nie chcę rozwadniać opowieści przypuszczeniami). Człowiek ten w jakiś sposób obnażył się przede mną i zachęcił abym wziął do ręki jego penisa. Trwało to chwilę, chyba, chyba doszło do wzwodu jego penisa ale tego już właśnie dokładnie nie pamiętam. [...] Sam nikomu o tym nie wspomniałem, nie przeżywałem z tego powodu jakiejś koszmarnej traumy, nie wpłynęło to w jakiś sprecyzowany sposób na moje dalsze dojrzewanie. Po prostu zapomniałem o tym.A teraz ankiety... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |