 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 21-07-2021 | Arminius | Parę wrażeń na gorąco z cyklowyrypy dookoła Polski |
Wróciłem wczoraj z 16 - dniowej cyklowyrypy dookoła Polski. Stuknęło 1816 km. Trasa, ogólnie, przebiegała od Obornik Wielkopolskich do Przemyśla przez Obrzycko, Wronki, Sieraków, Drezdenko, Drawieński Park Narodowy, Drawno, Kalisz Pomorski, Czaplinek, Borne Sulinowo, Czarną, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice, Tucholę, Świecie, Chełmno, Radzyń Chełmiński, Jabłonowo Pomorskie, Brodnicę, Lidzbark Welski, Nidzicię, Wielbark, Myszyniec, Kolno, Ossów, Biebrzański Park Narodowy, Tykocin,Narwiański Park Narodowy, Zabłudów, Michałowo, Siemieniówkę, Narewkę, Białowieżę, Topiło, Dubicze , Kleszczele, Czeremchę, Siemiatycze, Drohiczyn, Łosice, Łuków, Nałęczów, Poniatową, Codel, Urzędów, Kraśnik, Lasy Janowskie, Ulanów, Leżajsk, Sieniawa, Wielkie Oczy, Kalników, Przemyśl. Z Przemyśla do domu pociągiem.
Pierwsze wrażenia i konkluzje na gorąco:
1. Galicja to najlepsza marka. Co prawda w Małopolsce nie byłem podczas cykloimprezy ale wielokrotnie tam bywam więc wiem co mówię. Natomiast bardzo pozytywnie zaskakuje Podkarpacie.
2. Wielkopolska rozczarowuje (przynajmniej ten fragment gdzie byłem), tym bardziej że funkcjonuje mit o tym jaki tam ład porządek dostatek i ordnung, bo ich Niemcy nauczyli.
3. Na ziemiach poniemieckich wciąż mocno czuć popegeerowskie klimaty.
3. Polacy jeżdżą na wakacje nad morze i do Zakopanego. Reszta Polski jest pusta. I jest tam tanio.
4. Ruch samochodowy na carskiej drodze wiodącej przez Biebrzański Park Narodowy winien być bezwzględnie zabroniony. Auta dokonują.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 13-07-2021 | okragly | rajski sposób budowy domu |
w raju domki budowano sobie z podręcznych materiałów, patykow, gliny w kilka godzin, podobnie Eskimosi igloo (przy -40st w środku maja 19 st, spią nago) "jaskiniowcy" w Włoszech pobudowali dom z ziemi  60 metrów2 w 10 godzin pracy drukarki. jaskinia wyrzeźbiona z natury, tak będą wyglądały domy w nowymraju  Mario Cucinella Architects i Wasp, włoska firma zajmująca się drukiem 3D, | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 10-07-2021 | romaro | Racjonalne bieganie. |
U osób po 30. roku życia, które nie uprawiają żadnej dyscypliny sportu, stwierdza się obniżenie czasu reakcji układu nerwowego i spadek maksymalnej pojemności wydechowej. Z kolei odniesieniu do mięśni szkieletowych, które u Polaków są wyjątkowo patriotyczne - białe i czerwone - z wiekiem ich moc spada już po 30 roku życia o 1% rocznie. Wtedy to niestety człowiek zaczyna tracić pełną sprawność mięśniową. Ale można temu przeciwdziałać... No tak, pisać komunały każdy może, ale jakem dinozaur, naprawdę szczerze radzę leniwcom - weźcie się za siebie, a już po dwóch tygodniach efekt gwarantowany. Ten miesiąc kończę z wynikiem 210 - 220 km. Upały nie usprawiedliwiają mnie, wynik ledwo dostateczny. Mała przedpoludniowa przebiezka  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 07-07-2021 | MaxGolonko3 | Działkowicze |
(zdjęcie) pbs.twimg.(*)OgTy?format=jpg&name=4096x4096Mam nowe hobby - odchudzające przy okazji koszenia trawy. itp. Mam bo ... muszę.  Coś wygryzło dziury w liściach róży czyli, że życie działkowca i życie roślin nie jest ... usłane różami. Te silniki spalinowe pomp, kosiarek, pił odpalane wyszarpywaniem linki to ciężki emocjonalnie temat. To instrukcja źle pokazuje, to świeca na działa i trzeba wyginać coś lub podgrzewać ogniem zapalniczki(?), to tamto to siamto to owamto i szukaj serwisu lub praktyka jak nie odpala. Jedną innej firmy zareklamowałem, drugą(NAC)używam. Gdzieś tam od dołu trzeba najpierw naciskać pompeczkę paliwa (prawie tajemnica), a odpala mi gdy ustawię mały dżingiel nie "góra" czy "dół" tylko w połowie (to chyba ssanie?). Instrukcja drukowana różni się diametralnie od internetowej producenta w tym względzie - szok i skandal galaktyczny IMHO. Ponoć Stihl zrobił piłę (drożasza jednak) co spokojnie wyciągasz linkę bez stresu i nagle sam się odpala rozrusznik. Miłego dnia. Ateista-działkowicz | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 30-06-2021 | okragly | zielono mi |
nie lubicie raju, uważacie że to zacofanie, Przez Waszą nowoczesność (liberalizm -indywidualizm i wolność- a więc ANTY raj) mamy zacofanie kraju (37 000 000 ludzi) na co najmniej 100 lat  dlaczego ściany w klasach szkoły są malowane na zielono? (przynajmniej lamperia), To bardzo prymitywny zamiennik widoku z raju. Zielono, pagórkowato, gdzieniegdzie kępy drzew i zwierzęta (niegroźne dla ludzi) Takie widoki dałyby dzieciom poczucie przestrzeni, bezpieczeństwa i szczęścia. Patoelity każą malować ściany na zielono,.nie wiedząc czemu dzieci przy zielonych ścianach lepiej się uczą Zamiast malować na zielono dajmy dzieciom raj, patoelity się nie zgodzą, to przynajmniej krajobraz raju (np tapeta) to uspokoi, zrelaksuje a więc podniesie poziom nauczania raj to wielka trawiasta przestrzen, pojedyncze drzewa i zakrzaczenia, słonie, antylopy dzieci są z raju, poprzez widok wywołamy w nich pozytywne emocje z raju, powróci geniusz | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 29-06-2021 | Hodża | Na co mi to |
Kilka powodów, dla których warto starać się być możliwe racjonalnym (albo przynajmniej mieć motywację dążenia do takiego ideału). Chętnie zobaczę propozycje. Może to przejaw nihilistycznego permisywizmu racjonalistycznego, pewnie tak, ale z praktycznych obserwacji wnoszę, że bycie przygłupem wcale nie jest najgorszą opcją (w granicach rozsądku  ). Pozdrawiam weteranów Forum, dla których mój nick nie jest tabula rasa  Pozostałych Forumowiczów zresztą też. Szczególnie tych, których tu sprowadziły czynniki wewnętrzne, nie zewnętrzne  No i Moderatorstwo, ma się rozumieć  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 24-06-2021 | romaro | Uratowany łabędź |
Z dzieciństwa pamiętam kurę prowadzaną na smyczy przez naszą sąsiadkę. Wtedy uznawałem to za rodzaj dziwactwa. Nie tylko ja zresztą. Udowodniono naukowo, że zwierzęta to istoty czujące: czują miłość, wdzięczność, złość, strach i ból dokładnie tak, jak ludzie. Nie jest to słynna scena Ledy z łabędziem, to prawdziwy obraz - Weterynarz przytulający uratowanego łabędzia. Zwierzęta są niesamowite.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 22-06-2021 | Arminius | AFL - CIO tym razem wspiera Palestyńczyków |
W latach 80 - tych, po wprowadzeniu stanu wojennego opozycja w Polsce w tym związek zawodowy Solidarność wspierane były - między innymi - przez amerykańskie związki zawodowe AFL - CIO. Skrót ten wrył mi się w pamięć ,wielokrotnie go słyszałem w kontekście jak wyżej w audycjach BBC i Głosu Ameryki. Obecnie AFL - CIO wspiera Palestyńczyków w walce z izraelskimi zbrodniami, rasizmem i apartheidem skierowanym przeciwko nim. Podobnie jak nauczyciele z Seattle oraz 680 autorytetów intelektualnych i politycznych z całego świata, którzy wystąpili ze stosowną petycją do prezydenta Bidena. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów. www.palest(*)nce-against-israeli-apartheid/mondoweiss(*)olice-partnership-with-israel/www.palest(*)-to-uphold-palestinian-rights/"Vermont State Labour Council has announced joining an alliance of Labor for Palestine which stands against “Israeli apartheid,” raising the number of American labor bodies which joined this alliance to 15.“Our affiliate Vermont State Labor Council AFL-CIO joins its counterpart at the Connecticut Labor Council in standing against Israeli apartheid,” the council said in a statement posted on Facebook. “This should come as no surprise,” it said, citing its leadership’s “reputation.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 17-06-2021 | Arminius | Były szef brytyjskiego MSZ o lobby żydowskim nad Tamizą. |
Pisząc o funkcjonowaniu i ekscesach lobby żydowsko - syjonistycznego, zazwyczaj wskazuję na strukturę funkcjonującą nad Potomakiem. Jednakże owo lobby swymi mackami sięga daleko poza USA i jako takie ma wymiar globalny. Podlinkowany materiał traktuje o funkcjonowaniu lobby jak wyżej nad Tamizą. I jest omówieniem pamiętników Sir Alana Duncana ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii w latach 2016 - 2019. W swoich pamiętnikach Duncan napisał między innymi że "poziom izraelskich wpływów w rządzie brytyjskim jest porównywalny z dobrze zorganizowanym (okopanym) szpiegowaniem i oznacza, że nasz interes ( brytyjski) narodowy jest traktowany jako wartość frajerów". Cóż, nic dodać nic ująć. Skąd my to dobrze znamy? Ochrana carska kiedyś wypłodziła protokoły osławionych mędrców Syjonu. Jak już wielokrotnie zwracałem na to uwagę - są one bajeczką dla grzecznych dzieci, w porównaniu z soczystą rzeczywistością wokół nas.
"The recently published diaries of former foreign minister Sir Alan Duncan provide an unprecedented window into the influence the Israeli government and affiliated pro-Israel lobby groups have over the UK Foreign Office."
-Conservative Friends of Israel succeeded in stopping Boris Johnson appointing Duncan as Middle East minister, Duncan claims in diaries
-Opposition was 'for no other reason than that I believe in the rights of the Palestinians', Duncan wrote
-Johnson was 'indignant', exclaiming 'They shouldn't behave like this', referring to the Israelis, Duncan.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 13-06-2021 | okragly | bez patoelit, czy to możliwe? |
czy moglibyśmy żyć bez PO, PiS, KK, wpływu USA czy innych, którzy mają wplyw na ustawy, pisane pod ich patologiczne zapotrzebowanie. Sztuczna inteligencja zamiast patoelit (polityków) Mam dużo większe zaufanie do technologii niż do ludzkich kompetencji czy motywów a polityk to szczególny typ. AI to bezstronność, decyzje z matematyki (algorytm)
patoelity nie byłyby patoelitami gdyby były skłonne oddac władze AI, czyli suwerenowi | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |