 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 152 (przedawniony) | | 15-12-2017 | superinteligent | Portale randkowe w Polsce |
Nie jest łatwo poznać kogoś przypadkiem. Dlatego portale randkowe mają sens ale: Po rozmowach z licznymi paniami na portalach randkowych napiszę jak wygląda prawda o portalach randkowych. 100% facetów z nieznajomą kobietą chciałoby gawędzić tylko o seksie. Celem uzgodnienia co ona lubi w seksie i w jakim tempie dałaby się zaciągnąć (w dobrym tego słowa znaczeniu) do łóżka. RESZTA ROZMÓW TO GADKI SZMATKI. Nie da się bowiem załatwić sobie miłości przez gadki, miłość wymaga czasu, a seks jest fundamentem związku i bez niego wszystko jest bez sensu (w parze). Gdyby kobiety były mądre to by na portalach randkowych tylko i wyłącznie o seksie pisały bo on musi być udany dla obu stron - najpierw, a czy powstanie potem trwały związek i miłość to tylko czas (długi) pokaże. Oczywiście trzeba odsiać prymitywów i żonatych lub w konkubinacie (kontrola dokumentów, niezapowiedziane wizyty u niego w domu i telefony - jak często nie odbiera to żegnaj) ale to nie trudne. I trzeba uważać na impotentów, którzy na portalach szukają swoich szans bez potencjalnego obciachu w swoim otoczeniu. Nie naleganie (słowem lub gestem, dotknięciem) na seks przez faceta na trzeciej randce to spory znak ostrzegawczy. Impotent przez całe miesiące będzie fenomenalnie zadbany, delikatny, pomocny, nie spieszny do seksu. Chyba, że kobieta lubi i akceptuje same pieszczoty. I radzę paniom dawać bardzo aktualne zdjęcia, najdalej sprzed dwóch lat. Im więcej tym lepiej ale koniecznie aktualne. I w żadnym wypadku nie dawajcie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 98 (przedawniony) | | 13-12-2017 | Koraszewski | Mariusz Agnosiewicz pyta, prezydent Czech odpowiada |
Na marginesie mojego poprzedniego wątku Mariusz Agnosiewicz wyraził zdumienie poparciem Republiki Czeskiej dla decyzji Trumpa o przeniesieniu ambasady do stolicy Izraela. Rozważałem przypomnienie, że druga wojna światowa zaczęła się od inwazji na Czechosłowację z łaskawym przyzwoleniem Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich (i z pomocą militarną Polski), więc być może Czesi wiedzą co to znaczy być ofiarą zbiorowego łajdactwa. Teraz prezydent Czech w Nowym Jorku sam odpowiedział: „Unia Europejska, tchórze robiący wszystko co w ich mocy, żeby pro-palestyński ruch terrorystyczny dominował nad ruchem pro-izraelskim”. (AFP.) Przy okazji można sobie spróbować odpowiedzieć dlaczego występujący wówczas w obronie Czechosłowacji byli ludźmi nie tylko po ludzku przyzwoitymi, ale i rozsądnymi. Warto dziś odpowiedzieć dlaczego Izrael jest obiektem ataków nie tylko łajdaków, ale i samobójczych głupców. Gdyby Izrael był traktowany jako normalny kraj to przeniesienie ambasady do jego stolicy zasługiwałoby w najlepszym razie na notki na 12 stronie gazety. Fakt, że jest to czołowa wiadomość na wiele dni mówi bardzo dużo. Gdyby Izrael był normalnym krajem, nieustanne terrorystyczne ataki na jego obywateli wywoływałyby oburzenie świata. Gdyby Izrael był normalnym krajem, jego wysiłki by pomóc ofiarom wojny w sąsiednim kraju nagrodzone byłyby nagrodą pokojową Nobla, gdyby Izrael był normalnym krajem jego wkład w rozwój rolnictwa krajów Trzeciego Świata byłby zauważony i wychwalany,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-12-2017 | Arminius | Arm and Hammer = Armand Hammer!!! |
Nie, nie będzie to rozprawka o zaletach popularnego środka czyszczącego o tej właśnie nazwie. Przeciwnie, będzie o wadach i to paskudnych - ale człowieka, o nazwisku Armand Hammer. Jego ojciec, Żyd z Ukrainy nazwiskiem Julius Hammer intencjonalnie nadał mu takie, a nie inne imię. Pragnął bowiem aby imię i nazwisko jego syna składało się na nazwę symbolu Socialist Labour Party - socjalistycznej organizacji w USA, której był zagorzałym sympatykiem. Skojarzenia ze Stalinem czy imionami typu: 'Rewolucja" są tu jak najbardziej na miejscu. Dominantą osobowości naszego bohatera (czy też raczej antybohatera) były jego janusowe oblicza. To taki dr Jekyll i Mister Hyde - w swojej własnej, rzecz jasna, specyficznej klasie. Oficjalny wizerunek Hammera jest imponująco spiżowy: self - made man, captain of industry - w jak najlepszym zaneczeniu tego słowa, filantrop, kolekcjoner sztuki, uhonorowany 25 tytułami doktora honoris causa, odznaczony dziesiątkami medali w różnorakich państwach, znajomy i przyjaciel największych tego świata, wierny mąż, opiekun rodziny, nominowany do pokojowej Nagrody Nobla i przegrywający o włos z Dalaj Lamą... Prawdziwy wizerunek, zaprezentowany przez Edwarda Epsteina w książce biografii pt. " Dossier: The Secret History of Armand Hammer" - przyprawia o gęsią skórkę, bo jest krzyczącym zaprzeczeniem troskliwie wypielęgnowanego, całkowicie fałszywego oblicza amerykańskiego przemysłowca. To kwalifikowany oszust, złodziej, fałszerz ( także dzieł sztuki - w tym słynnych.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 12-12-2017 | chętnie racjonalistka | Wiarygodność nadawcy |
. Znajoma podpisała w swoim mieszkaniu umowę z akwizytorem na wymianę drzwi, ale następnego dnia się rozmyśliła, więc przystąpiła do procedury odstąpienia. Formularz umowy zawierał stosowną po temu klauzulę, znajoma ją wypełniła i wysłała listem poleconym na podany w umowie, dość odległy adres. Tu jednak pojawia się wątpliwość, bo pokwitowanie listu jest w istocie pokwitowaniem koperty, a nie określonej zawartości, zaś niedoszły wykonawca - z rozmowy telefonicznej wnosząc mocno niepocieszony - niekoniecznie przyzna się do otrzymania określonej zawartości listu; zawsze może twierdzić, że otrzymał pustą kopertę.
Pytanie zatem, jak osoba fizyczna może sobie w takich przypadkach zagwarantować doręczeniową skuteczność? .
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 10-12-2017 | Koraszewski | Gdzie jest stolica Izraela? |
Jak wynika z podpisanego przez Arminiusa artykułu redakcyjnego portalu „Racjonalista” Deklaracja Donalda Trumpa „została przyjęta z wielkim zadowoleniem przez Izrael oraz większość amerykańskich Żydów. Cała reszta świata przyjęła ją z oburzeniem lub wielkim zaniepokojeniem”. Redaktor Arminius nie zauważył, że Jerozolima jest stolicą Izraela od maja 1948 roku i że amerykański prezydent podkreślał, i że jest to zaledwie uznanie rzeczywistości. Trump przypomniał również o ustawie Kongresu z 1995 roku, która była następstwem działań Jana Pawła II i jego decyzji o uznaniu Izraela. Dlaczego ta decyzja Watykanu była tak późna? Żeby to zrozumieć trzeba przypomnieć audiencję Theodora Herzala u Piusa X w styczniu 1904 roku. Podczeds tej decyzji papież powiedział: „Nie możemy uznać waszego ruchu. Nie możemy powstrzymać Żydów przed wejściem do Jerozolimy – ale nigdy tego nie usankcjonujemy. Ziemia Jerozolimy, jeśli nie była zawsze święta, została uświęcona przez życie Jezusa Chrystusa. Jako głowa Kościoła nie mogę powiedzieć ci nic innego. Żydzi nie uznali naszego Pana, dlatego nie możemy uznać żydowskiego narodu.” Czy jest możliwe, że Trump podważył długo trwający paradygmat watykański? Piszę o tym więcej tu: www.listyz(*)podwazyl-watykanski-paradygmat Decyzję o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela Rosja podjęła długo przed USA, wczoraj taką decyzję podjęła Republika Czeska oraz kilka państw afrykańskich. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 10-12-2017 | Stefanowicz | The Room |
Są takie filmy, które są tak słabe, że aż dobre. Do nich z pewnością zalicza się "The Room", stworzony przez enigmatycznego Tommy'ego Wiseau. Film opowiada o poczciwym bankierze, którego zdradza narzeczona (z jego najlepszym przyjacielem). Film jest tak słaby, że stał się fenomenem i grają go w kinach regularnie od 12 lat. Dialogi są tak niedorzeczne, że aż śmieszne. Mark: How was work today? Johnny: Oh, pretty good. We got a new client and the bank will make a lot of money. Mark: What client? Johnny: I cannot tell you; it's confidential. Mark: Aw, come on. Why not? Johnny: No, I can't. Anyway, how is your sex life? albo Johnny: [walks into flower shop] Hi. Flower Shop Clerk: Can I help you? Johnny: Yeah, can I have a dozen red roses, please? Flower Shop Clerk: Oh, hi, Johnny. I didn't know it was you. [grabs bouquet of roses] Flower Shop Clerk: Here you go. Johnny: That's me. How much is it? Flower Shop Clerk: It'll be eighteen dollars. Johnny: [hands over cash] Here you go. Keep the change. [grabs flowers and pats dog on the counter] Johnny: Hi, doggy. Flower Shop Clerk: You're my favorite customer. Johnny: Thanks a lot. Bye! Flower Shop Clerk: Buh-bye! Gra aktorska sprawia, że po chwilowej dezorientacji, pojawia się uśmiech na twarzy. Mała próbka: www.youtube.com/watch?v=M5PuJGzbcvYWarto wspomnieć, że film kosztował 6 mln $ i całą kwotę wyłożył Tommy Wiseau. Nie wiadomo skąd wziął na to pieniądze (teoria spiskowa głosi, że był to sposób na wypranie brudnych pieniędzy).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 08-12-2017 | Stefanowicz | Czy Wojciech Cejrowski jest Żydem??? |
1. Uwielbia Stary Testament i jak sam mówi, Nowego Testamentu nie rozumie (określając go mianem bełkotu). 2. Ma smykałkę do interesów, własciwą Narodwi Wybranemu. 3. Przez większą część roku mieszka w USA (największa diaspora żydowska). 4. Ma semicki nos. www.youtube.com/watch?v=H0M9JNlb4n8Jestem zdezorientowany tą rozmową (większość katolików pewnie też). Mój rozum tego nie ogrania. Zgadzam się tylko z tym, że Nowy Testament to bełkot. Chciałbym zobaczyć debatę o ewolucji z udziałem p. Cejrowskiego. www.youtube.com/watch?v=jeD0oLnL8p8 - taki przedsmak. Brakuje jeszcze stwierdzenia, że dinozaury były najdoskonalszymi bytami (więc dlaczego wyginęły?), że stonoga jest brzydka i niepotrzebna (więc dlaczego nie wyginęła?). Ogólnie: #NiePochodzęOdMałpy - tu się zgadzam. A może Cejrowski to troll opłacany przez amerykańskich kreacjonistów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-12-2017 | MaxGolonko2 | Piękna i udana miłość w XXI wieku |
Co tu szkolić? Zanim się pójdzie z kimś do łóżka trzeba się wspólnie poddać badaniu na żółtaczki i HIV. Wbrew insynuacjom kleru pierwszy seks nie odbywa się miedzy prawiczkiem i dziewicą w noc po ślubie kościelnym. www.rp.pl/(*)enia-z-bezpiecznego-seksu.htmlYES "Oczekuje się procesu edukacyjnego na wysokim poziomie merytorycznym z uwzględnieniem aktualnych statystyk w powyższym temacie oraz interesującej i przekonywującej prelekcji". Szkolenie przeprowadzą edukatorki seksualne z fundacji wybranej w przetargu.
Szesnaście jednostek wojskowych w całej Polsce odbędzie wkrótce 3-godzinne szkolenia poświęcone zapobieganiu zakażeniom wirusem HIV/AIDS, profilaktyce i późniejszej jakości życia po ewentualnym zakażeniu." | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 01-12-2017 | Koraszewski | Korzenie współczesności |
Anna Karolina Kłys przypomina morderczy przedwojenny antysemityzm. Potomkowie tamtych zbiorów liczą się dziś w miliony, wielu bardzo aktywnie „usprawiedliwia” swoich protoplastów, inni tylko dostarczają łam. W ostatnim (5) odcinku autorka pisze:
„Kiedy w styczniu 1937 roku na Uniwersytecie Warszawskim ogłoszono „dzień bez Żyda”, zawsze występujący przeciwko „hecom antysemickim” prof. Kotarbiński opublikował na łamach „Kuriera Porannego” list otwarty: „Z rozgoryczeniem wstępuję na teren uniwersytetu. Jednemu z moich uczniów, starszemu statecznemu nauczycielowi, napastnik rozbił tam głowę klamką czy czymś podobnym. Inny szlachetnie myślący młody człowiek ufność swą do uczelni przypłacił załamaniem ogólnym. Raz podczas wykładu wtargnęła wataha, tygrysimi skokami dopadnięto Żydów w ławkach, sprano, stłuczono […]Następnego dnia po ukazaniu się artykułu, kiedy wieczorem profesor wraz ze studentami opuszczał Uniwersytet czekała już na nich grupa endeków. Uzbrojeni w pałki i laski pobili ciężko studentów Żydów, szczególnie poważnie Ojzera Sokoła i asystentkę profesora – dr Dinę Steinberg. Sam profesor, otoczony przez studentów chrześcijan, zdołał bezpiecznie opuścić teren Uniwersytetu. Profesor Kotarbiński wypowiadał się wiele razy przeciw biciu i poniżaniu studentów żydowskich, oburzała go bierność studentów polskich, którzy nie przeciwstawiali się endeckiej przemocy. Prowadził też zajęcia u siebie w mieszkaniu,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 30-11-2017 | Arminius | komputer nie powie nie |
Od około półwiecza socjologowie obserwują w społeczeństwie amerykańskim systematycznie nasilający się trend "odwrotu od małżenstwa". Procent Amerykanów, którzy w poszczególnych przedziałach wiekowych pozostają w stanie wolnym, dramatycznie przyrósł w ciągu wyżej wymienionego okresu. Zainteresowanych zagadnieniem odsyłam do podlinkowanego tekstu. Tymczasem zasygnalizuję tylko jeden z głównych powodów zaistnienia stanu rzeczy jak wyżej. Otóż jest nim możliwość osiągania satysfakcji seksualnej bez konieczności wchodzenia w związek małżeński - jak to było dawnymi czasy, kiedy to "jarzmo małżeńskie" dawało wysokie prawdopodobieństwo kompleksowego i pełnego zaspokajania potrzeb seksualnych. W chwili obecnej jest zasadniczo inaczej. Pobocznym efektem procesu wyzwalania się kobiet z okowów tradycyjnych ograniczeń - stał się paradygmat możliwości a nawet potrzeby uprawiania wolnego seksu bez zobowiązań. Korzystają z owego fenomenu mężczyźni - bo skoro można coś mieć bez zobowiązań - to jest to opcja atrakcyjniesza niż coś ze zobowiązaniami. Sytuacji jak wyżej sprzyja internet i łatwość nawiązywania przelotnych znajomości w celu "zaliczenia kolejnej sztuki" - na licznych stronach i portalach randkowych. Co więcje internet dostarcza ogrom różnorakiego materiału pornograficznego - który staje się substytutem seksu w realu, odstręczając mężczyzn od wiązania się z relanymi - mniej atrakcyjnymi niż na stronach pornograficznych - kobietami. Laptop nigdy - w zakresie analizowanym - nie powie nie... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |