Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
30-05-2011KoraszewskiOkupacja
20 maja na okupowanych przez barbarzyński reżim Izraela terytoriach Zachodniego Brzegu odbyła się uroczystość ku czci rodzin więźniów odbywających kary dożywotniego więzienia w Izraelu za zamordowanie setek osób. Każda z rodzin otrzymała wyrazy uznania od okupowanego rządu Autonomii Palestyńskiej.
W obchodach uczestniczyli – minister Autonomii Palestyńskiej do spraw więźniów, Issa Karake, gubernator Betlejem Abdel-Fattah Hamaiel oraz zastępca gubernatora Betlejem Muhammad Tah. Obecni byli również Suleiman Omran, dowódca betlejemskiego okręgu armii palestyńskiej i Wajih Rajoub, dowódca sił bezpieczeństwa w Betlejem. Władze okupacyjne wyraziły niezadowolenie z powodu zorganizowania tej uroczystości.
W roku 2004 wprowadzono do prawa Autonomii Palestyńskiej przepis o wynagrodzeniu dla rodzin więźniów odsiadujących wyroki w więzieniach izraelskich. W 2005 roku 10 procent budżetu AP było przeznaczone na ten cel. Zważywszy, że budżet ten pochodzi głównie z darów społeczności międzynarodowej, to my płacimy na ten szczytny cel.
Mam wrażenie, że to jakaś żydowska okupacja. Nie słyszałem o innych okupowanych krajach, w których okupowani organizują sobie oficjalnie tego rodzaju imprezy. Ale może jednak o czymś nie wiem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
29-05-2011asmodaico najlepsze
Słuchajcie mam takie luzne pytanie co uważacie za najlepszy wynalazek człowieka? Jeśli macie jakąś listę to dawajcie na ten temat. Ja uważam, że jednym z najlepszych wynalazków człowieka jest bóg. Co o tym sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
28-05-2011MalinaKomentarz do tekstu Al-Kaida, Ameryka i podwójne standardy
Al-Kaida, Ameryka i podwójne standardy
Autor tekstu: Caden O. Reless

Komentarz przekracza 1300 znaków a krócej się nie da

Prawdopodobnie nie powinnam zabierać głosu w tej debacie. Mam diametralnie odmienne zdanie na sytuację na świecie niż autor oraz wielu tu piszących.
W USA modna i opłacalna jest "wojna" z terroryzmem, "wojna" z narkotykami, wojna........
Wojna, pod każda postacią jest przynoszącym profit interesem. Bogacą się na tych wojnach ludzie którzy nie chcą spokoju, nie chcą pokoju, nie opłacalnym jest dla niech rozwiązywanie nękających świat problemów. Interesuje ich jedynie ciągnące się, najlepiej w nieskończoność, konflikty.
Ci tzw. terroryści to nic innego jak dawni znajomi USA, Francji, Anglii, Italii. To te państwa i ich rządy wspomagały finansowo przyszłych (dzisiejszych) "terrorystów". To te rządy z USA na czele kształciły ich jak budować bomby, jak organizować struktury paramilitarne, jak rekrutować członków. Dzisiejsi "terroryści" byli za swą pracę suto opłacani.
Tylko, że uczeń prześcignął nauczyciela i z dobrze opłacanych najemników wykluli się bojownicy o własne prawa. USA nie dba o własnych obywateli i ich bezpieczeństwo, jak pisze autor, bo gdyby miałoby to być prawdą to nigdy nie doszłoby do 9/11/01. Bezpieczeństwo obywateli to nic innego jak setki agencji opłacanych z kieszeni amerykańskiego podatnika, już i tak przędącego bardzo cienko. Setki tych agencji nie posiada nawet wspólnej bazy danych, nie współpracuje ze sobą, nie dzieli się informacjami...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
27-05-2011amautaWypowiedź watykanu
Witam wszystkich, nie wypowiadam sie wcale na forum, ale ostatnia wypowiedź z Watykanu spowodowała mój sarkastyczny śmiech. Za długo by cytować ale oto link do artykułu: wiadomosci(*)i_swiata_narazone_jest_na.html
Jedno z najśmieszniejszych zdań jest takie:
Papież położył nacisk na to, że wolność religijna jest owocem chrześcijańskiej kultury Zachodu.
Bez jaj. Kosciół Katolicki jest rzeczywiście ekspertem w kwestii w kwestii wolności religijnej, no nie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
27-05-2011IronhideArabowie w Ziemi Świętej - miejscowi czy obcy?
Tak jest zatytułowany artykuł, na który natknąłem się wczoraj.
Wydaje mi się, że ten artykuł brzmi wielce sensownie.

knol.googl(*)miejscowi-czy/371q9w01qs72u/1#

Bardzo ciekawe jest zagadnienie nagłego napływu Arabów do Palestyny. Czy można gdzieś poczytać o tym wydarzeniu? Może są już artykuły na racjonaliście, na ten temat?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
26-05-2011KoraszewskiPan jest nie-multikulturalny!
Na marginesie wznawianego obecnie w Holandii procesu Geerta Wildersa (wstrzymanego ubiegłej jesieni z powodu bezprawnych nacisków jednego z sędziów na świadka), pojawił się interesujący komentarz:
„Nie trzeba dodawać, iż gdyby chrześcijaństwo, judaizm i ateizm miały podobną osłonę prawną ze strony państwa jaką otrzymuje islam, to Koran musiałby zniknąć z półek wszystkich księgarń i bibliotek, ze względu na agresywny i obraźliwy język tej religijnej księgi w odniesieniu do wszelkich nie-muzułmańskich religijnych poglądów. Jak wiadomo, zakaz sprzedaży muzułmańskich tekstów religijnych byłby bardzo nie -multikulturalny.”
Muszę przyznać, że to ostatnie słowo urzekło mnie bez reszty i podejrzewam, że wejdzie na stałe do języka: Oh, pan/pani jest taka nie-mulitikulturalna.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
26-05-2011KoraszewskiZawsze dziewica
Jak pisze Jerry Coyne maj jest maryjny, a Maryja dziewicowata. Poczęła niepokalanie, czyli jej jajeczko połączyło się z duchem świętym i powstała zygota, która nie była niczyją zgryzotą, ale przeciwnie w miarę rozwijania się owego związku gamety ducha świętego z gametę dziewicy, można było o dziewicy powiedzieć "łaskiś coraz bardziej pełna".
Patrząc na całą aferę z perspektywy historii Zeusa, który był seryjnym poczycielem, ale o niepokalanie specjalnie się nie troszczył, zastanawiam się co się stało? Najnowsze doniesienia wskazują na to, że niejeden starszy pan (mieszkający na chmurce czy gdzie indziej), patrząc na młodą kobietę coś by sobie począł, ale zważywszy na możliwe konsekwencje raczej niepokalanie, żeby jakiej poruty nie było. Dość to zrozumiałe, ale żeby kult z tego robić i to akurat w maju, to chyba przesada.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-05-2011aspagnitoKwantowa Teoria Nieba
Był sobie człowiek. Umarł i poszedł do nieba. Okazało się, że niebo to strasznie wysoki apartamentowiec, a ten człowiek dostał najlepszy apartament na najwyższym piętrze. Nawet Bóg takiego nie miał, bo cały czas siedział w biurze i przydzielał przydziały… Po dwóch dniach okazało się jednak, że zmarł kolejny święty i poszedł do apartamentu tego gościa, a temu gościowi przydzielono trochę słabszy apartament. Nic nie powiedział. Jak nic nie powiedział, to dostawał coraz słabszy i słabszy. Ostatecznie gościu się wkur…czybyczył i przyszedł do biura Boga, pierd…zielnął piąchą w stół i zaczął wyklinać. Bóg go bardzo przeprosił i dał mu na nowo apartament „najwyższej klasy”, ale prawie, bo ten pierwszy już był zarezerwowany. Proces się powtórzył kilkakrotnie, a za każdym razem gościu wracał do Boga bardziej wkur…czybyczony i dostawał super apartament, ale coraz to gorszej klasy. Na samym końcu postanowił, że weźmie AK-47… Wparowuje do biura i zaczyna niepier…dzielać. Powystrzelał wszystkich aniołów w biurze, wszystkich świętych, a Boga też kropnął, ale Bóg zmartwychwstał i odesłał go do piekła.
Gdzie ten człowiek zrobił błąd?
Według mnie powinien najpierw zastanowić się nad zarządzaniem nieba, pójść przebojem, wykorzystać element zaskoczenia i na samym początku zastrzelić prezesa i przydupasów, a potem tylko przypominać mu, że on tu jest ten groźny.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
25-05-2011ProxyPogrzeb bez księdza
Hej

Zastanawia mnie, czy jest możliwość pochówku osoby na cmentarzu komunalnym bez udziału księdza i ile taka przyjemność kosztuje... Czy więcej niz normalny pogrzeb? Oraz czy udzielana jest wtedy kaplica cmentarna.

Prosze o jakies, jeżeli to mozliwe historie a z autopsji
I oczywiscie czystą informację

Pozdrawiam serdecznie
Ja
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
24-05-2011neurosurgeryNa koniec świata nie ma bata
Witam wszystkich!

Chciałem zapytać - jak nastroje po końcu świata? U mnie całkiem nieźle, chociaż miewałem lepsze końce świata... Jednym zdaniem - nie ma to jak wyliczenia z magicznej księgi!

I jako dodatek: kwejk.pl/o(*)ś,się,dzieje....html
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)