 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 03-12-2012 | kulka_na_mole | "Feedersi" - miłośnicy krągłości czy wyrafinowani mordercy? |
Cytat:za "miłośników tłuszczu" standardowo uważa się mężczyzn, których pociągają panie z BMI przekraczającym 25 (niekiedy wskazuje się na 30). Ich preferencje testowali Viren Swami i Martin Tovee. Badacze chcąc określić, jakie kobiety będą uważane za atrakcyjne, pokazywali grupie kontrolnej oraz panom lubiącym "pulchność" zdjęcia pań o różnej wartości indeksu BMI. Zaliczeni do pierwszej grupy najwyżej oceniali zdjęcia kobiety, której BMI wynosił niewiele ponad 18. Natomiast "fat admirers" woleli to, na którym było widać modelkę mającą sporą nadwagę i BMI równe 29,2. Ciekawostką było także to, że "FA" bardziej niż grupie kontrolnej podobały się zdjęcia wyjątkowo chudych kobiet (BMI < 15). Autorzy eksperymentu założyli, że może chodzić o pociąg "miłośników tłuszczu" do osób łamiących społeczne normy lub do... słabości, która wiąże się i z nadwagą, i z niedowagą. (źródło) Polecam obejrzenie filmu dokumentalnego podlinkowanego w artykule. Dla mnie jest to horror bardziej przerażający niż najstraszniejsze produkcje Hollywood. Nie potrafię zrozumieć, że "feedersi" nie są karani za to, co robią swoim ofiarom. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-11-2012 | Christopher CJ Jozwiak | U.Rze zdobyte |
Nowy naczelny Jan Piński to bardzo dobry znajomy Romana Giertycha - medialnego funkcjonariusza endeckiej warstwy PO. W Rzeczpospolitej wicenaczelnym GW-PO-Węglarczyk. Nad tym wszystkim kolega Grasia Hajdarowicz i rząd ma tę merytoryczną krytykę pod prawie pełną kontrolą  Hmm.. RP miał mieć chociaż Superstację ale jakoś się upartyjnić nie daje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 27-11-2012 | Dariusz Jamrozowicz | 24 listopada - Dzień Ewolucji |
Wszystkiego najlepszego!  Dlaczego dziś? Szukajcie (w sieci), a znajdziecie. _ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 53 (przedawniony) | | 27-11-2012 | Koraszewski | Zderzenie w cyberprzestrzeni |
Dziennikarz Reutersa, Anthony De Rosa, ćwierknął na twitterze: Jeśli Iron Dome (izraelska tarcza antyrakietowa) jest tak skuteczna, to jaki cel zabijania tak wielu w odwecie, szczególnie ofiar będących "ludzką tarczą"? Odpowiedź internauty podpisującego się Robbie Guy: Gdybyś miał znakomite ochraniacze redukujące bolesność o 90%, czy mógłbym cię kopać w jaja bez narażania się na twój odwet?  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-11-2012 | emilpromil | głosy ważone w sejmie |
Tak z okazji podpisywania petycji w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych w mojej okolicy, wpadłem na pomysł wielomandatowego pojedynczego okręgu wyborczego z ważonymi głosami sejmowymi.
W skrócie: -podczas wyborów każdy wybierałby jednego swojego posła bez podziału na okręgi. -Poseł ten po przekroczeniu pewnego progu dostawał by się do sejmu. -Posłowie mieliby zróżnicowaną "siłę głosu" proporcjonalnie do ilości głosujących na nich wyborców + głosy które dostali od kandydatów którzy progu nie przekroczyli. -Próg można dobierać tak żeby otrzymać stałą liczbę posłów. -Kandydaci przed wyborami deklarowali by biorcę swoich głosów.
Dzięki temu każdy głos wyborcy miał by proporcjonalną wagę w sejmie i głosowało by się na konkretnego człowieka (żeby uniknąć sytuacji w której z głosu oddanego na posła "A" korzysta poseł "B").
Co o tym sądzicie ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 24-11-2012 | Koraszewski | MALI, a gdzie to jest? |
W globalnej wiosce coraz więcej zmian. Mali, kraj w zachodniej Afryce, niemal cztery razy większy niż Polska, ale ma tylko 14,5 miliona ludności. Dominująca religia - islam. Ustrój polityczny - anarchia. Dziennikarz "Der Spiegel", Paul Hyacinthe Mben, przez dwa tygodnie podróżował po Mali. Obraz wstrząsający, w angielskojęzycznej edycji Spiegel on-line można przeczytać jego reportaż: www.spiege(*)lled-north-mali-a-864014.html. Północna część kraju jest praktycznie niedostępna dla dziennikarzy. Od wiosny obowiązuje tu prawo szariatu. Kamienowanie kobiet, obcinanie kończyn podejrzanym o kradzież, mordowanie opozycji jest na porządku dziennym. W stolicy kraju Timbuktu zniszczono starożytne grobowce uznawane przez UNESCO za światowe dziedzictwo kulturowe. Obrazek ze stu tysięcznego Gao: Sąd szaria znajduje się w byłej bazie wojskowej. Jeden ze skazanych to Alhassane Boncana Maiga. Jest podejrzany o kradzież bydła, czterech drabów wciąga go do ciemnego pokoju, gdzie przywiązują go do krzesła. Lekarz robi zastrzyk znieczulający. Główny oprawca Omar Ben Saïd, wyciąga nóż z pochwy i wygłasza sentencję: "W imieniu Boga najbardziej miłosiernego" i zaczyna ciąć. Krew tryska na wszystkie strony, natrafia na opór kiedy dociera do kości, ale po chwili odcięta ręka ląduje w wiadrze. Oprawca sięga po telefon komórkowy i melduje przełożonym - "Skazany został ukarany." W 15 minut później, po zabandażowaniu rany,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 95 (przedawniony) | | 22-11-2012 | Jacek Tabisz | Ateistyczna mniejszość: samobójczy indywidualizm? |
Przed chwilą Andrzej Bogusławski opublikował tekst ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,530491#w530517 ), z którego wynika, iż mamy ok. 2,5 miliona aktywnych katolików, związanych z różnymi stowarzyszeniami i organizacjami typu Opus Dei, Ruch Odnowy w Duchu Świętym etc. Czyli jakieś 6% - 7% wszystkich katolików to ludzie aktywni i zaangażowani, wychodzący ponad sam fakt prostej identyfikacji. We Wrocławiu ponownie, 25 listopada, odbędzie się nasza mała manifestacja istnienia pod bilbordem ateistycznym. Wrocław ma ok. 700 000 mieszkańców (z pewnością co najmniej tyle razem ze studentami w roku akademickim). Z tego, wedle jak twierdzi wielu, raczej zaniżonych danych, 5% to osoby niewierzące. Czyli 35 ooo mieszkańców Wrocławia (znacznie mniej jest aktywnych ateistów w całej Polsce...). Z tego 35000 osób załóżmy, że podobnie jak w przypadku katolików, 6-7% osób jest aktywnych... Powinno przyjść z jakieś 1500 do 2000 osób, a fakt, że jesteśmy prześladowaną mniejszością powinien sprzyjać mobilizacji. Ostatnio pod bilbord we Wrocławiu przyszło trochę ponad 20 osób... Nie dziwmy się, że media mają nas w głębokim poważaniu, skoro jesteśmy 100 razy (!!!) mniej aktywni od katolickiej większości... Czy można to wyjaśnić strachem, głupotą, czy samobójczym indywidualizmem? Jak to zmienić? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-11-2012 | bohandas | Chaser 1000 |
Chaser to główna bohaterka poniższego filmu na temat inteligencji zwierząt. Jak utrzymuje właściciel Chaser, zna ona ponad 1000 rzeczowników, co w tym względzie sytuuje ją znacznie powyżej niektórych przedstawicieli homo sapiens, którzy zdają się znać góra kilkadziesiąt. W ogrodzie profesora psychologii znajduje się ogromny stos ponad 1000 zabawek, każda zabawka ma swoją nazwę, a Chaser zna je wszystkie na pamięć. Autorzy programu robią mały eksperyment: wybierają losowo kilka zabawek, a zadaniem suczki jest wybór właściwej. Pod koniec filmu mamy drugi eksperyment polegający na wprowadzeniu nowej, nieznanej Chaser zabawki o imieniu Darwin... Film po angielsku. www.youtube.com/watch?v=mTTuiE1_Oe8 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 22-11-2012 | kulka_na_mole | Nowomowa |
Słucham radiowej prognozy pogody. Brzmi to tak:
"A przed nami pochmurna sobota. [pauza] Tylko w Wielkopolsce i na Kujawach. [pauza] W pozostałych regionach słonecznie."
Po przeczytaniu przez prezentera pierwszego zdania zrozumiałem, że w całej Polsce w sobotę będzie pochmurno. Po przeczytaniu drugiego zdania nie wiedziałem co będzie "tylko w Wielkopolsce i na Kujawach". Po trzecim zdaniu zorientowałem się o co chodzi.
Ludzie gadający w tv prezentują tę samą manierę: "Jan. [pauza] Kowalski TVN. [pauza] Dwadzieścia cztery."
Kropka zamiast przecinka, akcent w złym miejscu - skąd to się bierze? Mnie to razi tak, jakbym w gazecie czytał tekst z błędami ortograficznymi, gramatycznymi i wszelkimi innymi. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |