 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 12-08-2010 | Marek1952 | Powstańcie wszyscy................ |
Po tragicznej śmierci Prezydenta Kaczyńskiego zadałem sobie retoryczne pytanie - Czy jestem idiotą ? Był to mój protest na gloryfikowanie Prezydenta tylko dla tego , że na własne życzenie walną w obcą a zarazem wrogą mu ziemię. Miałem jednak nadzieję , że cała ta pogrzebowa hucpa minie a społeczeństwo wróci na łono racjonalizmu niczym syn marnotrawny. Okazuje się jednak , że nie tylko byłem idiotą ale też nie poprawnym optymistą. Czas mija a społeczeństwo się coraz bardzie dzieli . Zwykła katastrofa lotnicza urosła do rangi zamachu stanu a najgorszy w historii Prezydent został bohaterem na miarę Kościuszki i Sikorskiego. I z obrazą dla dwóch pozostałych spoczął we wspólnym panteonie. Oliwy do ognia dolał jeden z moich dobry przyjaciół , który z nabożną miną powiedział , że „ Ja od razu miałem podejrzenie złych zamiarów kiedy widziałem spacerującego po lesie katyńskim Tuska i Putina „ . Inny nie idiota oczekując w kolejce do lekarza głośnym szeptem oznajmił do innego kolejkowicza „ Panie taką mgłę robi się w 15 minut „ . Słuchając tych „ mądrych ludowych wypowiedzi „ nasuwa się jedna refleksja . Wiem ,że głupia ale przecież jestem idiotą. Skoro obecnie w modzie jest tworzenie kolejnych teorii spiskowych , to ja również mam własną i pewnie nie głupszą jak teorie Macierewicza. Staram maksyma policyjna mówi „ Ten jest winien kto odnosi największą korzyść „ . Spróbujmy się zatem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 68 (przedawniony) | | 06-08-2010 | Roxanne | Zakaz korridy w Katalonii |
Doznałam pozytywnego zaskoczenia dowiedziawszy się o zaaprobowaniu przez parlament Katalonii zakazu korridy. Uważam, że to przełomowa decyzja, która przyczyni się do poszerzenia tej inicjatywy i zmiany w postrzeganiu praw zwierząt przez niektórych ludzi. Większość z przedstawicieli Homo (podobno) sapiens, cierpi bowiem na swego rodzaju szowinizm gatunkowy, objawiający się atrofią uczuć wyższych wobec przedstawicieli innych gatunków, które traktuje ex definitione jako gorsze. Okrucieństwa jakich dopuszczano się wobec zwierząt kultywując, tę wyjątkowo krwawą "tradycję" są niewyobrażalne. Radość z decyzji podjętej przez katalonski parlament, przesłaniają mi tylko komentarze zapalonych amatorów tego "obyczaju", protestujący przed odbieraniem im elementu ich kultury. Cóż, elementem kultury niektórych cywilizacji prekolumbijskich bylo składanie ofiar z ludzi, czy powrót do tego obyczaju uznano by za racjonalny i moralny ??? Zapewne nie, bo potencjalną ofiarą mógły być człowiek............. Mam jednak nadzieję, że coś się zmieni.....................
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 05-08-2010 | Marek1952 | Życie jest iluzją |
W moich szczeniackich latach , ulubionym wypracowaniem z języka polskiego był temat „ Widok z mojego okna „ . Wypracowanie miałem treściwe z mojego ona widać ścianę oficyny. Do dzisiaj nie wiem dlaczego zawsze dostawałem „ pałę „ Szkoda , że wyrosłem ze szkolnych lat. Obecnie z okna mam bardzo interesujący widok. Przez cały dzień patrzę na nierówno postawiane pojemniki na śmieci. Ktoś w tym miejscu powie – zwariował stary ramol ! Interesujący śmietnik . A ja w tym śmietniku widzę polskie realia. W każdy poniedziałek z wielkim hukiem pod kamienicę zajeżdża niczym wóz bojowy sfatygowana śmieciarka . Obsługa sprawnie opróżnia pojemniki . Najpierw duży opasły mieszczący w sobie wszystko co tylko potrafi przetworzyć i wyrzucić Homo Sapiens . A potem z żelazną polską logiką wędrują do brzucha tej samej śmieciary kolejne mniejsze pojemniki z napisami PAPIER , SZKŁO , PET. Tak oto zostaje spełniony europejski sen ekologiczny. Życie to iluzja . Dawniej milicjant ( dla małolatów wyjaśniam to taki ludowy policjant ) nawet bez drogiego alkomatu wiedział , który kierowca jedzie na podwójnym gazie. Po prostu kierowca jechał zygzakiem . Obecnie musi mieć alkomat. Zygzakiem najczęściej jedzie trzeźwy kierowca , który stara się minąć dziury w jezdni. Nachlane bydle jedzie prosto bo dziur nie widzi .
Pod Pałacem Prezydenckim nieświadoma harcerska dziatwa nielegalnie postawiła krzyż . Dla wyjaśnienia – krzyż to mała architektura.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 04-08-2010 | orchidea78 | Widzimy wszystko, tak jak chcemy |
Większość ludzi nie lubi się przyznawać (nawet przed samym sobą), że z czymś sobie nie radzi ,że ma kłopot.Zaprzecza wówczas obiektywnym faktom,wskazującym na pewną niemoc w poradzeniu sobie z czymś, na przykład z alkoholizmem. Nie identyfikuje się z osobami, które mają ten sam problem, bo uważa, że ona problemu nie ma.Oszukuje się, nie dopuszczając do świadomości faktu swego uzależnienia, czyli dążenie do utrzymania pozytywnego obrazu samej siebie, zostaje podtrzymane. Wykazuje też skłonność do minimalizowania wagi sytuacji, gdy jej problem z "napojami wyskokowymi" zaczyna być powszechnie znanym . Jako, że człowiek jest istotą racjonalną gdy myśli w odpowiedni sposób , dlatego nie można nie wspomnieć o ciągłym dążeniu mózgu do tłumaczenia wszystkiego tak, aby świadomość mogła to zaakceptować. Czyli sami siebie oszukujemy (często nieświadomie)-jak tu,zatem, mówić o "umiłowaniu prawdy"? Jako, że prawda należy do pojęć względnych, nie można dowodzić dowodzić swojej racji, bez "niezbitych dowodów".
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 28-07-2010 | rexus | Pytanie do znawców zwyczajów w policji |
Zatrzymał mnie dziś patrol policji drogowej, i ku mojemu zdziwieniu policjant był ubrany w stary czarny najbardziej badziewny z mundurów policyjnych. Od kilku miesięcy obserwuję policjantów i zauważyłem, że mają nowe fajowe mundury z fikuśnymi czapkami. Skąd więc tu, ten oberwaniec ubrany na czarno jak kominiarz? Czy to był funkcjonariusz policji czy jakiś przebieraniec? Gdy ostentacyjnie oceniłem go od stóp do głów, robiąc przy tym niezadowoloną minę, policjant lekko się ukłonił jakby przepraszając za coś. Nie wiem, wstydził się czy jak. Może poczuł się zdemaskowany? Nie potrafię inaczej sobie tego wytłumaczyć, dał mi tylko pouczenie. Nie chciał kasy! To podejrzane.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 27-07-2010 | LadyTilly | Mr Freeman | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 27-07-2010 | RITA | Cena wolności |
"Nie jestem zainteresowany pieniędzmi, ani sławą. Nie chcę być na widoku jak zwierzęta w ZOO. Ma tylko stół, krzesło i łózko z brudnym materacem, które zostawili poprzedni właściciele - alkoholicy, którzy sprzedali mu mieszkanie" wiadomosci(*)l_milion_dolarow_nagrody_.html Wielu czytającym niewątpliwie nasuwają się pytania: czy Perelman jest normalny?, jeśli jest normalny, to ostatecznie jakie niedogodności skłoniłyby go do przyjęcia nagrody? Bycie "nienormalnym", a może raczej dziwakiem w ocenie większości potencjalnie obserwujących, nie dyskwalifikuje go jako geniusza matematycznego. W końcu wielu geniuszy matematycznych było dziwakami: Einstein, chodził po ulicach w piżamie, Russel miał problemy z zaparzeniem herbaty, a taki Godel miał problemy z przygotowaniem jakiegokolwiek posiłku. Prawdopodobnie dla Perelmana ta nagroda, jej przyjęcie, byłoby jednym wielkim problemem, dylematem, bo musiałby poczynić pewne zmiany w swoim życiu, zająć się tymi dolarami, robić coś wbrew sobie. A przecież od dawien dawna wiadomo, że do zadań i łamigłówek matematycznych wystarczy głowa na karku, kartka papieru i czas. I to jest dopiero wolność  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 116 (przedawniony) | | 26-07-2010 | Iwona Przybyła | Racjonalizm, a miłość... |
Temat może głupi, ale kto z nas nie myśli o miłości. Czym jest dla Was miłość? Czy to tylko kalkulacja, emocjonalna gra?
Podoba mi się tekst utworu Mariusza Lubomskiego "Żeby": "Żeby z okruchów złożyć świat w coś, co ma koniec i początek; Żeby w chaosie znaleźć ład i uspokoić serce drżące; Żeby cel miała każda droga, człowiek wymyślił sobie boga.
Żeby pomnażać ludzki ród i mieć do tego wyższy pretekst; Żeby nie popęd, ale cud łączył mężczyznę i kobietę; Żeby się dużo wznioślej żyło, człowiek wymyślił sobie miłość.
Żeby poskładać w jakiś rytm kształty, kolory, dźwięki, słowa; Żeby nie każda myśl i czyn dały się mądrze motywować; Żeby móc robić rzeczy głupie, człowiek wymyślił sobie sztukę.
Żeby usprawiedliwić zło i prawo innych niewolenia; Żeby pewności tłumić moc, że w sumie nic wartości nie ma; Żeby oznaczyć wszystko ceną, człowiek wymyślił sobie pieniądz.
Żeby natury poznać twarz i w swoje rysy ją zamieniać; Żeby przed lustrem mocno stać i nadać sobie sens istnienia; Tak z konieczności, jak z potrzeby człowiek wymyślił słowo "żeby".
No i niby racjonalne jest stwierdzenie, że miłość to tylko popęd i rozmnażanie, ale czy miłość można sprowadzić tylko do biologii?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |