Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
15-12-2021ArminiusSmolett symulował napad i został za to skazany
Amerykański Czarnoskóry aktor i gej nazwiskiem Jussie Smollet poinformował w styczniu 2019 r. opinię publiczną, że w centrum Chicago został zaatakowany przez napastników, którzy wykrzykiwali rasistowskie i antyhomoseksualne slogany i założyli pętlę wokół jego szyi.
Z kolei kilka dni temu sąd skazał go za zorganizowanie symulacji sytuacji jak wyżej i składanie fałszywych zeznań. Smolett zapłacił swoim braciom za "fejkowy" atak 3.500 USD oraz przygotował dla nich zestaw sloganów jakie mieli w trakcie "napadu" wykrzykiwać - podczas gdy całe zajście było filmowane przez kamery monitoringu. Nagłośniona, sprawa "napadu" jak wyżej odbiła się szerokim echem w całych USA.
Konkluzja płynąca ze zdarzenia jak skazania delikwenta jak wyżej jest taka, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich doniesień o dyskryminowaniu Czarnych i Gejów w USA.

"CHICAGO (AP) - Jussie Smollett's conviction Thursday for lying to police about a racist, homophobic attack came nearly three years after his report of a horrifying hate crime quickly became part of a polarized political landscape, with people - including the president of the United States - weighing in from all over.A prosecutor said the verdict was "a resounding message by the jury that Mr. Smollett did exactly what we said he did" - recruit two brothers to fake an attack so it could be recorded by a surveillance camera and posted on social media for publicity.
The brothers testified that the former "Empire" actor paid them $3,500 for the..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
13-12-2021romaroZweryfikuj swoje kompetencje
UWAGA - strona thebl wykrada zdjęcia i wykorzystuje do profilowania fałszywych kont społecznościowych

Zastanawiałem się gdzie to zamieścić, w sprawach portalu czy tutaj. Doszedłem do wniosku, że temat jest dość ciekawy ze względu na bezpieczeństwo w sieci, a niekompetencje Arminiusa pokazują, dokąd prowadzić może bezmyślne zamieszczanie odnośników (osobiście mam powody przypuszczać, że wcale to nie musi być nieprzemyślane z jego strony). Niejednokrotnie ostrzegałem, że zamieszcza odnośniki do stron naprawdę niebezpiecznych. Złodzieja do domu się nie wpuszcza, ale jak nazwać kogoś kto ma w dupie nasze bezpieczeństwo i oddaje nas w ręce złodziei?

TheBL w 2019 został zablokowany na Facebooku. Jednak poprzez stworzenie kopii swojej strony Klon The Beauty of Life (BL) strona o nazwie Thebl zmieniła nazwę na The Lion i istnieje od początku lipca 2020. Dlaczego?

Snopes poinformowała o stronie o nazwie TheBL.com(BL oznacza "Piękno życia"), która stworzyła setki kont i grup w celu promowania treści pro-Trump. TheBL.com został stworzony w 2016 roku przez Trung Vu, ówczesnego dyrektora generalnego wietnamskiej edycji The Epoch Times; jego redaktor jest byłym redaktorem anglojęzycznego wydania The Epoch Times. Pod koniec 2019 roku Facebook zbanował BL za używanie fałszywych kont i powiadomił, że grupa wydała blisko 9,5 miliona dolarów na promocję siebie, gromadząc 55 milionów obserwujących na całym świecie. Będąc częścią rozległej sieci luźno powiązanych pro-Trumpowych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
13-12-2021kobietaO przewidywalnych konsekwencjach idiotyzmu
Przeczytałam bardzo ciekawą książkȩ zatytułową Konsekwencje ”Konsekvenserna”.

Etnolog i autor K. Arnstberg nawiązuje do swoich wcześniejszych książek o ludziach PP, przedstawia tło działań tych ludzi i wyjaśnia konsekwencje, które już widzimy i będziemy mogli wkrόtce wiȩcej zobaczyć.

Czytelnik nie tylko jest bardziej przekonany, że rozwój wydarzeń jest bardzo poważny, ale uzyskuje też lepszy wgląd w to, dlaczego świat zachodni dobrowolnie próbuje się wymazać, wg autora. Książka dotyka, jak sugeruje tytuł, konsekwencji debaty i polityki prowadzonej w ostatnich dziesięcioleciach.

Sam punkt wyjścia formułują dwa pytania, które autor zadaje w rozdziale wprowadzającym:
”Dlaczego politycy i liderzy opinii nie są zainteresowani konsekwencjami swoich opinii i decyzji politycznych? Dlaczego są tak dziwnie ślepi na trwający rozkład społeczeństwa, który wynika z ich tyranii dobroci?”

Książka ”Konsekwencje”, obejmuja szeroki zakres: od powstania i upadku imperiów, nastȩpnie autor zabiera czytelnika do Szkoły Frankfurckiej, buntów studenckich i dzisiejszej poprawności politycznej, aby zakończyć dokładnymi konsekwencjami i możliwymi scenariuszami na przyszłość. Książka jest bardziej akademicka i analityczna, na którą składają się liczne portrety osobiste, w tym te interesujące i zabawne.

Jest to dość “obrzydliwy” zbiór przedstawionych postaci publicznych. Ten osąd nie jest oparty na ich preferencjach politycznych, ale..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
13-12-2021romaroIluzja
Iluzje powstają w wyniku błędnego postrzegania głębi, kontrastu i ruchu. Czasami iluzja pojawia się, gdy w obrazie nie ma wystarczającej ilości informacji, aby rozwiązać niejednoznaczność. Na przykład, ważne wskazówki, które normalnie byłyby obecne w świecie rzeczywistym. Inne iluzje powstają, ponieważ obraz narusza ograniczenie oparte na podstawowej prawidłowości naszego świata.
W przypadku wielu iluzji istnieje pewien odsetek osób o całkowicie normalnym wzroku, które jej nie widzą z nieznanych powodów. Iluzja optyczna" ma wydźwięk pejoratywny, jakby obnażała dysfunkcję układu wzrokowego. Lecz wydaje mi się, że jeżeli nawet jest to dysfunkcja, to szczególna, zważywszy na możliwość adaptacji naszego systemu wzrokowego do doświadczenia z sytuacjami obserwacyjnymi.
Niektórzy ludzie uważają iluzje za frustrujące, a inni nie....

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
12-12-2021kobieta"Kapsuła samobójców" Sarco
„Kapsuła samobójców”, może trafić na rynek w przyszłym roku
„Kapsułka samobójcza”, która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju. Sarco, przypominająca sarkofag kapsuła, która powoli redukuje tlen i zwiększa azot, aż osoba w środku nadal umiera, ma być gotowa do działania w przyszłym roku.
Aktywna eutanazja jest w Szwajcarii nielegalna, ale zapewnienie środków do popełnienia samobójstwa jest legalne, o ile działanie, które bezpośrednio powoduje śmierć, jest wykonywane przez osobę, która chce umrzeć. W 2014 roku popełniono łącznie 752 samobójstwa wspomagane (330 mężczyzn, 422 kobiety), w porównaniu z 1029 samobójstwami niewspomaganymi (754 mężczyzn, 275 kobiet). Większość wspomaganych samobójstw w kraju dotyczy osób starszych cierpiących na nieuleczalną chorobę. Eutanazja jest szeroko stosowana przez obcokrajowców w tym, co krytycy nazywają turystyką samobójczą. W 2008 roku 60 proc. ogólnej liczby samobójstw, których asystowała organizacja Dignitas, stanowili Niemcy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-12-2021kobietaNie czujesz się jak w domu
Wszelka krytyka innych kultur, czy też form wyrazu kulturowego, które zajmują coraz więcej miejsca w sferze publicznej, jest klasyfikowana przez lewicowych liberałów, czyli lewicę, liberałów i „dobrą prawicę”, jak ich nazywam, „faszyzm”, „nazizm” lub „brązowym”, to ostatnie pojęcie, które lewica ostatnio mocno zapoczątkowała.

Rozmawiałam z ludźmi, którzy reagują na zapach klatki schodowej, gdy nowo przybyli gotują przez wiele dni egzotyczne jedzenie. Rozmawiałam z ludźmi, którym nie podobają się arabskie znaki i napisy na witrynach sklepowych. Rozmawiałam z ludźmi, którzy nie czują się już jak u siebie w domu.

Tłumiona debata
Kiedy więc w prowokacyjny sposób krytykuję kulturę, o której wprost napisałam- nie jednostki, nie kolor skóry, który wymyślają szaleni liberałowie, do czego zmuszone sa narody Europy, to prowokuję debatę. Ponieważ krytykując muzykę arabską, ktόrej głosno słucha kierowca autobusu, jest pytaniem i debatą, która nie została jeszcze znormalizowana.

Krytykę masowej imigracji i wielokulturowości można z grubsza podzielić na trzy części: ekonomię, przestępczość i kulturę. W przeszłości debata na temat imigracji skupiała się na ekonomii. Krytycy mówili, że to kosztuje, a inni, że my na tym skorzystamy. Ta debata już dawno się skończyła. Imigracja była i jest oczywiście gigantycznym obciążeniem finansowym, korzysci nie ma żadnych.

Zajęło niewiele czasu, zanim uznano drugą nogę: ta przestępczość jest ściśle..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-12-2021ArminiusPornografia jako broń w arsenale armii Izraela
Wczoraj, w trakcie wymiany zdań z jednym z dyskutantów na temat istoty judaizmu, padło z Jego strony stwierdzenie, niezbyt klarowne aczkolwiek intrygujące, które można było zinterpretować jako porównanie judaizmu do pornografii. Kiedyś popełniłem kilka wątków na temat judaizmu ( Żydów) jako kreatorów i siewców pornografii tak w USA jak i w Republice Weimarskiej oraz w szerokim świecie. Koncept zapodany przez dyskutanta jak wyżej nie jest jednakże całkowicie tożsamy z tematyką przeze mnie podniesioną. Obejmuje ją ale zarazem wykracza poza nią, jest szerszy i bardziej złożony. Badając ów intrygujący problem natknąłem się na wielce frapujący materiał, którym chciałbym się podzielić z forumowiczami. Otóż okazuje się, iż Żydzi w swej zakrojonej na szeroką skalę i wielowątkowej polityce dyskryminacji i gnębienia Palestyńczyków użyli wobec nich pornografii jako sensu stricto broni psychologicznej i "obyczajowej" mającej na celu Ich zdemoralizowanie i doprowadzenie do upadku obyczajów. Sytuacja jak wyżej miała miejsce w 2002 roku w palestyńskim Ramallach, zajętym przez wojsko izraelskie. Modus operandi armii izraelskiej polegał na nadawaniu przez telewizję treści sensu stricto pornograficznych. Zachęcam do lektury podlinkowanego materiału.

"Ramallah, West Bank - Porn movies and programmes in Hebrew are being broadcast by Israeli troops who have taken over three Palestinian television stations of Ramallah, irate residents of the besieged West Bank town said on Saturday.
The offices of..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-12-2021hanging_bishopKomediodramat zwykłego Polaka
Pamiętacie jak lokaj Prezesa mówił, że potaniał olej? Każdy widzi jak - wystarczy odwiedzić sklep. Pamiętajcie jak karierowicz na stanowisku premiera nie wiedział ile kosztuje chleb? Ja teraz już też nie wiem bo niemal codziennie zmieniają się ceny. Dobrze, że ryż i miski nie podrożały... aż tak.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 128 (przedawniony)
07-12-2021MaxGolonko3Humor - sezon 2020/2021/...
z życia wzięty dowcip z socjalizmu.
Wchodzi facet do pustego sklepu i mówi:
- czy nie ma pani jakiejś wędliny?
- Pan się pomylił. Wędliny nie ma w sklepie obok. U nas nie ma sera.

- Wy, towarzyszu dowódco to czasem jak pień!
- A tak! Bywam twardy!

- Ożenisz się ze mną?
- Nie
- No to złaź!

Politechnika Częstochowska. Wykłady, geografia.
- Profesorze! Ja chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać zaliczenie.
- Niech Pan na mnie nie patrzy, ja Pana nie zaliczę.

Trudny wybór: Nauka czy seks
www.astrom(*)p?id=162151&mode=view/cena.jpg
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
06-12-2021romaroDarknet
Obok Internetu, z którego wszyscy korzystamy, istnieje znacznie mniej znany Internet w każdym znaczeniu tego słowa: Darknet, jak sama nazwa wskazuje, jest to równoległa sieć, znana jako dark net lub nieco inna odmiana - deep web, która wykorzystuje wszystkie możliwości Internetu, w tym jego protokoły i usługi, ale co najważniejsze, dokładając przy tym wszelkich starań, aby jego internetowi "klienci" byli obsługiwani anonimowo dzięki systemom szyfrowania i specjalnie zaprojektowanemu oprogramowaniu. Jednak dla większości polityków (często niezbyt dobrze poinformowanych w tym temacie), Darknet jest przede wszystkim synonimem tajności i przestępczości.
Na początku lat 2000, grupa anarchistów znających się na komputerach zdała sobie sprawę, że rządy próbują monitorować swoich obywateli na wszelkie możliwe sposoby, aż do najbardziej trywialnych wydarzeń naszego życia, oraz że firmy mające swoje witryny w Internecie instalowały mniej lub bardziej dyskretne ciasteczka na komputerach i innych tabletach (por. Microsoft, Google, itp.), postanowiła temu przeciwdziałać.
W czasach pierwszych systemów Peer-to-Peer i Napster, dzięki którym geekowie znaleźli nielegalny sposób na wymianę muzyki za darmo, zwłaszcza bez płacenia licencji czy praw autorskich, twórcy Darknetu chcieli zastosować tę samą zasadę w społeczeństwie poprzez alternatywną organizację finansową i ekonomiczną w stosunku do tradycyjnego systemu, logicznie nawiązując do idei głoszonych przez Krypto Anarchistów od końca lat 80-tych...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)